Mamy 42 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mszczonowa, w cenach od 240 000 zł do 2 100 000 zł, przy średniej cenie 751 310 zł.
Ceny nieruchomości Mszczonowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 69 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Mszczonowa, przy medianie ceny 327 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 115,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 8 588 zł.
Mediana ceny sprzedaży
327 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 588 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
69
2025
Ceny w ciągu roku
-19,1%
mediana
Od 2010 roku
+115,1%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Mszczonów: 327 110 zł
Wobec mediany krajowej
-27,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mszczonowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 327 000 zł, czyli 8 588 zł/m², w obserwowanym przedziale od 258 379 zł do 609 940 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 460 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 190 000 zł a 340 000 zł, a 8,9% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 38% sprzedanych lokali ma od 38 do 55 m², a 10,9% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Mszczonów: 327 110 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 27,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 398 500 zł i 8 824 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 325 000 zł (8 664 zł/m²) przy 21 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mszczonowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
398 500 zł |
+21,9% |
8 824 zł/m² |
| 2025 |
69 |
327 000 zł |
-19,1% |
8 588 zł/m² |
| 2024 |
24 |
403 972 zł |
+12% |
7 862 zł/m² |
| 2023 |
12 |
360 745 zł |
-3,4% |
6 962 zł/m² |
| 2022 |
18 |
373 500 zł |
+55,6% |
7 470 zł/m² |
| 2021 |
49 |
240 000 zł |
— |
4 982 zł/m² |
| 2019 |
2 |
160 000 zł |
-10,1% |
3 703 zł/m² |
| 2018 |
25 |
178 000 zł |
+18,7% |
3 851 zł/m² |
| 2017 |
23 |
150 000 zł |
-23,5% |
3 710 zł/m² |
| 2016 |
13 |
196 000 zł |
+15,3% |
3 769 zł/m² |
| 2015 |
6 |
170 000 zł |
+7,6% |
4 048 zł/m² |
| 2014 |
15 |
158 000 zł |
-10,7% |
3 864 zł/m² |
| 2013 |
11 |
177 000 zł |
+4,7% |
3 489 zł/m² |
| 2012 |
10 |
169 000 zł |
-30,5% |
3 973 zł/m² |
| 2011 |
7 |
243 300 zł |
+60,1% |
4 471 zł/m² |
| 2010 |
9 |
152 000 zł |
— |
4 242 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mszczonów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
69 |
| Mediana ceny |
327 000 zł |
| Cena za m² |
8 588 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37,5 m² |
| Typowy przedział |
258 379 – 609 940 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mszczonowa
Rozkład obliczony na podstawie 303 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,2% |
| 140 000 – 190 000 zł |
18,5% |
| 190 000 – 340 000 zł |
43,2% |
| 340 000 – 460 000 zł |
20,1% |
| Powyżej 460 000 zł |
8,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mszczonowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 303 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
9,6% |
| 3 400 – 4 100 zł/m² |
17,8% |
| 4 100 – 7 800 zł/m² |
44,6% |
| 7 800 – 8 800 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mszczonowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
12,5% |
| 31 – 38 m² |
20,1% |
| 38 – 55 m² |
38% |
| 55 – 68 m² |
18,5% |
| Powyżej 68 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mszczonów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
45 000 zł |
2 368 zł/m² |
| 2 izby |
40,6% |
220 000 zł |
6 619 zł/m² |
| 3 izby |
36,3% |
249 970 zł |
5 723 zł/m² |
| 4 izby |
19,8% |
306 008 zł |
5 131 zł/m² |
| 5 izb |
1% |
195 000 zł |
4 607 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
649 900 zł |
4 368 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mszczonowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
119 |
136 zł/m² |
170 000 zł |
1 100 m² |
| Grunty rolne |
125 |
100 zł/m² |
125 000 zł |
1 216 m² |
| Wszystkie działki |
248 |
111 zł/m² |
140 000 zł |
1 151 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mszczonowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
97 |
69 |
0 |
14 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
10 |
0 |
8 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
764 |
311 |
0 |
268 |
185 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Mszczonowa zamyka się między 258 379 zł a 609 940 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,2% nieruchomości sprzedano poniżej 140 000 zł, a 8,9% powyżej 460 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Mszczonowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Mszczonowa?
Licz się ze średnią kwotą 751 310 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Mszczonowa, czyli około 7 672 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 42: 22 domy i 20 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Mszczonowa?
Znajdziesz tu oferty od 240 000 zł do 2 100 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Mszczonowa?
Średnio mają około 98 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 136 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mszczonowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 52 m² | 478 833 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 534 882 zł |
| 5 pokoi | 159 m² | 1 050 091 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Mszczonowa?
Średnio wychodzi około 7 672 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 081 zł/m², a dla domów spada do 7 147 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Mszczonowa?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.