Odkryj 82 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Tarczyn. Ceny wahają się od 395 000 zł do 8 900 000 zł, a średnia cena to 1 606 293 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Tarczyn według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 61 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Tarczyn, przy medianie ceny 660 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2024 roku ceny spadły o 2,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 444 zł.
Mediana ceny sprzedaży
660 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 444 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
61
2025
Ceny w ciągu roku
-2,2%
mediana
Od 2024 roku
-2,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+41,8%
Tarczyn: 465 352 zł
Wobec mediany krajowej
+46,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Tarczyn obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 660 000 zł, czyli 7 444 zł/m², w obserwowanym przedziale od 310 000 zł do 1 100 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 420 000 zł do 960 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 510 000 zł a 790 000 zł, a 11,8% przekroczyło 960 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 48,2% sprzedanych lokali ma od 72 do 110 m², a 10,9% przekracza 130 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tarczyn: 465 352 zł) o 41,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 46,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 29 sprzedaży mieszkań, z medianą 690 000 zł i 7 561 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 699 000 zł (7 561 zł/m²) przy 51 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Tarczyn rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
29 |
690 000 zł |
+4,5% |
7 561 zł/m² |
| 2025 |
61 |
660 000 zł |
-2,2% |
7 444 zł/m² |
| 2024 |
18 |
675 001 zł |
-15,5% |
6 602 zł/m² |
| 2023 |
1 |
799 000 zł |
— |
6 712 zł/m² |
| 2021 |
1 |
545 000 zł |
— |
4 070 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tarczyn (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
61 |
| Mediana ceny |
660 000 zł |
| Cena za m² |
7 444 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
83,6 m² |
| Typowy przedział |
310 000 – 1 100 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tarczyn
Rozkład obliczony na podstawie 110 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 420 000 zł |
10,9% |
| 420 000 – 510 000 zł |
17,3% |
| 510 000 – 790 000 zł |
40% |
| 790 000 – 960 000 zł |
20% |
| Powyżej 960 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Tarczyn
Rozkład ceny za m² na podstawie 110 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 700 zł/m² |
10% |
| 5 700 – 6 400 zł/m² |
17,3% |
| 6 400 – 8 200 zł/m² |
44,5% |
| 8 200 – 9 500 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 9 500 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tarczyn
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 52 m² |
3,6% |
| 52 – 72 m² |
20% |
| 72 – 110 m² |
48,2% |
| 110 – 130 m² |
17,3% |
| Powyżej 130 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tarczyn (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
3,7% |
295 000 zł |
8 547 zł/m² |
| 3 izby |
23,4% |
445 000 zł |
7 068 zł/m² |
| 4 izby |
41,1% |
677 001 zł |
7 818 zł/m² |
| 5 izb |
16,8% |
767 000 zł |
7 268 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
15% |
842 500 zł |
7 567 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Tarczyn
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Przypki |
50 |
685 001 zł |
184 zł/m² |
| Prace Duże |
35 |
734 000 zł |
167 zł/m² |
| Janówek |
23 |
450 000 zł |
— |
| Świętochów |
20 |
— |
140 zł/m² |
| Kotorydz |
14 |
759 000 zł |
105 zł/m² |
| Ruda |
13 |
— |
88 zł/m² |
| Nowe Racibory |
10 |
— |
79 zł/m² |
| Marianka |
10 |
— |
25 zł/m² |
| Rembertów |
9 |
— |
138 zł/m² |
| Nosy |
7 |
— |
38 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Tarczyn: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
111 |
140 zł/m² |
250 000 zł |
1 781 m² |
| Grunty rolne |
36 |
25 zł/m² |
183 500 zł |
7 000 m² |
| Grunty leśne |
5 |
12 zł/m² |
90 000 zł |
6 002 m² |
| Wszystkie działki |
153 |
103 zł/m² |
230 000 zł |
2 465 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tarczyn
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
317 |
62 |
0 |
207 |
48 |
| 2026 (do 17.08) |
161 |
29 |
0 |
85 |
47 |
| Razem 2010–2026 |
1 546 |
190 |
0 |
1 070 |
286 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Tarczyn: 83,6 m², 4 izby, za 660 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tarczyn: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tarczyn?
Licz się ze średnią kwotą 1 606 293 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Tarczyn, czyli około 4 955 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 82 nieruchomości: 67 domów i 15 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Tarczyn?
Znajdziesz tu oferty od 395 000 zł do 8 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tarczyn?
Zazwyczaj oferują około 324 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 383 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Tarczyn:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 2 827 m² | 1 413 500 zł |
| 3 pokoje | 141 m² | 699 250 zł |
| 4 pokoje | 132 m² | 1 124 481 zł |
| 5 pokoi | 203 m² | 1 662 056 zł |
| 6 pokoi | 215 m² | 1 579 417 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Tarczyn?
Wynosi ona około 4 955 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 209 zł/m², a dla domów spada do 4 797 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Tarczyn?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.