Mamy 203 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Brwinów, w cenach od 379 000 zł do 5 000 000 zł, przy średniej cenie 1 347 096 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Brwinów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 92 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 805 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Brwinów najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2024–2025 mediana spadła o 4,7%.
Mediana ceny sprzedaży
805 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 007 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
92
2025
Ceny w ciągu roku
-4,7%
mediana
Od 2024 roku
-4,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+11%
Brwinów: 725 392 zł
Wobec mediany krajowej
+78,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Brwinów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 805 000 zł, czyli 10 007 zł/m², w obserwowanym przedziale od 494 003 zł do 1 399 450 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 600 000 zł do 1 400 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 740 000 zł a 1 100 000 zł, a 8,9% przekroczyło 1 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami o sześciu i więcej izbach i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 64 do 130 m², a 11,5% przekracza 160 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Brwinów: 725 392 zł) o 11%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 78,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 61 sprzedaży mieszkań, z medianą 1 089 000 zł i 9 774 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 951 916 zł (9 719 zł/m²) przy 102 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Brwinów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
61 |
1 089 000 zł |
+35,3% |
9 774 zł/m² |
| 2025 |
92 |
805 000 zł |
-4,7% |
10 007 zł/m² |
| 2024 |
38 |
845 000 zł |
— |
8 790 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Brwinów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
92 |
| Mediana ceny |
805 000 zł |
| Cena za m² |
10 007 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
74,3 m² |
| Typowy przedział |
494 003 – 1 399 450 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Brwinów
Rozkład obliczony na podstawie 191 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 600 000 zł |
9,4% |
| 600 000 – 740 000 zł |
18,8% |
| 740 000 – 1 100 000 zł |
44,5% |
| 1 100 000 – 1 400 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 1 400 000 zł |
8,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Brwinów
Rozkład ceny za m² na podstawie 191 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 900 zł/m² |
9,9% |
| 6 900 – 8 400 zł/m² |
17,8% |
| 8 400 – 12 000 zł/m² |
50,3% |
| 12 000 – 13 000 zł/m² |
10,5% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Brwinów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 m² |
9,9% |
| 55 – 64 m² |
18,8% |
| 64 – 130 m² |
44,5% |
| 130 – 160 m² |
15,2% |
| Powyżej 160 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Brwinów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
7,5% |
587 500 zł |
11 919 zł/m² |
| 3 izby |
31% |
718 297 zł |
12 361 zł/m² |
| 4 izby |
20,3% |
850 000 zł |
10 069 zł/m² |
| 5 izb |
11,2% |
1 117 192 zł |
8 511 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
29,9% |
1 099 000 zł |
8 354 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Brwinów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Żółwin |
137 |
1 119 000 zł |
402 zł/m² |
| Otrębusy |
95 |
880 000 zł |
500 zł/m² |
| Parzniew |
66 |
735 000 zł |
— |
| Owczarnia |
55 |
1 300 000 zł |
421 zł/m² |
| Kanie |
41 |
— |
423 zł/m² |
| Domaniew |
20 |
1 050 000 zł |
100 zł/m² |
| Terenia |
16 |
— |
267 zł/m² |
| Milęcin |
10 |
— |
44 zł/m² |
| Domaniewek |
8 |
— |
309 zł/m² |
| 05-03 |
7 |
— |
136 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Brwinów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
173 |
376 zł/m² |
480 000 zł |
1 145 m² |
| Grunty rolne |
5 |
86 zł/m² |
444 740 zł |
1 595 m² |
| Wszystkie działki |
219 |
332 zł/m² |
467 713 zł |
1 200 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Brwinów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
281 |
99 |
0 |
106 |
76 |
| 2026 (do 17.08) |
141 |
61 |
0 |
55 |
25 |
| Razem 2010–2026 |
1 314 |
488 |
0 |
525 |
301 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Brwinów to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 718 297 zł. W ciągu roku mediana straciła 4,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Brwinów: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Brwinów?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Brwinów kosztują średnio około 1 347 096 zł, czyli około 8 896 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Brwinów?
W tej chwili do wyboru są 203 nieruchomości: 151 domów i 52 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Brwinów?
Ceny wahają się od około 379 000 zł do 5 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 151 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 182 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Brwinów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 536 507 zł |
| 3 pokoje | 90 m² | 968 107 zł |
| 4 pokoje | 179 m² | 1 485 168 zł |
| 5 pokoi | 168 m² | 1 555 187 zł |
| 6 pokoi | 163 m² | 1 296 272 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Brwinów?
Średnia cena to 8 896 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 082 zł/m², a dla domów spada do 8 635 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Brwinów?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.