Znajdź 202 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ożarowa Mazowieckiego, w cenach między 429 000 zł a 8 900 000 zł, przy średniej cenie 1 394 769 zł.
Ceny nieruchomości Ożarowa Mazowieckiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Ożarowa Mazowieckiego obejmują 556 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 620 432 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 9 937 zł. To o 37,9% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
620 432 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 937 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
556
2025
Ceny w ciągu roku
+7,2%
mediana
Od 2010 roku
+86,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+3,5%
Warszawski Zachodni: 599 540 zł
Wobec mediany krajowej
+37,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ożarowa Mazowieckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 620 432 zł, czyli 9 937 zł/m², w obserwowanym przedziale od 361 763 zł do 1 231 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 780 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 280 000 zł a 540 000 zł, a 9,7% przekroczyło 780 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 46 do 78 m², a 10,9% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Warszawski Zachodni: 599 540 zł) o 3,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 37,9%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Ożarów Mazowiecki — mediana 400 396 zł (6 429 zł/m², 3 981 transakcji od 2010 roku), dalej Ożarów Mazowiecki (obszar wiejski) z medianą 341 334 zł (5 321 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 133 sprzedaże mieszkań, z medianą 580 000 zł i 11 414 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 616 166 zł (10 945 zł/m²) przy 367 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ożarowa Mazowieckiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
133 |
580 000 zł |
-6,5% |
11 414 zł/m² |
| 2025 |
556 |
620 432 zł |
+7,2% |
9 937 zł/m² |
| 2024 |
552 |
579 000 zł |
-1,9% |
9 163 zł/m² |
| 2023 |
375 |
590 000 zł |
+20,4% |
8 402 zł/m² |
| 2022 |
491 |
489 916 zł |
+34,2% |
7 253 zł/m² |
| 2021 |
697 |
365 000 zł |
-20,1% |
6 480 zł/m² |
| 2020 |
586 |
456 700 zł |
+30,5% |
5 751 zł/m² |
| 2019 |
522 |
350 000 zł |
+11,8% |
5 150 zł/m² |
| 2018 |
567 |
313 000 zł |
-2,2% |
5 400 zł/m² |
| 2017 |
179 |
320 000 zł |
+28,5% |
4 738 zł/m² |
| 2016 |
127 |
249 000 zł |
+3,1% |
4 465 zł/m² |
| 2015 |
226 |
241 568 zł |
-1,4% |
4 489 zł/m² |
| 2014 |
361 |
244 998 zł |
-0,1% |
4 900 zł/m² |
| 2013 |
300 |
245 200 zł |
-16,2% |
5 156 zł/m² |
| 2012 |
195 |
292 500 zł |
-14% |
5 360 zł/m² |
| 2011 |
136 |
340 000 zł |
+2,1% |
5 641 zł/m² |
| 2010 |
82 |
333 100 zł |
— |
6 206 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ożarów Mazowiecki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
556 |
| Mediana ceny |
620 432 zł |
| Cena za m² |
9 937 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,1 m² |
| Typowy przedział |
361 763 – 1 231 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Rozkład obliczony na podstawie 6 085 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
10,4% |
| 210 000 – 280 000 zł |
16,3% |
| 280 000 – 540 000 zł |
45% |
| 540 000 – 780 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 780 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 6 072 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
10,6% |
| 4 200 – 5 200 zł/m² |
18,4% |
| 5 200 – 7 700 zł/m² |
42,7% |
| 7 700 – 10 000 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
11,1% |
| 39 – 46 m² |
16,4% |
| 46 – 78 m² |
44,6% |
| 78 – 120 m² |
17% |
| Powyżej 120 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ożarów Mazowiecki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
220 000 zł |
6 922 zł/m² |
| 2 izby |
34,6% |
283 628 zł |
6 964 zł/m² |
| 3 izby |
31,2% |
352 000 zł |
6 497 zł/m² |
| 4 izby |
20,3% |
532 000 zł |
5 911 zł/m² |
| 5 izb |
9,2% |
650 000 zł |
6 069 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,5% |
650 000 zł |
5 221 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0003 |
983 |
330 000 zł |
303 zł/m² |
| Pgr Kręczki Kaputy |
836 |
238 200 zł |
190 zł/m² |
| Duchnice |
814 |
298 237 zł |
300 zł/m² |
| 0007 |
591 |
280 000 zł |
221 zł/m² |
| Płochocin |
367 |
332 500 zł |
170 zł/m² |
| 0006 |
320 |
450 000 zł |
380 zł/m² |
| Pgr Szeligi |
301 |
440 500 zł |
380 zł/m² |
| Shr Wolica |
300 |
229 885 zł |
146 zł/m² |
| Ołtarzew |
270 |
412 000 zł |
111 zł/m² |
| Pgr Strzykuły |
259 |
738 000 zł |
220 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Ceny działek na terenie Ożarowa Mazowieckiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 435 |
245 zł/m² |
302 445 zł |
1 249 m² |
| Grunty rolne |
821 |
108 zł/m² |
193 000 zł |
1 633 m² |
| Wszystkie działki |
2 311 |
195 zł/m² |
250 000 zł |
1 363 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
872 |
588 |
0 |
132 |
152 |
| 2026 (do 17.08) |
178 |
140 |
0 |
24 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
11 635 |
6 372 |
0 |
2 547 |
2 716 |
W porównaniu z medianą powiatu (Warszawski Zachodni: 599 540 zł) ceny Ożarowa Mazowieckiego są o 3,5% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +37,9%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +86,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego?
Na zakup nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego trzeba przeznaczyć średnio 1 394 769 zł, czyli około 10 042 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 202 nieruchomości: 126 domów i 64 mieszkania oraz 12 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 429 000 zł i sięgają 8 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ożarowa Mazowieckiego?
Średnia powierzchnia to około 139 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 172 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ożarowa Mazowieckiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 597 830 zł |
| 3 pokoje | 75 m² | 898 001 zł |
| 4 pokoje | 132 m² | 1 344 460 zł |
| 5 pokoi | 152 m² | 1 315 473 zł |
| 6 pokoi | 239 m² | 2 539 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ożarowa Mazowieckiego?
Wynosi ona około 10 042 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 364 zł/m², a dla domów spada do 9 757 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Ożarowa Mazowieckiego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.