Odkryj 253 domy na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Łomianki. Ceny wahają się od 599 000 zł do 8 300 000 zł, a średnia cena to 1 625 127 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łomianki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łomianki zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 555 738 zł (średnia bez wartości skrajnych: 655 498 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 35,4% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
555 738 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 014 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
352
2025
Ceny w ciągu roku
-7,8%
mediana
Od 2011 roku
+56,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-10,2%
Łomianki: 619 000 zł
Wobec mediany krajowej
+23,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Łomianki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 555 738 zł, czyli 12 014 zł/m², w obserwowanym przedziale od 410 052 zł do 1 329 450 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 270 000 zł do 800 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 380 000 zł a 610 000 zł, a 10% przekroczyło 800 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 52 do 99 m², a 9,4% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,2% niższa od mediany gminy (Łomianki: 619 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 23,5%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 30 sprzedaży mieszkań, z medianą 695 000 zł i 12 488 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 522 000 zł (12 482 zł/m²) przy 279 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łomianki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
30 |
695 000 zł |
+25,1% |
12 488 zł/m² |
| 2025 |
352 |
555 738 zł |
-7,8% |
12 014 zł/m² |
| 2024 |
260 |
602 857 zł |
-6,8% |
10 481 zł/m² |
| 2023 |
187 |
647 000 zł |
+68,1% |
7 192 zł/m² |
| 2022 |
336 |
385 000 zł |
+5,2% |
6 421 zł/m² |
| 2021 |
377 |
366 000 zł |
-23,5% |
6 126 zł/m² |
| 2020 |
208 |
478 660 zł |
-3,3% |
5 376 zł/m² |
| 2019 |
147 |
495 000 zł |
+6,7% |
4 860 zł/m² |
| 2018 |
111 |
464 000 zł |
+5,9% |
4 627 zł/m² |
| 2017 |
81 |
438 000 zł |
-0,7% |
5 082 zł/m² |
| 2016 |
34 |
441 000 zł |
+40% |
5 091 zł/m² |
| 2015 |
69 |
315 000 zł |
+1,3% |
4 929 zł/m² |
| 2014 |
36 |
311 000 zł |
-0,3% |
5 355 zł/m² |
| 2013 |
60 |
312 000 zł |
-6,8% |
5 355 zł/m² |
| 2012 |
39 |
334 699 zł |
-5,6% |
5 689 zł/m² |
| 2011 |
24 |
354 549 zł |
-12,4% |
5 864 zł/m² |
| 2010 |
4 |
404 795 zł |
— |
6 069 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łomianki (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
352 |
| Mediana ceny |
555 738 zł |
| Cena za m² |
12 014 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,9 m² |
| Typowy przedział |
410 052 – 1 329 450 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łomianki
Rozkład obliczony na podstawie 2 355 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 270 000 zł |
10,5% |
| 270 000 – 380 000 zł |
17,4% |
| 380 000 – 610 000 zł |
43,8% |
| 610 000 – 800 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 800 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Łomianki
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 352 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 500 zł/m² |
9,8% |
| 4 500 – 5 500 zł/m² |
18,1% |
| 5 500 – 8 300 zł/m² |
44,1% |
| 8 300 – 12 000 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łomianki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
9% |
| 37 – 52 m² |
20,1% |
| 52 – 99 m² |
42,5% |
| 99 – 130 m² |
19% |
| Powyżej 130 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łomianki (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,4% |
353 500 zł |
8 055 zł/m² |
| 2 izby |
29,4% |
349 970 zł |
8 604 zł/m² |
| 3 izby |
19,4% |
428 606 zł |
7 969 zł/m² |
| 4 izby |
23,5% |
525 000 zł |
6 373 zł/m² |
| 5 izb |
13,1% |
644 000 zł |
6 187 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
8,1% |
663 500 zł |
5 511 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Łomianki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Łomianki Dolne |
1 765 |
326 504 zł |
194 zł/m² |
| Kiełpin |
423 |
568 000 zł |
208 zł/m² |
| Dziekanów Polski |
357 |
712 500 zł |
66 zł/m² |
| Dziekanów Leśny |
341 |
480 000 zł |
208 zł/m² |
| Sadowa |
209 |
579 500 zł |
170 zł/m² |
| Dziekanów Nowy |
193 |
540 000 zł |
120 zł/m² |
| Kiełpin Poduchowny |
171 |
580 000 zł |
178 zł/m² |
| Dąbrowa |
103 |
— |
149 zł/m² |
| Kępa Kiełpińska |
60 |
— |
82 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Łomianki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
674 |
243 zł/m² |
350 000 zł |
1 280 m² |
| Grunty rolne |
665 |
100 zł/m² |
141 600 zł |
1 305 m² |
| Grunty leśne |
15 |
269 zł/m² |
270 000 zł |
1 266 m² |
| Wszystkie działki |
1 465 |
158 zł/m² |
235 000 zł |
1 284 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łomianki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
528 |
358 |
0 |
116 |
54 |
| 2026 (do 17.08) |
71 |
30 |
0 |
33 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
5 784 |
2 410 |
0 |
1 786 |
1 588 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Łomianki to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 349 970 zł. W ciągu roku mediana straciła 7,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łomianki w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Łomianki?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łomianki kosztują średnio około 1 625 127 zł, czyli około 9 315 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Łomianki?
Aktualna oferta to około 253 nieruchomości: 157 domów i 12 mieszkań oraz 84 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Łomianki?
Oferty zaczynają się od 599 000 zł i sięgają 8 300 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 174 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 182 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Łomianki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 94 m² | 985 000 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 1 380 898 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 1 603 973 zł |
| 6 pokoi | 227 m² | 1 909 571 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Łomianki?
Średnio wychodzi około 9 315 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 089 zł/m², a dla domów spada do 9 230 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Łomianki?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.