Domy i mieszkania na sprzedaż Ożarów Mazowiecki (obszar wiejski)

Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki: 202 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 429 000 zł do 8 900 000 zł, średnio 1 394 769 zł.

Średnia cena 1 394 769 zł cena sprzedaży
Przedział cen 429 000–8 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 139 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 042 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

202 łącznie
62% domy
  • Mieszkania 31,7%
    64 nieruchomości
  • Domy 62,4%
    126 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 5,9%
    12 nieruchomości

Ile pokoi

190 łącznie
47% 5+ pokoi
  • 1 pokój 1,1%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 9,5%
    18 nieruchomości
  • 3 pokoje 16,3%
    31 nieruchomości
  • 4 pokoje 26,3%
    50 nieruchomości
  • 5+ pokoi 46,8%
    89 nieruchomości

Przedziały cenowe

190 łącznie
  • 425 000–850 000 zł 21,1%
    40 nieruchomości
  • 855 000–1 150 000 zł 19,5%
    37 nieruchomości
  • 1 160 000–1 290 000 zł 20,0%
    38 nieruchomości
  • 1 290 000–1 595 000 zł 20,0%
    38 nieruchomości
  • 1 595 000–8 905 000 zł 19,5%
    37 nieruchomości

Przedziały powierzchni

190 łącznie
  • 30–70 m² 22,6%
    43 nieruchomości
  • 70–130 m² 19,5%
    37 nieruchomości
  • 130–150 m² 23,7%
    45 nieruchomości
  • 150–180 m² 15,8%
    30 nieruchomości
  • 180–640 m² 18,4%
    35 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 73 m² 172 m²
Cena za metr kwadratowy 11 364 zł/m² 9 757 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki sięga 202 nieruchomości, w podziale na 126 domów i 64 mieszkania oraz 12 innych nieruchomości; domy dominują z udziałem 66%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 172 m² i 9 757 zł/m², a mieszkania wokół 73 m² i 11 364 zł/m².

Domy 5-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 4- i 6-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Ożarów Mazowiecki oscylowały w 2025 roku wokół 880 000 zł (mediana). To około 8 882 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 67,1% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 880 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 882 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 149 2025
Ceny w ciągu roku +17,3% mediana
Od 2010 roku +141,9% mediana
Wobec mediany gminy +41,8% Ożarów Mazowiecki: 620 432 zł
Wobec mediany krajowej +95,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Ożarów Mazowiecki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 880 000 zł, czyli 8 882 zł/m², w obserwowanym przedziale od 407 060 zł do 1 240 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 840 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 240 000 zł a 530 000 zł, a 10,1% przekroczyło 840 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,2% sprzedanych lokali ma od 47 do 94 m², a 11,8% przekracza 120 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Ożarów Mazowiecki: 620 432 zł) o 41,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 95,6%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 15 sprzedaży mieszkań, z medianą 949 000 zł i 9 185 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 949 500 zł (9 172 zł/m²) przy 66 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ożarów Mazowiecki rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 15 949 000 zł +7,8% 9 185 zł/m²
2025 149 880 000 zł +17,3% 8 882 zł/m²
2024 100 750 000 zł -1,2% 7 804 zł/m²
2023 166 759 040 zł +45,9% 7 319 zł/m²
2022 73 520 349 zł +26,1% 6 624 zł/m²
2021 96 412 500 zł -19,1% 6 782 zł/m²
2020 99 510 000 zł +23,9% 5 743 zł/m²
2019 232 411 500 zł +28,7% 4 465 zł/m²
2018 231 319 734 zł +2,5% 5 400 zł/m²
2017 64 312 000 zł +36,2% 4 567 zł/m²
2016 66 229 036 zł -1,1% 4 307 zł/m²
2015 152 231 500 zł -4% 4 450 zł/m²
2014 275 241 232 zł +7,5% 4 900 zł/m²
2013 198 224 453 zł -3,7% 5 161 zł/m²
2012 72 233 130 zł -33,8% 5 576 zł/m²
2011 61 352 146 zł -3,2% 6 848 zł/m²
2010 54 363 750 zł — 6 840 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ożarów Mazowiecki (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 149
Mediana ceny 880 000 zł
Cena za m² 8 882 zł/m²
Mediana powierzchni 102,8 m²
Typowy przedział 407 060 –
1 240 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki

Rozkład obliczony na podstawie 2 103 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 170 000 zł 9,8%
170 000 – 240 000 zł 17,8%
240 000 – 530 000 zł 44,5%
530 000 – 840 000 zł 17,8%
Powyżej 840 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki

Rozkład ceny za m² na podstawie 2 096 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 700 zł/m² 10,5%
3 700 – 4 700 zł/m² 17,3%
4 700 – 6 700 zł/m² 44,6%
6 700 – 8 800 zł/m² 17,2%
Powyżej 8 800 zł/m² 10,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 39 m² 12%
39 – 47 m² 13,7%
47 – 94 m² 46,2%
94 – 120 m² 16,2%
Powyżej 120 m² 11,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ożarów Mazowiecki (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,4% 230 758 zł 5 219 zł/m²
2 izby 32,2% 225 436 zł 5 758 zł/m²
3 izby 30,8% 276 266 zł 5 776 zł/m²
4 izby 25,4% 490 000 zł 5 542 zł/m²
5 izb 8,3% 769 493 zł 6 399 zł/m²
6 izb i więcej 2% 555 000 zł 5 255 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Pgr Kręczki Kaputy 836 238 200 zł 190 zł/m²
Duchnice 814 298 237 zł 300 zł/m²
Płochocin 367 332 500 zł 170 zł/m²
Pgr Szeligi 301 440 500 zł 380 zł/m²
Shr Wolica 300 229 885 zł 146 zł/m²
Ołtarzew 270 412 000 zł 111 zł/m²
Pgr Strzykuły 259 738 000 zł 220 zł/m²
Święcice 187 514 000 zł 138 zł/m²
Shr Płochocin 179 190 000 zł 8,4 zł/m²
Jawczyce 140 — 302 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 113 220 zł/m² 270 000 zł 1 300 m²
Grunty rolne 699 100 zł/m² 173 922 zł 1 600 m²
Wszystkie działki 1 843 170 zł/m² 225 000 zł 1 400 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 363 165 0 104 94
2026 (do 17.08) 42 17 0 16 9
Razem 2010–2026 6 040 2 270 0 2 019 1 751

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 880 000 zł (8 882 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (32,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki?

Licz się ze średnią kwotą 1 394 769 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki, czyli około 10 042 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki?

Obecnie dostępnych ofert: 202: 126 domów i 64 mieszkania oraz 12 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 429 000 zł do 8 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki?

Zazwyczaj oferują około 139 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 172 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Ożarów Mazowiecki:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje44 m²597 830 zł
3 pokoje75 m²898 001 zł
4 pokoje132 m²1 344 460 zł
5 pokoi152 m²1 315 473 zł
6 pokoi239 m²2 539 500 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Ożarów Mazowiecki?

Średnia cena to 10 042 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 364 zł/m², a dla domów spada do 9 757 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Ożarów Mazowiecki?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.