Zobacz 344 nieruchomości na sprzedaż na terenie Błonia: ceny od 326 835 zł do 3 000 000 zł, średnio 871 220 zł.
Ceny nieruchomości Błonia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Błonia wyniosła 480 000 zł w 2025 roku, na podstawie 311 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 13,6%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 456 zł.
Mediana ceny sprzedaży
480 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 456 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
311
2025
Ceny w ciągu roku
+13,6%
mediana
Od 2010 roku
+148,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
-19,9%
Warszawski Zachodni: 599 540 zł
Wobec mediany krajowej
+6,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Błonia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 480 000 zł, czyli 8 456 zł/m², w obserwowanym przedziale od 261 800 zł do 769 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 540 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 200 000 zł a 400 000 zł, a 9,9% przekroczyło 540 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,7% sprzedanych lokali ma od 41 do 60 m², a 10% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 19,9% niższa od mediany powiatu (Warszawski Zachodni: 599 540 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 6,7%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Błonie — mediana 307 886 zł (6 356 zł/m², 1 600 transakcji od 2010 roku), dalej Błonie (obszar wiejski) z medianą 222 330 zł (4 758 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 470 000 zł i 8 919 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 535 000 zł (8 337 zł/m²) przy 131 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Błonia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
470 000 zł |
-2,1% |
8 919 zł/m² |
| 2025 |
311 |
480 000 zł |
+13,6% |
8 456 zł/m² |
| 2024 |
223 |
422 495 zł |
+14,3% |
8 133 zł/m² |
| 2023 |
299 |
369 616 zł |
+8,9% |
7 156 zł/m² |
| 2022 |
299 |
339 264 zł |
+4,2% |
6 451 zł/m² |
| 2021 |
136 |
325 495 zł |
+23,8% |
6 043 zł/m² |
| 2020 |
119 |
263 000 zł |
+3,1% |
5 600 zł/m² |
| 2019 |
54 |
255 000 zł |
+40,5% |
4 706 zł/m² |
| 2018 |
44 |
181 500 zł |
+9,4% |
4 475 zł/m² |
| 2017 |
65 |
165 922 zł |
+2% |
3 666 zł/m² |
| 2016 |
92 |
162 735 zł |
+1,7% |
3 576 zł/m² |
| 2015 |
131 |
160 000 zł |
+0% |
3 569 zł/m² |
| 2014 |
68 |
160 000 zł |
+9,7% |
3 552 zł/m² |
| 2013 |
102 |
145 916 zł |
-9,4% |
3 559 zł/m² |
| 2012 |
130 |
161 000 zł |
-2,8% |
4 238 zł/m² |
| 2011 |
107 |
165 636 zł |
-14,4% |
4 564 zł/m² |
| 2010 |
68 |
193 465 zł |
— |
4 504 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Błonie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
311 |
| Mediana ceny |
480 000 zł |
| Cena za m² |
8 456 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,6 m² |
| Typowy przedział |
261 800 – 769 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Błonia
Rozkład obliczony na podstawie 2 272 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
9,6% |
| 130 000 – 200 000 zł |
19,2% |
| 200 000 – 400 000 zł |
44,2% |
| 400 000 – 540 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 540 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Błonia
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 261 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
9,9% |
| 3 400 – 4 300 zł/m² |
17,8% |
| 4 300 – 7 200 zł/m² |
44,3% |
| 7 200 – 8 800 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Błonia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
11% |
| 35 – 41 m² |
18,7% |
| 41 – 60 m² |
40,7% |
| 60 – 76 m² |
19,6% |
| Powyżej 76 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Błonie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,9% |
165 318 zł |
5 741 zł/m² |
| 2 izby |
36,5% |
220 748 zł |
5 660 zł/m² |
| 3 izby |
36,5% |
296 919 zł |
5 672 zł/m² |
| 4 izby |
15,7% |
389 000 zł |
5 603 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
522 500 zł |
6 068 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
408 894 zł |
3 612 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Błonia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bieniewice |
513 |
180 000 zł |
73 zł/m² |
| Pass |
415 |
165 060 zł |
112 zł/m² |
| 0015 |
302 |
200 000 zł |
— |
| Bramki |
286 |
— |
54 zł/m² |
| 0017 |
233 |
200 000 zł |
192 zł/m² |
| Żukówka |
225 |
— |
40 zł/m² |
| Dębówka |
208 |
— |
74 zł/m² |
| Stare Faszczyce |
190 |
— |
57 zł/m² |
| Błonie-Wieś |
166 |
499 000 zł |
85 zł/m² |
| 0014 |
126 |
182 500 zł |
49 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Błonia
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Błonie |
1 600 |
307 886 zł |
6 356 zł/m² |
| Błonie (obszar wiejski) |
672 |
222 330 zł |
4 758 zł/m² |
Ceny działek na terenie Błonia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 303 |
79 zł/m² |
115 000 zł |
1 598 m² |
| Grunty rolne |
1 321 |
43 zł/m² |
95 000 zł |
1 757 m² |
| Wszystkie działki |
2 759 |
60 zł/m² |
100 000 zł |
1 744 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Błonia
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Błonie |
625 |
118 zł/m² |
130 626 zł |
| Błonie (obszar wiejski) |
2 134 |
49 zł/m² |
98 250 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Błonia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
550 |
320 |
0 |
172 |
58 |
| 2026 (do 17.08) |
65 |
25 |
0 |
27 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
6 908 |
2 358 |
0 |
3 152 |
1 398 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Błonia zamyka się między 261 800 zł a 769 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,6% nieruchomości sprzedano poniżej 130 000 zł, a 9,9% powyżej 540 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Błonia: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Błonia?
Na zakup nieruchomości na terenie Błonia trzeba przeznaczyć średnio 871 220 zł, czyli około 8 070 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 344 nieruchomości: 173 domy i 171 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Błonia?
Ceny wahają się od około 326 835 zł do 3 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Błonia?
Średnia powierzchnia to około 108 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 158 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Błonia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 108 m² | 569 235 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 487 112 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 737 071 zł |
| 4 pokoje | 120 m² | 958 905 zł |
| 5 pokoi | 139 m² | 1 012 217 zł |
| 6 pokoi | 233 m² | 1 674 518 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Błonia?
Wynosi ona około 8 070 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 289 zł/m², a dla domów spada do 7 267 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Błonia?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.