Mamy 101 nieruchomości na sprzedaż na terenie Tarczyna, w cenach od 395 000 zł do 8 500 000 zł, przy średniej cenie 1 426 467 zł.
Ceny nieruchomości Tarczyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Tarczyna zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 433 821 zł (średnia bez wartości skrajnych: 447 792 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 25,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
433 821 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 503 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
123
2025
Ceny w ciągu roku
+7,5%
mediana
Od 2024 roku
+7,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-6,8%
Tarczyn: 465 352 zł
Wobec mediany krajowej
-3,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tarczyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 433 821 zł, czyli 8 503 zł/m², w obserwowanym przedziale od 302 542 zł do 684 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 320 000 zł do 590 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 390 000 zł a 510 000 zł, a 11% przekroczyło 590 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 58 m², a 9,8% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,8% niższa od mediany gminy (Tarczyn: 465 352 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 3,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 114 sprzedaży mieszkań, z medianą 479 372 zł i 9 219 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 471 330 zł (8 989 zł/m²) przy 160 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tarczyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
114 |
479 372 zł |
+10,5% |
9 219 zł/m² |
| 2025 |
123 |
433 821 zł |
+7,5% |
8 503 zł/m² |
| 2024 |
98 |
403 638 zł |
-21,7% |
7 659 zł/m² |
| 2023 |
2 |
515 455 zł |
— |
6 805 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tarczyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
123 |
| Mediana ceny |
433 821 zł |
| Cena za m² |
8 503 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51 m² |
| Typowy przedział |
302 542 – 684 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tarczyna
Rozkład obliczony na podstawie 337 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 320 000 zł |
9,5% |
| 320 000 – 390 000 zł |
19% |
| 390 000 – 510 000 zł |
43,9% |
| 510 000 – 590 000 zł |
16,6% |
| Powyżej 590 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tarczyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 337 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 100 zł/m² |
10,4% |
| 7 100 – 7 900 zł/m² |
16,6% |
| 7 900 – 9 000 zł/m² |
43% |
| 9 000 – 10 000 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tarczyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
13,1% |
| 38 – 44 m² |
15,1% |
| 44 – 58 m² |
40,9% |
| 58 – 77 m² |
21,1% |
| Powyżej 77 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tarczyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
300 000 zł |
7 650 zł/m² |
| 2 izby |
29,7% |
371 347 zł |
9 205 zł/m² |
| 3 izby |
48,6% |
440 054 zł |
8 469 zł/m² |
| 4 izby |
20,1% |
560 000 zł |
7 602 zł/m² |
| 5 izb |
0,6% |
697 522 zł |
9 239 zł/m² |
Ceny działek na terenie Tarczyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
21 |
422 zł/m² |
412 000 zł |
1 000 m² |
| Wszystkie działki |
21 |
422 zł/m² |
412 000 zł |
1 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tarczyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
173 |
131 |
0 |
22 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
134 |
114 |
0 |
9 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
698 |
539 |
0 |
72 |
87 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 433 821 zł (8 503 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (48,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tarczyna
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Tarczyna?
Licz się ze średnią kwotą 1 426 467 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Tarczyna, czyli około 7 781 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Tarczyna?
W tej chwili do wyboru są 101 nieruchomości: 8 mieszkań i 7 domów oraz 86 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 395 000 zł do 8 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 183 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 329 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Tarczyna?
Wynosi ona około 7 781 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 271 zł/m², a dla domów spada do 7 103 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Tarczyna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 1-pokojowe mieszkanie.