Znajdź swoją nieruchomość w powiecie skierniewickim: 359 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 152 250 zł do 3 300 000 zł, średnio 662 686 zł.
Ceny nieruchomości powiatu skierniewickiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie skierniewickim wyniosła 280 000 zł w 2025 roku, na podstawie 5 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 81,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 818 zł.
Mediana ceny sprzedaży
280 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 818 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+81,8%
mediana
Od 2015 roku
+160,7%
mediana
Wobec mediany województwa
-18,5%
łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej
-37,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu skierniewickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 280 000 zł, czyli 3 818 zł/m², w obserwowanym przedziale od 44 000 zł do 351 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 44 000 zł do 220 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 84 000 zł a 140 000 zł, a 10,4% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 45 do 62 m², a 10,4% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,5% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 37,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 100 000 zł (2 137 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu skierniewickiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
100 000 zł |
-64,3% |
2 137 zł/m² |
| 2025 |
5 |
280 000 zł |
+81,8% |
3 818 zł/m² |
| 2024 |
4 |
154 000 zł |
+6,2% |
2 979 zł/m² |
| 2023 |
5 |
145 000 zł |
-23,7% |
2 156 zł/m² |
| 2022 |
2 |
190 000 zł |
+61% |
5 941 zł/m² |
| 2021 |
4 |
118 016 zł |
+66,8% |
3 699 zł/m² |
| 2020 |
6 |
70 750 zł |
-35,7% |
2 687 zł/m² |
| 2019 |
9 |
110 000 zł |
-26,7% |
2 079 zł/m² |
| 2018 |
3 |
150 000 zł |
+25% |
1 971 zł/m² |
| 2017 |
4 |
120 000 zł |
-7,7% |
2 058 zł/m² |
| 2016 |
1 |
130 000 zł |
+21% |
1 643 zł/m² |
| 2015 |
8 |
107 400 zł |
+1 067,4% |
1 794 zł/m² |
| 2014 |
1 |
9 200 zł |
-91,6% |
523 zł/m² |
| 2013 |
1 |
110 000 zł |
+53,3% |
1 685 zł/m² |
| 2012 |
4 |
71 750 zł |
-15,6% |
1 426 zł/m² |
| 2011 |
3 |
85 000 zł |
-22,2% |
1 625 zł/m² |
| 2010 |
4 |
109 250 zł |
— |
2 274 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Skierniewicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
280 000 zł |
| Cena za m² |
3 818 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
71,4 m² |
| Typowy przedział |
44 000 – 351 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie skierniewickim
Rozkład obliczony na podstawie 67 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 000 zł |
10,4% |
| 44 000 – 84 000 zł |
17,9% |
| 84 000 – 140 000 zł |
41,8% |
| 140 000 – 220 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie skierniewickim
Rozkład ceny za m² na podstawie 67 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
10,4% |
| 1 000 – 1 700 zł/m² |
17,9% |
| 1 700 – 2 700 zł/m² |
46,3% |
| 2 700 – 3 900 zł/m² |
14,9% |
| Powyżej 3 900 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie skierniewickim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,4% |
| 29 – 45 m² |
16,4% |
| 45 – 62 m² |
44,8% |
| 62 – 76 m² |
17,9% |
| Powyżej 76 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Skierniewicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,5% |
9 200 zł |
523 zł/m² |
| 2 izby |
25,8% |
70 810 zł |
2 668 zł/m² |
| 3 izby |
34,8% |
110 000 zł |
2 160 zł/m² |
| 4 izby |
19,7% |
145 000 zł |
2 439 zł/m² |
| 5 izb |
13,6% |
155 000 zł |
2 623 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,5% |
129 000 zł |
1 986 zł/m² |
Ceny działek w powiecie skierniewickim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 244 |
24 zł/m² |
50 000 zł |
2 100 m² |
| Grunty rolne |
3 347 |
4,4 zł/m² |
45 000 zł |
7 900 m² |
| Grunty leśne |
79 |
6,0 zł/m² |
24 000 zł |
4 800 m² |
| Wszystkie działki |
4 785 |
7,4 zł/m² |
49 200 zł |
4 900 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie skierniewickim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Skierniewice |
1 442 |
20 zł/m² |
58 702 zł |
| Kowiesy |
358 |
8,0 zł/m² |
60 000 zł |
| Bolimów |
636 |
7,2 zł/m² |
50 000 zł |
| Nowy Kawęczyn |
636 |
5,7 zł/m² |
50 000 zł |
| Maków |
556 |
5,4 zł/m² |
35 000 zł |
| Maków |
556 |
5,4 zł/m² |
35 000 zł |
| Lipce Reymontowskie |
278 |
4,3 zł/m² |
28 750 zł |
| Godzianów |
182 |
3,7 zł/m² |
34 000 zł |
| Słupia |
251 |
3,5 zł/m² |
31 500 zł |
| Głuchów |
446 |
3,1 zł/m² |
30 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie skierniewickim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
574 |
5 |
0 |
449 |
120 |
| 2026 (do 17.08) |
296 |
3 |
0 |
229 |
64 |
| Razem 2010–2026 |
6 667 |
70 |
0 |
5 211 |
1 386 |
Zasadnicza część sprzedaży w powiecie skierniewickim zamyka się między 44 000 zł a 351 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,4% nieruchomości sprzedano poniżej 44 000 zł, a 10,4% powyżej 220 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie skierniewickim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie skierniewickim?
Nieruchomości w powiecie skierniewickim kosztują średnio około 662 686 zł, czyli około 3 779 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie skierniewickim?
Aktualna oferta to około 359 nieruchomości: 259 mieszkań i 100 domów.
Jaki jest przedział cen w powiecie skierniewickim?
Znajdziesz tu oferty od 152 250 zł do 3 300 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie skierniewickim?
Zazwyczaj oferują około 175 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 495 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu skierniewickiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 375 000 zł |
| 2 pokoje | 50 m² | 468 962 zł |
| 3 pokoje | 502 m² | 566 236 zł |
| 4 pokoje | 118 m² | 930 713 zł |
| 5 pokoi | 166 m² | 1 085 238 zł |
| 6 pokoi | 268 m² | 1 740 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie skierniewickim?
Wynosi ona około 3 779 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 858 zł/m², a dla domów spada do 2 118 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie skierniewickim?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.