Mamy 194 nieruchomości na sprzedaż na terenie Błonia, w cenach od 326 835 zł do 3 000 000 zł, przy średniej cenie 742 283 zł.
Ceny nieruchomości Błonia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Błonia wyniosła 505 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Błonie) mediana to 480 000 zł. Zmiana roczna: +25,4%.
Mediana ceny sprzedaży
505 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 951 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
177
2025
Ceny w ciągu roku
+25,4%
mediana
Od 2010 roku
+160,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+5,2%
Błonie: 480 000 zł
Wobec mediany krajowej
+12,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Błonia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 505 000 zł, czyli 8 951 zł/m², w obserwowanym przedziale od 298 837 zł do 760 123 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 530 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 220 000 zł a 400 000 zł, a 9,8% przekroczyło 530 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 41 do 60 m², a 9% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Błonie: 480 000 zł) o 5,2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 12,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 15 sprzedaży mieszkań, z medianą 480 000 zł i 8 594 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 565 043 zł (9 183 zł/m²) przy 51 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Błonia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
15 |
480 000 zł |
-5% |
8 594 zł/m² |
| 2025 |
177 |
505 000 zł |
+25,4% |
8 951 zł/m² |
| 2024 |
192 |
402 750 zł |
+7,1% |
8 172 zł/m² |
| 2023 |
236 |
375 940 zł |
+9,7% |
7 291 zł/m² |
| 2022 |
255 |
342 612 zł |
+0,5% |
6 537 zł/m² |
| 2021 |
98 |
341 000 zł |
+33,3% |
6 384 zł/m² |
| 2020 |
91 |
255 728 zł |
+2,3% |
5 606 zł/m² |
| 2019 |
37 |
250 000 zł |
+35,9% |
4 694 zł/m² |
| 2018 |
32 |
184 000 zł |
-0,5% |
4 524 zł/m² |
| 2017 |
12 |
185 000 zł |
+13,8% |
4 662 zł/m² |
| 2016 |
40 |
162 500 zł |
+1,6% |
3 249 zł/m² |
| 2015 |
53 |
160 000 zł |
-4,5% |
3 745 zł/m² |
| 2014 |
56 |
167 500 zł |
+18,4% |
3 582 zł/m² |
| 2013 |
48 |
141 500 zł |
-17,6% |
3 670 zł/m² |
| 2012 |
105 |
171 667 zł |
-4,6% |
4 338 zł/m² |
| 2011 |
93 |
180 000 zł |
-7,2% |
4 611 zł/m² |
| 2010 |
60 |
193 965 zł |
— |
4 531 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Błonie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
177 |
| Mediana ceny |
505 000 zł |
| Cena za m² |
8 951 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,3 m² |
| Typowy przedział |
298 837 – 760 123 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Błonia
Rozkład obliczony na podstawie 1 600 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,9% |
| 140 000 – 220 000 zł |
17,6% |
| 220 000 – 400 000 zł |
44,9% |
| 400 000 – 530 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 530 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Błonia
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 590 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 500 zł/m² |
10,1% |
| 3 500 – 4 800 zł/m² |
18,4% |
| 4 800 – 7 400 zł/m² |
42,8% |
| 7 400 – 8 900 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 8 900 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Błonia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,4% |
| 34 – 41 m² |
19,1% |
| 41 – 60 m² |
42,7% |
| 60 – 74 m² |
18,8% |
| Powyżej 74 m² |
9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Błonie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,4% |
158 000 zł |
5 633 zł/m² |
| 2 izby |
32,6% |
262 000 zł |
6 407 zł/m² |
| 3 izby |
38,2% |
334 348 zł |
5 971 zł/m² |
| 4 izby |
18,3% |
345 000 zł |
5 400 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
392 500 zł |
5 847 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
220 644 zł |
2 640 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Błonia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0015 |
302 |
200 000 zł |
— |
| 0017 |
233 |
200 000 zł |
192 zł/m² |
| 0014 |
126 |
182 500 zł |
49 zł/m² |
| 0008 |
121 |
— |
152 zł/m² |
| 0006 |
107 |
285 891 zł |
76 zł/m² |
| 0016 |
99 |
200 000 zł |
76 zł/m² |
| 0018 |
92 |
250 000 zł |
134 zł/m² |
| 0004 |
83 |
487 500 zł |
94 zł/m² |
| 0028 |
82 |
117 000 zł |
143 zł/m² |
| 0030 |
80 |
114 000 zł |
98 zł/m² |
Ceny działek na terenie Błonia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
375 |
131 zł/m² |
135 000 zł |
1 050 m² |
| Grunty rolne |
227 |
102 zł/m² |
130 000 zł |
1 086 m² |
| Wszystkie działki |
625 |
118 zł/m² |
130 626 zł |
1 065 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Błonia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
233 |
184 |
0 |
32 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
15 |
0 |
6 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
2 993 |
1 669 |
0 |
689 |
635 |
Trajektorię cen Błonia widać w dłuższej perspektywie: 193 965 zł mediany w 2010 roku, 505 000 zł w 2025 roku, czyli +160,4%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 7,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Błonia: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Błonia?
Nieruchomości na terenie Błonia kosztują średnio około 742 283 zł, czyli około 9 122 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Błonia?
Obecnie dostępnych ofert: 194: 149 mieszkań i 45 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Błonia?
Oferty zaczynają się od 326 835 zł i sięgają 3 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Błonia?
Średnia powierzchnia to około 81 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 170 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Błonia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 108 m² | 569 235 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 483 705 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 671 241 zł |
| 4 pokoje | 117 m² | 1 037 695 zł |
| 5 pokoi | 143 m² | 1 083 294 zł |
| 6 pokoi | 240 m² | 2 537 500 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Błonia?
Wynosi ona około 9 122 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 726 zł/m², a dla domów spada do 7 408 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Błonia?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.