Znajdź 344 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Błonie, w cenach między 326 835 zł a 3 000 000 zł, przy średniej cenie 871 220 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Błonie według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Błonie? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 450 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 245 957 zł a 782 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
450 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 238 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
134
2025
Ceny w ciągu roku
-14,3%
mediana
Od 2010 roku
+149,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-6,2%
Błonie: 480 000 zł
Wobec mediany krajowej
tyle samo
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Błonie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 450 000 zł, czyli 7 238 zł/m², w obserwowanym przedziale od 245 957 zł do 782 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 560 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 160 000 zł a 370 000 zł, a 10% przekroczyło 560 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 41 do 61 m², a 10,1% przekracza 90 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,2% niższa od mediany gminy (Błonie: 480 000 zł) i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 445 000 zł i 9 035 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 527 000 zł (7 363 zł/m²) przy 80 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Błonie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
445 000 zł |
-1,1% |
9 035 zł/m² |
| 2025 |
134 |
450 000 zł |
-14,3% |
7 238 zł/m² |
| 2024 |
31 |
525 000 zł |
+45,8% |
7 632 zł/m² |
| 2023 |
63 |
360 000 zł |
+15,8% |
5 896 zł/m² |
| 2022 |
44 |
311 000 zł |
+21,8% |
5 383 zł/m² |
| 2021 |
38 |
255 250 zł |
-9,6% |
4 921 zł/m² |
| 2020 |
28 |
282 500 zł |
+4,6% |
5 341 zł/m² |
| 2019 |
17 |
270 000 zł |
+55,2% |
4 807 zł/m² |
| 2018 |
12 |
174 000 zł |
+9,5% |
4 128 zł/m² |
| 2017 |
53 |
158 966 zł |
-2,3% |
3 632 zł/m² |
| 2016 |
52 |
162 735 zł |
+5,5% |
3 604 zł/m² |
| 2015 |
78 |
154 212 zł |
+25% |
3 559 zł/m² |
| 2014 |
12 |
123 396 zł |
-18,8% |
3 225 zł/m² |
| 2013 |
54 |
152 000 zł |
-4,9% |
3 558 zł/m² |
| 2012 |
25 |
159 900 zł |
+44,1% |
3 463 zł/m² |
| 2011 |
14 |
111 000 zł |
-38,5% |
3 162 zł/m² |
| 2010 |
8 |
180 500 zł |
— |
3 687 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Błonie (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
134 |
| Mediana ceny |
450 000 zł |
| Cena za m² |
7 238 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
61 m² |
| Typowy przedział |
245 957 – 782 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Błonie
Rozkład obliczony na podstawie 672 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
12,8% |
| 130 000 – 160 000 zł |
12,8% |
| 160 000 – 370 000 zł |
45,8% |
| 370 000 – 560 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 560 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Błonie
Rozkład ceny za m² na podstawie 671 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
9,8% |
| 3 300 – 3 600 zł/m² |
20,4% |
| 3 600 – 6 500 zł/m² |
41,7% |
| 6 500 – 8 200 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 8 200 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Błonie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
7,9% |
| 35 – 41 m² |
22,4% |
| 41 – 61 m² |
42% |
| 61 – 90 m² |
17,6% |
| Powyżej 90 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Błonie (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
187 112 zł |
6 021 zł/m² |
| 2 izby |
44,1% |
165 060 zł |
4 594 zł/m² |
| 3 izby |
33,3% |
211 320 zł |
5 007 zł/m² |
| 4 izby |
10,5% |
549 000 zł |
6 293 zł/m² |
| 5 izb |
7% |
549 000 zł |
6 331 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
494 000 zł |
4 585 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Błonie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bieniewice |
513 |
180 000 zł |
73 zł/m² |
| Pass |
415 |
165 060 zł |
112 zł/m² |
| Bramki |
286 |
— |
54 zł/m² |
| Żukówka |
225 |
— |
40 zł/m² |
| Dębówka |
208 |
— |
74 zł/m² |
| Stare Faszczyce |
190 |
— |
57 zł/m² |
| Błonie-Wieś |
166 |
499 000 zł |
85 zł/m² |
| Rochaliki |
121 |
— |
25 zł/m² |
| Cholewy |
93 |
— |
35 zł/m² |
| Nowe Faszczyce |
79 |
— |
60 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Błonie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
928 |
68 zł/m² |
106 000 zł |
1 934 m² |
| Grunty rolne |
1 094 |
35 zł/m² |
88 000 zł |
2 138 m² |
| Wszystkie działki |
2 134 |
49 zł/m² |
98 250 zł |
2 092 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Błonie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
317 |
136 |
0 |
140 |
41 |
| 2026 (do 17.08) |
39 |
10 |
0 |
21 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
3 915 |
689 |
0 |
2 463 |
763 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Błonie zamyka się między 245 957 zł a 782 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 12,8% nieruchomości sprzedano poniżej 130 000 zł, a 10% powyżej 560 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Błonie: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Błonie?
Licz się ze średnią kwotą 871 220 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Błonie, czyli około 8 070 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Błonie?
Obecnie dostępnych ofert: 344: 173 domy i 171 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Błonie?
Oferty zaczynają się od 326 835 zł i sięgają 3 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Błonie?
Średnia powierzchnia to około 108 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 158 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Błonie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 108 m² | 569 235 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 487 112 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 737 071 zł |
| 4 pokoje | 120 m² | 958 905 zł |
| 5 pokoi | 139 m² | 1 012 217 zł |
| 6 pokoi | 233 m² | 1 674 518 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Błonie?
Wynosi ona około 8 070 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 289 zł/m², a dla domów spada do 7 267 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Błonie?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.