Zobacz 48 nieruchomości na sprzedaż w powiecie brzezińskim: ceny od 190 000 zł do 1 980 000 zł, średnio 639 265 zł.
Ceny nieruchomości powiatu brzezińskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny powiatu brzezińskiego oscylowały w 2025 roku wokół 305 000 zł (mediana). To około 6 039 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 15,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
305 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 039 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
60
2025
Ceny w ciągu roku
+1,7%
mediana
Od 2021 roku
+90,6%
mediana
Wobec mediany województwa
-11,3%
łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej
-32,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu brzezińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 305 000 zł, czyli 6 039 zł/m², w obserwowanym przedziale od 60 950 zł do 592 040 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 48 000 zł do 500 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,3% transakcji zawarto między 130 000 zł a 350 000 zł, a 10,4% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 39 do 60 m², a 10,1% przekracza 79 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 11,3% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 32,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 27 sprzedaży mieszkań, z medianą 204 000 zł i 4 304 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 273 500 zł (5 493 zł/m²) przy 50 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu brzezińskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
27 |
204 000 zł |
-33,1% |
4 304 zł/m² |
| 2025 |
60 |
305 000 zł |
+1,7% |
6 039 zł/m² |
| 2024 |
71 |
300 000 zł |
+33,3% |
5 734 zł/m² |
| 2023 |
57 |
225 000 zł |
+42,9% |
4 610 zł/m² |
| 2022 |
56 |
157 500 zł |
-1,6% |
3 782 zł/m² |
| 2021 |
27 |
160 000 zł |
— |
4 495 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Brzeziński: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
60 |
| Mediana ceny |
305 000 zł |
| Cena za m² |
6 039 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,1 m² |
| Typowy przedział |
60 950 – 592 040 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie brzezińskim
Rozkład obliczony na podstawie 298 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 000 zł |
10,1% |
| 48 000 – 130 000 zł |
17,8% |
| 130 000 – 350 000 zł |
42,3% |
| 350 000 – 500 000 zł |
19,5% |
| Powyżej 500 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie brzezińskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 298 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
9,7% |
| 1 200 – 2 900 zł/m² |
17,8% |
| 2 900 – 6 200 zł/m² |
44% |
| 6 200 – 7 200 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 7 200 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie brzezińskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
9,4% |
| 30 – 39 m² |
18,8% |
| 39 – 60 m² |
42,6% |
| 60 – 79 m² |
19,1% |
| Powyżej 79 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Brzeziński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,1% |
51 000 zł |
3 024 zł/m² |
| 2 izby |
28,3% |
160 000 zł |
6 123 zł/m² |
| 3 izby |
45,1% |
226 500 zł |
5 360 zł/m² |
| 4 izby |
19,1% |
381 728 zł |
5 063 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
450 000 zł |
5 625 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2% |
534 500 zł |
15 617 zł/m² |
Ceny działek w powiecie brzezińskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
602 |
45 zł/m² |
104 500 zł |
2 728 m² |
| Grunty rolne |
549 |
16 zł/m² |
90 000 zł |
4 363 m² |
| Grunty leśne |
5 |
7,0 zł/m² |
53 000 zł |
7 610 m² |
| Wszystkie działki |
1 203 |
28 zł/m² |
96 500 zł |
3 055 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie brzezińskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Brzeziny |
179 |
57 zł/m² |
105 000 zł |
| Brzeziny |
527 |
40 zł/m² |
119 000 zł |
| Rogów |
141 |
18 zł/m² |
82 000 zł |
| Dmosin |
240 |
13 zł/m² |
63 020 zł |
| Jeżów |
114 |
4,8 zł/m² |
65 750 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie brzezińskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
447 |
65 |
0 |
326 |
56 |
| 2026 (do 17.08) |
217 |
28 |
0 |
149 |
40 |
| Razem 2010–2026 |
2 056 |
311 |
0 |
1 361 |
384 |
Zasadnicza część sprzedaży w powiecie brzezińskim zamyka się między 60 950 zł a 592 040 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,1% nieruchomości sprzedano poniżej 48 000 zł, a 10,4% powyżej 500 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w powiecie brzezińskim — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie brzezińskim?
Nieruchomości w powiecie brzezińskim kosztują średnio około 639 265 zł, czyli około 2 320 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie brzezińskim?
Aktualna oferta to około 48 nieruchomości: 34 domy i 14 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie brzezińskim?
Oferty zaczynają się od 190 000 zł i sięgają 1 980 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie brzezińskim?
Zazwyczaj oferują około 276 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 368 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu brzezińskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 295 308 zł |
| 3 pokoje | 93 m² | 606 750 zł |
| 4 pokoje | 205 m² | 984 389 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 879 667 zł |
| 6 pokoi | 1 184 m² | 655 429 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie brzezińskim?
Średnio wychodzi około 2 320 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 305 zł/m², a dla domów spada do 2 149 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie brzezińskim?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.