Zobacz 329 nieruchomości na sprzedaż na terenie Żyrardowa: ceny od 153 930 zł do 4 500 000 zł, średnio 735 141 zł.
Ceny nieruchomości Żyrardowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Żyrardowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 379 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 118 950 zł a 733 150 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
379 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 268 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
274
2025
Ceny w ciągu roku
+7,2%
mediana
Od 2010 roku
+93,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,8%
Żyrardowski: 376 000 zł
Wobec mediany krajowej
-15,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Żyrardowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 379 000 zł, czyli 8 268 zł/m², w obserwowanym przedziale od 118 950 zł do 733 150 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 430 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 170 000 zł a 320 000 zł, a 10,5% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 10,3% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Żyrardowski: 376 000 zł) o 0,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 15,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 82 sprzedaże mieszkań, z medianą 356 000 zł i 8 738 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 362 500 zł (8 395 zł/m²) przy 164 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żyrardowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
82 |
356 000 zł |
-6,1% |
8 738 zł/m² |
| 2025 |
274 |
379 000 zł |
+7,2% |
8 268 zł/m² |
| 2024 |
307 |
353 400 zł |
+14,1% |
7 345 zł/m² |
| 2023 |
330 |
309 750 zł |
+5,9% |
6 639 zł/m² |
| 2022 |
471 |
292 572 zł |
+10,4% |
5 600 zł/m² |
| 2021 |
460 |
265 000 zł |
+29,5% |
5 125 zł/m² |
| 2020 |
327 |
204 680 zł |
-2,4% |
4 610 zł/m² |
| 2019 |
425 |
209 817 zł |
+21,7% |
4 273 zł/m² |
| 2018 |
277 |
172 400 zł |
-8,1% |
3 721 zł/m² |
| 2017 |
282 |
187 591 zł |
+13,9% |
3 911 zł/m² |
| 2016 |
162 |
164 750 zł |
+15,1% |
3 412 zł/m² |
| 2015 |
141 |
143 080 zł |
-8,5% |
3 364 zł/m² |
| 2014 |
200 |
156 425 zł |
+13,5% |
3 127 zł/m² |
| 2013 |
101 |
137 800 zł |
-10,1% |
3 109 zł/m² |
| 2012 |
96 |
153 200 zł |
-19,4% |
3 329 zł/m² |
| 2011 |
98 |
190 000 zł |
-3,1% |
3 721 zł/m² |
| 2010 |
92 |
196 172 zł |
— |
4 088 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Żyrardów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
274 |
| Mediana ceny |
379 000 zł |
| Cena za m² |
8 268 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,8 m² |
| Typowy przedział |
118 950 – 733 150 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żyrardowa
Rozkład obliczony na podstawie 4 125 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
8,3% |
| 100 000 – 170 000 zł |
19,2% |
| 170 000 – 320 000 zł |
44,9% |
| 320 000 – 430 000 zł |
17% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żyrardowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 4 123 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 800 zł/m² |
10,1% |
| 2 800 – 3 800 zł/m² |
17,2% |
| 3 800 – 6 000 zł/m² |
44,7% |
| 6 000 – 7 900 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żyrardowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,2% |
| 32 – 38 m² |
16,5% |
| 38 – 58 m² |
45,1% |
| 58 – 72 m² |
18% |
| Powyżej 72 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Żyrardów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13,7% |
201 428 zł |
5 714 zł/m² |
| 2 izby |
33,2% |
202 902 zł |
5 301 zł/m² |
| 3 izby |
36,4% |
254 760 zł |
5 020 zł/m² |
| 4 izby |
15,3% |
335 946 zł |
4 609 zł/m² |
| 5 izb |
1,2% |
448 000 zł |
4 501 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
284 000 zł |
3 002 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Żyrardowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obręb 2 |
1 284 |
210 000 zł |
207 zł/m² |
| Obręb 4 |
1 003 |
155 000 zł |
325 zł/m² |
| Obręb 3 |
938 |
259 000 zł |
299 zł/m² |
| Obręb 1 |
643 |
150 000 zł |
141 zł/m² |
| Obręb 8 |
637 |
267 400 zł |
118 zł/m² |
| Obręb 7 |
293 |
206 820 zł |
165 zł/m² |
| Obręb 6 |
256 |
399 000 zł |
139 zł/m² |
| Obręb 5 |
156 |
— |
150 zł/m² |
Ceny działek na terenie Żyrardowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
475 |
174 zł/m² |
150 000 zł |
850 m² |
| Grunty rolne |
261 |
108 zł/m² |
120 000 zł |
1 027 m² |
| Wszystkie działki |
751 |
145 zł/m² |
135 000 zł |
901 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żyrardowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
473 |
295 |
0 |
74 |
104 |
| 2026 (do 17.08) |
175 |
89 |
0 |
26 |
60 |
| Razem 2010–2026 |
7 101 |
4 403 |
0 |
1 013 |
1 685 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Żyrardowa różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Obręb 6, z medianą 399 000 zł przy 19 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Obręb 2 (1284). Rynek pierwotny odpowiada za 40,3% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Żyrardowa
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Żyrardowa?
Nieruchomości na terenie Żyrardowa kosztują średnio około 735 141 zł, czyli około 7 329 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Żyrardowa?
W tej chwili do wyboru są 329 nieruchomości: 202 mieszkania i 127 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Żyrardowa?
Znajdziesz tu oferty od 153 930 zł do 4 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Żyrardowa?
Średnia powierzchnia to około 100 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 176 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żyrardowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 33 m² | 342 611 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 465 073 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 591 333 zł |
| 4 pokoje | 127 m² | 976 803 zł |
| 5 pokoi | 147 m² | 973 405 zł |
| 6 pokoi | 220 m² | 1 178 947 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 329 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 532 zł/m², a dla domów spada do 6 278 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Żyrardowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.