Domy i mieszkania na sprzedaż Żyrardowski

Mamy 629 nieruchomości na sprzedaż w powiecie żyrardowskim, w cenach od 153 930 zł do 7 800 000 zł, przy średniej cenie 1 011 004 zł.

Średnia cena 1 011 004 zł cena sprzedaży
Przedział cen 153 930–7 800 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 134 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 553 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

629 łącznie
63% domy
  • Mieszkania 36,6%
    230 nieruchomości
  • Domy 63,4%
    399 nieruchomości

Ile pokoi

629 łącznie
34% 5+ pokoi
  • 1 pokój 9,5%
    60 nieruchomości
  • 2 pokoje 13,5%
    85 nieruchomości
  • 3 pokoje 26,1%
    164 nieruchomości
  • 4 pokoje 16,9%
    106 nieruchomości
  • 5+ pokoi 34,0%
    214 nieruchomości

Przedziały cenowe

629 łącznie
  • 150 000–460 000 zł 20,3%
    128 nieruchomości
  • 460 000–665 000 zł 19,9%
    125 nieruchomości
  • 670 000–900 000 zł 20,3%
    128 nieruchomości
  • 900 000–1 405 000 zł 20,8%
    131 nieruchomości
  • 1 450 000–7 805 000 zł 18,6%
    117 nieruchomości

Przedziały powierzchni

629 łącznie
  • 0–60 m² 28,0%
    176 nieruchomości
  • 60–80 m² 13,2%
    83 nieruchomości
  • 80–130 m² 18,9%
    119 nieruchomości
  • 130–210 m² 23,1%
    145 nieruchomości
  • 210–2 450 m² 16,9%
    106 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 53 m² 181 m²
Cena za metr kwadratowy 9 453 zł/m² 7 233 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż w powiecie żyrardowskim liczy 629 nieruchomości, w tym 399 domów i 230 mieszkań, a domy stanowią 63%. Średnia powierzchnia domów wynosi około 181 m², przy cenie 7 233 zł/m², wobec 53 m² i 9 453 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 5-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 4- i 3-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie żyrardowskim wyniosła 376 000 zł w 2025 roku, na podstawie 358 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 2,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 302 zł.

Mediana ceny sprzedaży 376 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 302 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 358 2025
Ceny w ciągu roku +2,9% mediana
Od 2010 roku +97,9% mediana
Wobec mediany województwa -43,5% mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej -16,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu żyrardowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 376 000 zł, czyli 8 302 zł/m², w obserwowanym przedziale od 143 400 zł do 740 650 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 440 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 170 000 zł a 320 000 zł, a 9,9% przekroczyło 440 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 10,2% przekracza 72 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 43,5% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 16,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Mszczonów — mediana 258 379 zł (5 078 zł/m², 311 transakcji od 2010 roku), dalej Żyrardów z medianą 235 000 zł (4 879 zł/m²). Na drugim biegunie Wiskitki ma najbardziej przystępną medianę: 72 500 zł (1 774 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 96 sprzedaży mieszkań, z medianą 362 500 zł i 8 674 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 365 000 zł (8 456 zł/m²) przy 197 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu żyrardowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 96 362 500 zł -3,6% 8 674 zł/m²
2025 358 376 000 zł +2,9% 8 302 zł/m²
2024 333 365 300 zł +17,6% 7 381 zł/m²
2023 345 310 696 zł +5,6% 6 643 zł/m²
2022 494 294 172 zł +13,1% 5 600 zł/m²
2021 510 260 000 zł +27% 5 075 zł/m²
2020 327 204 680 zł -2% 4 610 zł/m²
2019 428 208 768 zł +21,2% 4 265 zł/m²
2018 304 172 200 zł -6,3% 3 787 zł/m²
2017 310 183 750 zł +12,2% 3 832 zł/m²
2016 180 163 750 zł +18,2% 3 401 zł/m²
2015 158 138 500 zł -10,3% 3 231 zł/m²
2014 220 154 386 zł +12% 3 165 zł/m²
2013 119 137 800 zł -8,6% 3 056 zł/m²
2012 116 150 700 zł -19,3% 3 329 zł/m²
2011 114 186 644 zł -1,8% 3 695 zł/m²
2010 103 190 000 zł — 4 052 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Żyrardowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 358
Mediana ceny 376 000 zł
Cena za m² 8 302 zł/m²
Mediana powierzchni 44,4 m²
Typowy przedział 143 400 –
740 650 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie żyrardowskim

Rozkład obliczony na podstawie 4 515 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 100 000 zł 8,5%
100 000 – 170 000 zł 19,5%
170 000 – 320 000 zł 43,9%
320 000 – 440 000 zł 18,2%
Powyżej 440 000 zł 9,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie żyrardowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 4 513 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 700 zł/m² 9,5%
2 700 – 3 800 zł/m² 18,1%
3 800 – 6 000 zł/m² 43,8%
6 000 – 8 100 zł/m² 18,6%
Powyżej 8 100 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie żyrardowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 10,7%
32 – 38 m² 16,3%
38 – 58 m² 44,6%
58 – 72 m² 18,1%
Powyżej 72 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Żyrardowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 12,7% 198 748 zł 5 660 zł/m²
2 izby 33,5% 202 700 zł 5 369 zł/m²
3 izby 36,4% 252 000 zł 5 019 zł/m²
4 izby 15,7% 330 000 zł 4 624 zł/m²
5 izb 1,3% 449 000 zł 4 785 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 592 000 zł 4 475 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie żyrardowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mszczonów 311 258 379 zł 5 078 zł/m²
Żyrardów 4 125 235 000 zł 4 879 zł/m²
Wiskitki 43 72 500 zł 1 774 zł/m²

Ceny działek w powiecie żyrardowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 912 100 zł/m² 130 000 zł 1 200 m²
Grunty rolne 4 473 29 zł/m² 90 200 zł 3 000 m²
Grunty leśne 197 19 zł/m² 80 000 zł 4 825 m²
Wszystkie działki 6 640 43 zł/m² 100 000 zł 2 000 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie żyrardowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Żyrardów 751 145 zł/m² 135 000 zł
Radziejowice 1 698 56 zł/m² 100 000 zł
Wiskitki 1 131 45 zł/m² 110 000 zł
Puszcza Mariańska 1 763 25 zł/m² 75 000 zł
Mszczonów 1 309 23 zł/m² 120 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie żyrardowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 401 379 0 692 330
2026 (do 17.08) 498 103 0 240 155
Razem 2010–2026 16 217 4 803 0 7 615 3 799

W porównaniu z medianą województwa (mazowieckie: 665 000 zł) ceny powiatu żyrardowskiego są o 43,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -16,4%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +97,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie żyrardowskim?

Nieruchomości w powiecie żyrardowskim kosztują średnio około 1 011 004 zł, czyli około 7 553 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie żyrardowskim?

Obecnie dostępnych ofert: 629: 399 domów i 230 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie żyrardowskim?

Oferty zaczynają się od 153 930 zł i sięgają 7 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 134 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 181 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu żyrardowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój90 m²348 289 zł
2 pokoje50 m²476 656 zł
3 pokoje73 m²683 155 zł
4 pokoje140 m²1 015 565 zł
5 pokoi166 m²1 374 395 zł
6 pokoi225 m²1 295 669 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie żyrardowskim?

Średnio wychodzi około 7 553 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 453 zł/m², a dla domów spada do 7 233 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu żyrardowskiego?

Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.