Kup nieruchomość na terenie Mszczonowa: 76 nieruchomości w cenach od 240 000 zł do 3 500 000 zł, przy średniej cenie 824 293 zł.
Ceny nieruchomości Mszczonowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Mszczonowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 327 110 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 258 379 zł a 704 378 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
327 110 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 531 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
74
2025
Ceny w ciągu roku
-19%
mediana
Od 2010 roku
+115,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-13%
Żyrardowski: 376 000 zł
Wobec mediany krajowej
-27,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mszczonowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 327 110 zł, czyli 8 531 zł/m², w obserwowanym przedziale od 258 379 zł do 704 378 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 460 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 190 000 zł a 340 000 zł, a 10,3% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,5% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 12,5% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13% niższa od mediany powiatu (Żyrardowski: 376 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 27,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 398 500 zł i 8 824 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 328 500 zł (8 648 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mszczonowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
398 500 zł |
+21,8% |
8 824 zł/m² |
| 2025 |
74 |
327 110 zł |
-19% |
8 531 zł/m² |
| 2024 |
24 |
403 972 zł |
+12% |
7 862 zł/m² |
| 2023 |
12 |
360 745 zł |
-3,4% |
6 962 zł/m² |
| 2022 |
18 |
373 500 zł |
+55,6% |
7 470 zł/m² |
| 2021 |
49 |
240 000 zł |
— |
4 982 zł/m² |
| 2019 |
3 |
160 000 zł |
-10,1% |
3 581 zł/m² |
| 2018 |
25 |
178 000 zł |
+18,7% |
3 851 zł/m² |
| 2017 |
23 |
150 000 zł |
-15% |
3 710 zł/m² |
| 2016 |
14 |
176 500 zł |
+3,8% |
3 760 zł/m² |
| 2015 |
7 |
170 000 zł |
+7,6% |
4 048 zł/m² |
| 2014 |
15 |
158 000 zł |
-10,7% |
3 864 zł/m² |
| 2013 |
11 |
177 000 zł |
+4,7% |
3 489 zł/m² |
| 2012 |
10 |
169 000 zł |
-30,5% |
3 973 zł/m² |
| 2011 |
7 |
243 300 zł |
+60,1% |
4 471 zł/m² |
| 2010 |
9 |
152 000 zł |
— |
4 242 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mszczonów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
74 |
| Mediana ceny |
327 110 zł |
| Cena za m² |
8 531 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37,5 m² |
| Typowy przedział |
258 379 – 704 378 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mszczonowa
Rozkład obliczony na podstawie 311 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,3% |
| 140 000 – 190 000 zł |
18,6% |
| 190 000 – 340 000 zł |
42,1% |
| 340 000 – 460 000 zł |
19,6% |
| Powyżej 460 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mszczonowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 311 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
10,3% |
| 3 400 – 4 100 zł/m² |
17,4% |
| 4 100 – 7 800 zł/m² |
45% |
| 7 800 – 8 800 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mszczonowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
12,2% |
| 31 – 38 m² |
19,6% |
| 38 – 58 m² |
40,5% |
| 58 – 68 m² |
15,1% |
| Powyżej 68 m² |
12,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mszczonów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
45 000 zł |
2 368 zł/m² |
| 2 izby |
39,7% |
220 000 zł |
6 619 zł/m² |
| 3 izby |
36,1% |
249 898 zł |
5 661 zł/m² |
| 4 izby |
20,3% |
309 017 zł |
5 149 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
560 000 zł |
5 469 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
649 900 zł |
4 368 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mszczonowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obręb 1 |
579 |
205 000 zł |
112 zł/m² |
| Badowo Dańki |
69 |
609 000 zł |
39 zł/m² |
| Osuchów |
62 |
— |
9,6 zł/m² |
| Długowizna |
51 |
— |
20 zł/m² |
| Wręcza |
49 |
— |
20 zł/m² |
| Badów Górny |
41 |
— |
17 zł/m² |
| Sosnowica |
38 |
— |
37 zł/m² |
| Zimnice |
35 |
— |
12 zł/m² |
| Gąba |
33 |
— |
19 zł/m² |
| Marków Towarzystwo |
32 |
— |
35 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mszczonowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
268 |
84 zł/m² |
143 500 zł |
1 572 m² |
| Grunty rolne |
985 |
20 zł/m² |
114 500 zł |
7 187 m² |
| Grunty leśne |
45 |
7,7 zł/m² |
70 000 zł |
10 339 m² |
| Wszystkie działki |
1 309 |
23 zł/m² |
120 000 zł |
5 088 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Mszczonowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Mszczonów |
248 |
111 zł/m² |
140 000 zł |
| Mszczonów (obszar wiejski) |
1 061 |
20 zł/m² |
113 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mszczonowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
202 |
74 |
0 |
96 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
79 |
10 |
0 |
51 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
2 075 |
319 |
0 |
1 361 |
395 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Mszczonowa zamyka się między 258 379 zł a 704 378 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,3% nieruchomości sprzedano poniżej 140 000 zł, a 10,3% powyżej 460 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Mszczonowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Mszczonowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Mszczonowa trzeba przeznaczyć średnio 824 293 zł, czyli około 6 986 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Mszczonowa?
Aktualna oferta to około 76 nieruchomości: 49 domów i 27 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Mszczonowa?
Ceny wahają się od około 240 000 zł do 3 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Mszczonowa?
Zazwyczaj oferują około 118 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 154 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mszczonowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 428 220 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 545 986 zł |
| 4 pokoje | 164 m² | 857 333 zł |
| 5 pokoi | 161 m² | 1 105 818 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Mszczonowa?
Średnio wychodzi około 6 986 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 951 zł/m², a dla domów spada do 6 619 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Mszczonowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.