Odkryj 321 domów na sprzedaż na terenie Łomianek. Ceny wahają się od 130 000 zł do 8 300 000 zł, a średnia cena to 1 895 477 zł.
Ceny nieruchomości Łomianek według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Łomianek sprzedawano w 2025 roku za medianę 815 000 zł. Typowa nieruchomość: 75,7 m², 3 izby. Ceny straciły 10,4% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
815 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 818 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
65
2025
Ceny w ciągu roku
-10,4%
mediana
Od 2010 roku
+98,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+31,7%
Łomianki: 619 000 zł
Wobec mediany krajowej
+81,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łomianek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 815 000 zł, czyli 10 818 zł/m², w obserwowanym przedziale od 625 000 zł do 1 440 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 290 000 zł do 940 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 380 000 zł a 640 000 zł, a 10,4% przekroczyło 940 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 48,4% sprzedanych lokali ma od 65 do 110 m², a 10,6% przekracza 130 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Łomianki: 619 000 zł) o 31,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 81,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 800 000 zł i 10 078 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 940 000 zł (10 964 zł/m²) przy 32 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łomianek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
800 000 zł |
-1,8% |
10 078 zł/m² |
| 2025 |
65 |
815 000 zł |
-10,4% |
10 818 zł/m² |
| 2024 |
77 |
910 000 zł |
+18,2% |
9 613 zł/m² |
| 2023 |
81 |
770 000 zł |
+42,6% |
7 457 zł/m² |
| 2022 |
115 |
540 000 zł |
-7,5% |
6 505 zł/m² |
| 2021 |
64 |
584 000 zł |
+24,3% |
5 564 zł/m² |
| 2020 |
73 |
470 000 zł |
-11,2% |
5 590 zł/m² |
| 2019 |
81 |
529 000 zł |
+40,3% |
4 704 zł/m² |
| 2018 |
90 |
377 000 zł |
+7,7% |
5 011 zł/m² |
| 2017 |
76 |
350 000 zł |
+17,4% |
5 256 zł/m² |
| 2016 |
54 |
298 175 zł |
-6,8% |
5 486 zł/m² |
| 2015 |
97 |
320 000 zł |
-19,5% |
5 500 zł/m² |
| 2014 |
34 |
397 668 zł |
+13,6% |
5 608 zł/m² |
| 2013 |
46 |
350 000 zł |
-18,7% |
5 504 zł/m² |
| 2012 |
23 |
430 656 zł |
-13,9% |
6 112 zł/m² |
| 2011 |
21 |
500 000 zł |
+22% |
5 576 zł/m² |
| 2010 |
7 |
410 000 zł |
— |
6 232 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łomianki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
65 |
| Mediana ceny |
815 000 zł |
| Cena za m² |
10 818 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
75,7 m² |
| Typowy przedział |
625 000 – 1 440 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łomianek
Rozkład obliczony na podstawie 1 013 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 290 000 zł |
10% |
| 290 000 – 380 000 zł |
19,5% |
| 380 000 – 640 000 zł |
41,7% |
| 640 000 – 940 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 940 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łomianek
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 013 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
9,7% |
| 4 200 – 5 300 zł/m² |
20,3% |
| 5 300 – 6 900 zł/m² |
41,7% |
| 6 900 – 10 000 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łomianek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 51 m² |
10,3% |
| 51 – 65 m² |
17,3% |
| 65 – 110 m² |
48,4% |
| 110 – 130 m² |
13,5% |
| Powyżej 130 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łomianki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
183 825 zł |
6 948 zł/m² |
| 2 izby |
14,2% |
304 440 zł |
6 695 zł/m² |
| 3 izby |
35,2% |
389 500 zł |
6 450 zł/m² |
| 4 izby |
20,9% |
519 000 zł |
5 695 zł/m² |
| 5 izb |
22,4% |
583 000 zł |
6 356 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
6,5% |
721 000 zł |
14 484 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łomianek
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0006 |
554 |
334 001 zł |
200 zł/m² |
| 0005 |
443 |
389 000 zł |
447 zł/m² |
| 0004 |
377 |
630 000 zł |
400 zł/m² |
| 0023 |
282 |
365 000 zł |
384 zł/m² |
| 0003 |
280 |
480 000 zł |
355 zł/m² |
| 0021 |
269 |
420 000 zł |
368 zł/m² |
| 0001 |
241 |
480 000 zł |
226 zł/m² |
| 0022 |
223 |
590 000 zł |
440 zł/m² |
| 0024 |
105 |
— |
222 zł/m² |
| Łomianki Dolne |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Łomianek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
418 |
448 zł/m² |
399 000 zł |
900 m² |
| Grunty rolne |
95 |
301 zł/m² |
270 000 zł |
986 m² |
| Grunty leśne |
37 |
200 zł/m² |
300 000 zł |
1 856 m² |
| Wszystkie działki |
609 |
381 zł/m² |
330 000 zł |
950 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łomianek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
185 |
70 |
0 |
27 |
88 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
9 |
0 |
5 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
3 778 |
1 037 |
0 |
714 |
2 027 |
W porównaniu z medianą gminy (Łomianki: 619 000 zł) ceny Łomianek są o 31,7% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +81,1%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +98,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Łomianek: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Łomianek?
Licz się ze średnią kwotą 1 895 477 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Łomianek, czyli około 8 674 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 321: 221 domów i 16 mieszkań oraz 84 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Łomianek?
Znajdziesz tu oferty od 130 000 zł do 8 300 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Łomianek?
Zazwyczaj oferują około 219 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 229 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Łomianek:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 558 429 zł |
| 3 pokoje | 78 m² | 981 893 zł |
| 4 pokoje | 129 m² | 1 272 036 zł |
| 5 pokoi | 200 m² | 1 973 643 zł |
| 6 pokoi | 257 m² | 2 191 222 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Łomianek?
Średnia cena to 8 674 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 966 zł/m², a dla domów spada do 8 622 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Łomianek?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.