Domy i mieszkania na sprzedaż Żabia Wola

Porównaj 496 domów na sprzedaż na terenie Żabiej Woli — średnia cena to 1 354 844 zł, a ceny sięgają od 449 900 zł do 11 490 000 zł.

Średnia cena 1 354 844 zł cena sprzedaży
Przedział cen 449 900–11 490 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 162 m² na nieruchomość
Cena za m² 8 353 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

496 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    496 nieruchomości

Ile pokoi

496 łącznie
55% 5+ pokoi
  • 1 pokój 1,8%
    9 nieruchomości
  • 2 pokoje 0,6%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 3,8%
    19 nieruchomości
  • 4 pokoje 39,1%
    194 nieruchomości
  • 5+ pokoi 54,6%
    271 nieruchomości

Przedziały cenowe

496 łącznie
  • 445 000–940 000 zł 20,8%
    103 nieruchomości
  • 940 000–1 100 000 zł 22,2%
    110 nieruchomości
  • 1 100 000–1 275 000 zł 17,7%
    88 nieruchomości
  • 1 290 000–1 640 000 zł 20,6%
    102 nieruchomości
  • 1 645 000–11 495 000 zł 18,8%
    93 nieruchomości

Przedziały powierzchni

496 łącznie
  • 20–130 m² 30,0%
    149 nieruchomości
  • 130–140 m² 17,1%
    85 nieruchomości
  • 140–160 m² 19,2%
    95 nieruchomości
  • 160–180 m² 14,7%
    73 nieruchomości
  • 180–1 510 m² 19,0%
    94 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Żabiej Woli sięga 496 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 162 m² i 8 353 zł/m².

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 5- i 6-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla Żabiej Woli obejmują 46 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 849 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 078 zł. To o 88,7% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 849 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 078 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 46 2025
Ceny w ciągu roku +15,6% mediana
Od 2018 roku +143,3% mediana
Wobec mediany powiatu +21,3% Grodziski: 699 900 zł
Wobec mediany krajowej +88,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Żabiej Woli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 849 000 zł, czyli 7 078 zł/m², w obserwowanym przedziale od 612 250 zł do 1 049 825 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 420 000 zł do 870 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 480 000 zł a 760 000 zł, a 11,9% przekroczyło 870 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale o sześciu i więcej izbach, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 113 do 146 m², a 18,7% przekracza 154 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Grodziski: 699 900 zł) o 21,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 88,7%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 28 sprzedaży mieszkań, z medianą 751 850 zł i 6 506 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 795 000 zł (7 078 zł/m²) przy 52 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żabiej Woli rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 28 751 850 zł -11,4% 6 506 zł/m²
2025 46 849 000 zł +15,6% 7 078 zł/m²
2024 54 734 500 zł +10,8% 6 347 zł/m²
2023 26 663 000 zł +16,3% 5 947 zł/m²
2022 35 570 250 zł +21,3% 4 092 zł/m²
2021 47 470 000 zł +8% 3 154 zł/m²
2020 19 435 000 zł +4,8% 3 546 zł/m²
2019 2 415 000 zł +18,9% 2 983 zł/m²
2018 10 349 000 zł -19% 2 978 zł/m²
2017 1 431 000 zł — 3 068 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Żabia Wola: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 46
Mediana ceny 849 000 zł
Cena za m² 7 078 zł/m²
Mediana powierzchni 124,8 m²
Typowy przedział 612 250 –
1 049 825 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żabiej Woli

Rozkład obliczony na podstawie 268 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 420 000 zł 9,7%
420 000 – 480 000 zł 18,7%
480 000 – 760 000 zł 43,3%
760 000 – 870 000 zł 16,4%
Powyżej 870 000 zł 11,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żabiej Woli

Rozkład ceny za m² na podstawie 268 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 000 zł/m² 10,8%
3 000 – 3 500 zł/m² 17,2%
3 500 – 6 800 zł/m² 44,8%
6 800 – 7 900 zł/m² 17,2%
Powyżej 7 900 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żabiej Woli

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 83 m² 9,7%
83 – 113 m² 18,3%
113 – 146 m² 43,3%
146 – 154 m² 10,1%
Powyżej 154 m² 18,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Żabia Wola: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 10,6% 669 500 zł 5 943 zł/m²
4 izby 17,7% 705 000 zł 7 348 zł/m²
5 izb 28,7% 715 300 zł 5 642 zł/m²
6 izb i więcej 43% 488 500 zł 4 666 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Żabiej Woli

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Osowiec 745 479 500 zł 54 zł/m²
Żelechów 681 755 000 zł 71 zł/m²
Żabia Wola 264 — 60 zł/m²
Wycinki Osowskie 188 660 250 zł 60 zł/m²
Musuły 162 — 72 zł/m²
Ojrzanów 147 — 59 zł/m²
Siestrzeń 137 34 072 zł 105 zł/m²
Grzegorzewice 124 — 61 zł/m²
Władysławów 110 — 66 zł/m²
Huta Żabiowolska 109 650 000 zł 91 zł/m²

Ceny działek na terenie Żabiej Woli: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 2 730 64 zł/m² 125 000 zł 1 800 m²
Grunty rolne 229 20 zł/m² 160 000 zł 7 262 m²
Grunty leśne 25 50 zł/m² 180 000 zł 2 501 m²
Wszystkie działki 3 069 60 zł/m² 125 000 zł 1 979 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żabiej Woli

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 584 46 0 411 127
2026 (do 17.08) 169 28 0 108 33
Razem 2010–2026 5 199 269 0 3 917 1 013

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Żabiej Woli to lokal o sześciu i więcej izbach, z medianą ceny 488 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 15,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Żabiej Woli?

Na zakup nieruchomości na terenie Żabiej Woli trzeba przeznaczyć średnio 1 354 844 zł, czyli około 8 353 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Żabiej Woli?

W tej chwili do wyboru są 496 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 449 900 zł do 11 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Żabiej Woli?

Średnia powierzchnia to około 162 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żabiej Woli:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje98 m²979 826 zł
4 pokoje131 m²1 254 894 zł
5 pokoi159 m²1 217 527 zł
6 pokoi191 m²1 711 497 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 8 353 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Żabiej Woli?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.