Kup nieruchomość na terenie Ożarowa Mazowieckiego: 96 nieruchomości w cenach od 429 000 zł do 3 700 000 zł, przy średniej cenie 1 130 925 zł.
Ceny nieruchomości Ożarowa Mazowieckiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Ożarowa Mazowieckiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 550 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 600 455 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 9,8% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
550 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 190 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
407
2025
Ceny w ciągu roku
-1,1%
mediana
Od 2010 roku
+79%
mediana
Wobec mediany gminy
-11,4%
Ożarów Mazowiecki: 620 432 zł
Wobec mediany krajowej
+22,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ożarowa Mazowieckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 550 000 zł, czyli 10 190 zł/m², w obserwowanym przedziale od 361 562 zł do 1 210 530 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 730 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 310 000 zł a 550 000 zł, a 9,9% przekroczyło 730 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 45 do 74 m², a 10,4% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 11,4% niższa od mediany gminy (Ożarów Mazowiecki: 620 432 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 22,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 118 sprzedaży mieszkań, z medianą 577 500 zł i 11 473 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 596 856 zł (11 000 zł/m²) przy 301 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ożarowa Mazowieckiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
118 |
577 500 zł |
+5% |
11 473 zł/m² |
| 2025 |
407 |
550 000 zł |
-1,1% |
10 190 zł/m² |
| 2024 |
451 |
556 000 zł |
+8% |
9 500 zł/m² |
| 2023 |
209 |
515 001 zł |
+6% |
9 079 zł/m² |
| 2022 |
418 |
485 912 zł |
+35% |
7 265 zł/m² |
| 2021 |
601 |
360 000 zł |
-17,1% |
6 468 zł/m² |
| 2020 |
487 |
434 000 zł |
+27,6% |
5 768 zł/m² |
| 2019 |
290 |
340 209 zł |
+13,4% |
5 569 zł/m² |
| 2018 |
336 |
300 000 zł |
-7,2% |
5 379 zł/m² |
| 2017 |
115 |
323 356 zł |
+19,8% |
4 769 zł/m² |
| 2016 |
61 |
270 000 zł |
+6,7% |
4 915 zł/m² |
| 2015 |
74 |
253 000 zł |
-4,3% |
4 876 zł/m² |
| 2014 |
86 |
264 495 zł |
-7,7% |
4 842 zł/m² |
| 2013 |
102 |
286 441 zł |
-9,1% |
5 029 zł/m² |
| 2012 |
123 |
315 000 zł |
-7,4% |
5 324 zł/m² |
| 2011 |
75 |
340 000 zł |
+10,6% |
5 569 zł/m² |
| 2010 |
28 |
307 299 zł |
— |
5 407 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ożarów Mazowiecki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
407 |
| Mediana ceny |
550 000 zł |
| Cena za m² |
10 190 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,5 m² |
| Typowy przedział |
361 562 – 1 210 530 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Rozkład obliczony na podstawie 3 981 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
9,9% |
| 240 000 – 310 000 zł |
17,8% |
| 310 000 – 550 000 zł |
44,8% |
| 550 000 – 730 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 730 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 975 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 500 zł/m² |
10,5% |
| 4 500 – 5 500 zł/m² |
17,2% |
| 5 500 – 8 300 zł/m² |
44,2% |
| 8 300 – 10 000 zł/m² |
14,2% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
13,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
8,9% |
| 38 – 45 m² |
19% |
| 45 – 74 m² |
43,8% |
| 74 – 120 m² |
17,9% |
| Powyżej 120 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ożarów Mazowiecki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
219 000 zł |
7 438 zł/m² |
| 2 izby |
35,9% |
301 356 zł |
7 543 zł/m² |
| 3 izby |
31,4% |
377 606 zł |
6 878 zł/m² |
| 4 izby |
17,6% |
547 000 zł |
6 197 zł/m² |
| 5 izb |
9,7% |
638 000 zł |
5 915 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,8% |
691 000 zł |
5 208 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0003 |
983 |
330 000 zł |
303 zł/m² |
| 0007 |
591 |
280 000 zł |
221 zł/m² |
| 0006 |
320 |
450 000 zł |
380 zł/m² |
| 0004 |
211 |
575 000 zł |
290 zł/m² |
| 0010 |
188 |
517 500 zł |
329 zł/m² |
| 0008 |
181 |
300 000 zł |
164 zł/m² |
| 0002 |
150 |
647 900 zł |
375 zł/m² |
| 0005 |
137 |
620 000 zł |
328 zł/m² |
| 0009 |
136 |
302 937 zł |
130 zł/m² |
| 0001 |
94 |
646 400 zł |
245 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ożarowa Mazowieckiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
322 |
344 zł/m² |
445 000 zł |
1 150 m² |
| Grunty rolne |
122 |
213 zł/m² |
355 300 zł |
1 898 m² |
| Wszystkie działki |
468 |
299 zł/m² |
400 000 zł |
1 242 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
509 |
423 |
0 |
28 |
58 |
| 2026 (do 17.08) |
136 |
123 |
0 |
8 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
5 594 |
4 101 |
0 |
528 |
965 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Ożarowa Mazowieckiego różnice są wyraźne: najdroższy obręb to 0002, z medianą 647 900 zł przy 51 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb 0003 (983). Rynek pierwotny odpowiada za 81,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Ożarowa Mazowieckiego?
Licz się ze średnią kwotą 1 130 925 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ożarowa Mazowieckiego, czyli około 9 563 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Ożarowa Mazowieckiego?
W tej chwili do wyboru są 96 nieruchomości: 51 domów i 45 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 429 000 zł do 3 700 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego?
Zazwyczaj oferują około 118 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 166 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ożarowa Mazowieckiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 45 m² | 609 752 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 828 728 zł |
| 4 pokoje | 125 m² | 1 304 683 zł |
| 5 pokoi | 159 m² | 1 322 096 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ożarowa Mazowieckiego?
Średnio wychodzi około 9 563 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 144 zł/m², a dla domów spada do 8 686 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ożarowa Mazowieckiego?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.