Mamy 262 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Serock, w cenach od 149 000 zł do 9 950 000 zł, przy średniej cenie 1 209 512 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Serock według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 126 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Serock, przy medianie ceny 641 050 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 65,6%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 760 zł.
Mediana ceny sprzedaży
641 050 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 760 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
126
2025
Ceny w ciągu roku
+3,4%
mediana
Od 2021 roku
+65,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+10,1%
Serock: 582 000 zł
Wobec mediany krajowej
+42,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Serock obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 641 050 zł, czyli 6 760 zł/m², w obserwowanym przedziale od 360 000 zł do 896 346 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 360 000 zł do 800 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 500 000 zł a 670 000 zł, a 9,7% przekroczyło 800 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 34,7% sprzedanych lokali ma od 55 do 110 m², a 9,1% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Serock: 582 000 zł) o 10,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 42,5%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 62 sprzedaże mieszkań, z medianą 650 000 zł i 5 775 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 650 000 zł (5 789 zł/m²) przy 113 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Serock rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
62 |
650 000 zł |
+1,4% |
5 775 zł/m² |
| 2025 |
126 |
641 050 zł |
+3,4% |
6 760 zł/m² |
| 2024 |
146 |
620 050 zł |
+7,9% |
7 744 zł/m² |
| 2023 |
96 |
574 525 zł |
+19,7% |
8 704 zł/m² |
| 2022 |
46 |
480 000 zł |
+24% |
6 376 zł/m² |
| 2021 |
40 |
387 000 zł |
— |
7 859 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Serock (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
126 |
| Mediana ceny |
641 050 zł |
| Cena za m² |
6 760 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
103,1 m² |
| Typowy przedział |
360 000 – 896 346 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Serock
Rozkład obliczony na podstawie 516 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 360 000 zł |
9,9% |
| 360 000 – 500 000 zł |
19,4% |
| 500 000 – 670 000 zł |
41,9% |
| 670 000 – 800 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 800 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Serock
Rozkład ceny za m² na podstawie 516 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 600 zł/m² |
9,9% |
| 4 600 – 5 400 zł/m² |
20% |
| 5 400 – 10 000 zł/m² |
41,7% |
| 10 000 – 13 000 zł/m² |
14,1% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
14,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Serock
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,5% |
| 37 – 55 m² |
18,6% |
| 55 – 110 m² |
34,7% |
| 110 – 130 m² |
27,1% |
| Powyżej 130 m² |
9,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Serock (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
11% |
450 000 zł |
10 885 zł/m² |
| 2 izby |
9,5% |
424 380 zł |
23 501 zł/m² |
| 3 izby |
18,2% |
539 328 zł |
9 056 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
540 050 zł |
5 841 zł/m² |
| 5 izb |
26,2% |
627 500 zł |
5 416 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
10,1% |
624 750 zł |
5 204 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Serock
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jachranka |
217 |
620 100 zł |
119 zł/m² |
| Dosin |
207 |
599 500 zł |
156 zł/m² |
| Jadwisin |
183 |
597 500 zł |
247 zł/m² |
| Borowa Góra |
132 |
599 000 zł |
91 zł/m² |
| Skubianka |
127 |
625 000 zł |
117 zł/m² |
| Nowa Wieś |
108 |
— |
81 zł/m² |
| Wola Smolana |
84 |
429 100 zł |
38 zł/m² |
| Łacha |
84 |
— |
82 zł/m² |
| Stasi Las |
82 |
610 250 zł |
82 zł/m² |
| Wierzbica |
80 |
— |
93 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Serock: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 117 |
89 zł/m² |
160 000 zł |
2 005 m² |
| Grunty rolne |
32 |
12 zł/m² |
95 000 zł |
6 878 m² |
| Grunty leśne |
19 |
15 zł/m² |
80 000 zł |
7 958 m² |
| Wszystkie działki |
1 179 |
84 zł/m² |
158 400 zł |
2 125 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Serock
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
746 |
186 |
0 |
307 |
253 |
| 2026 (do 17.08) |
355 |
75 |
0 |
167 |
113 |
| Razem 2010–2026 |
3 395 |
616 |
0 |
1 792 |
987 |
W porównaniu z medianą gminy (Serock: 582 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Serock są o 10,1% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +42,5%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +65,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Serock w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Serock?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Serock kosztują średnio około 1 209 512 zł, czyli około 9 151 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Serock?
Aktualna oferta to około 262 nieruchomości: 211 domów i 51 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Serock?
Ceny wahają się od około 149 000 zł do 9 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Serock?
Średnia powierzchnia to około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 147 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 70 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Serock:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 76 m² | 764 823 zł |
| 2 pokoje | 60 m² | 1 005 641 zł |
| 3 pokoje | 89 m² | 1 126 306 zł |
| 4 pokoje | 134 m² | 1 051 067 zł |
| 5 pokoi | 160 m² | 1 267 195 zł |
| 6 pokoi | 185 m² | 1 474 583 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Serock?
Wynosi ona około 9 151 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 16 912 zł/m², a dla domów spada do 8 265 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Serock?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.