Mamy 35 nieruchomości na sprzedaż na terenie Teresina, w cenach od 250 000 zł do 1 995 000 zł, przy średniej cenie 962 415 zł.
Mediana ceny sprzedaży
353 540 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 233 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
55
2025
Ceny w ciągu roku
+6,4%
mediana
Od 2021 roku
+188,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-13,8%
Sochaczewski: 410 000 zł
Wobec mediany krajowej
-21,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Teresina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 353 540 zł, czyli 8 233 zł/m², w obserwowanym przedziale od 263 620 zł do 459 464 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 460 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 280 000 zł a 370 000 zł, a 7,7% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 37,2% sprzedanych lokali ma od 41 do 53 m², a 10,3% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,8% niższa od mediany powiatu (Sochaczewski: 410 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 21,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 340 000 zł i 5 913 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 306 000 zł (5 913 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Teresina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
340 000 zł |
-3,8% |
5 913 zł/m² |
| 2025 |
55 |
353 540 zł |
+6,4% |
8 233 zł/m² |
| 2024 |
55 |
332 237 zł |
+74,9% |
7 794 zł/m² |
| 2023 |
6 |
190 000 zł |
-31,2% |
4 515 zł/m² |
| 2022 |
25 |
276 250 zł |
+125,5% |
5 253 zł/m² |
| 2021 |
6 |
122 500 zł |
— |
2 865 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Teresin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
55 |
| Mediana ceny |
353 540 zł |
| Cena za m² |
8 233 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,1 m² |
| Typowy przedział |
263 620 – 459 464 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Teresina
Rozkład obliczony na podstawie 156 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
10,3% |
| 200 000 – 280 000 zł |
15,4% |
| 280 000 – 370 000 zł |
45,5% |
| 370 000 – 460 000 zł |
21,2% |
| Powyżej 460 000 zł |
7,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Teresina
Rozkład ceny za m² na podstawie 156 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 800 zł/m² |
9,6% |
| 3 800 – 6 000 zł/m² |
19,2% |
| 6 000 – 8 200 zł/m² |
46,8% |
| 8 200 – 8 600 zł/m² |
16% |
| Powyżej 8 600 zł/m² |
8,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Teresina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,3% |
| 35 – 41 m² |
26,3% |
| 41 – 53 m² |
37,2% |
| 53 – 64 m² |
16% |
| Powyżej 64 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Teresin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
60 000 zł |
1 813 zł/m² |
| 2 izby |
52,9% |
306 809 zł |
7 138 zł/m² |
| 3 izby |
40% |
373 802 zł |
6 902 zł/m² |
| 4 izby |
3,9% |
410 000 zł |
5 969 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,6% |
635 000 zł |
6 598 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Teresina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Paprotnia |
121 |
— |
108 zł/m² |
| Granice |
102 |
— |
100 zł/m² |
| Nowa Piasecznica |
88 |
— |
71 zł/m² |
| Maszna |
72 |
— |
111 zł/m² |
| Skrzelew |
64 |
— |
39 zł/m² |
| Teresin Gaj |
55 |
305 000 zł |
128 zł/m² |
| Teresin |
49 |
277 584 zł |
251 zł/m² |
| Pawłowice |
32 |
— |
60 zł/m² |
| Maurycew |
29 |
— |
35 zł/m² |
| Nowe Gnatowice |
27 |
— |
54 zł/m² |
Ceny działek na terenie Teresina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
25 |
112 zł/m² |
150 000 zł |
1 200 m² |
| Grunty rolne |
558 |
74 zł/m² |
130 000 zł |
1 486 m² |
| Grunty leśne |
5 |
55 zł/m² |
70 000 zł |
1 293 m² |
| Wszystkie działki |
645 |
74 zł/m² |
133 000 zł |
1 486 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Teresina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
238 |
55 |
0 |
122 |
61 |
| 2026 (do 17.08) |
112 |
9 |
0 |
77 |
26 |
| Razem 2010–2026 |
1 148 |
156 |
0 |
718 |
274 |
Trajektorię cen Teresina widać w dłuższej perspektywie: 122 500 zł mediany w 2021 roku, 353 540 zł w 2025 roku, czyli +188,6%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 0% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Teresina w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Teresina?
Licz się ze średnią kwotą 962 415 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Teresina, czyli około 6 628 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Teresina?
Obecnie dostępnych ofert: 35: 30 domów i 5 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Teresina?
Znajdziesz tu oferty od 250 000 zł do 1 995 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Teresina?
Średnia powierzchnia to około 145 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 160 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Teresina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 66 m² | 460 300 zł |
| 4 pokoje | 126 m² | 955 686 zł |
| 5 pokoi | 165 m² | 1 157 548 zł |
| 6 pokoi | 163 m² | 1 113 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 628 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 962 zł/m², a dla domów spada do 6 609 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Teresina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.