Kup nieruchomość na terenie Starych Babic: 249 nieruchomości w cenach od 506 464 zł do 8 900 000 zł, przy średniej cenie 1 612 934 zł.
Ceny nieruchomości Starych Babic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Starych Babic oscylowały w 2025 roku wokół 1 052 500 zł (mediana). To około 10 821 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 86,5% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
1 052 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 821 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
168
2025
Ceny w ciągu roku
-12,3%
mediana
Od 2010 roku
+83,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
+75,6%
Warszawski Zachodni: 599 540 zł
Wobec mediany krajowej
+133,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Starych Babic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 052 500 zł, czyli 10 821 zł/m², w obserwowanym przedziale od 418 230 zł do 1 800 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 390 000 zł do 1 300 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 600 000 zł a 900 000 zł, a 9,6% przekroczyło 1 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 110 do 140 m², a 11,1% przekracza 150 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Warszawski Zachodni: 599 540 zł) o 75,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 133,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 1 197 500 zł i 10 694 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 670 745 zł (10 864 zł/m²) przy 107 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Starych Babic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
16 |
1 197 500 zł |
+13,8% |
10 694 zł/m² |
| 2025 |
168 |
1 052 500 zł |
-12,3% |
10 821 zł/m² |
| 2024 |
165 |
1 200 000 zł |
+19,4% |
9 478 zł/m² |
| 2023 |
103 |
1 004 681 zł |
+46,6% |
8 181 zł/m² |
| 2022 |
340 |
685 235 zł |
-9,8% |
7 501 zł/m² |
| 2021 |
203 |
760 000 zł |
+2,7% |
5 919 zł/m² |
| 2020 |
141 |
740 000 zł |
+14,3% |
5 424 zł/m² |
| 2019 |
143 |
647 500 zł |
+7% |
4 609 zł/m² |
| 2018 |
57 |
605 000 zł |
-6,9% |
3 969 zł/m² |
| 2017 |
57 |
650 000 zł |
-0,9% |
4 908 zł/m² |
| 2016 |
21 |
655 734 zł |
+20,3% |
4 448 zł/m² |
| 2015 |
49 |
545 000 zł |
-24,8% |
4 266 zł/m² |
| 2014 |
38 |
725 000 zł |
+73,4% |
5 153 zł/m² |
| 2013 |
13 |
418 000 zł |
-25,4% |
5 631 zł/m² |
| 2012 |
21 |
560 000 zł |
+10,9% |
5 421 zł/m² |
| 2011 |
12 |
505 000 zł |
-11,8% |
7 181 zł/m² |
| 2010 |
12 |
572 500 zł |
— |
6 743 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stare Babice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
168 |
| Mediana ceny |
1 052 500 zł |
| Cena za m² |
10 821 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
105,8 m² |
| Typowy przedział |
418 230 – 1 800 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Starych Babic
Rozkład obliczony na podstawie 1 559 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 390 000 zł |
9,8% |
| 390 000 – 600 000 zł |
17,2% |
| 600 000 – 900 000 zł |
44,6% |
| 900 000 – 1 300 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 1 300 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Starych Babic
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 554 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
10,7% |
| 4 200 – 5 400 zł/m² |
17,2% |
| 5 400 – 8 000 zł/m² |
43,5% |
| 8 000 – 11 000 zł/m² |
20,3% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
8,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Starych Babic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 m² |
10% |
| 50 – 110 m² |
19% |
| 110 – 140 m² |
45,1% |
| 140 – 150 m² |
14,7% |
| Powyżej 150 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stare Babice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
258 494 zł |
7 865 zł/m² |
| 2 izby |
12% |
348 000 zł |
8 623 zł/m² |
| 3 izby |
11,2% |
510 000 zł |
7 347 zł/m² |
| 4 izby |
25,9% |
737 500 zł |
6 304 zł/m² |
| 5 izb |
33% |
779 500 zł |
6 485 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
17,7% |
820 000 zł |
6 815 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Starych Babic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stare Babice |
848 |
738 550 zł |
273 zł/m² |
| Klaudyn |
494 |
850 000 zł |
250 zł/m² |
| Lipków |
481 |
799 000 zł |
284 zł/m² |
| Borzęcin Duży |
378 |
469 800 zł |
145 zł/m² |
| Latchorzew |
344 |
481 000 zł |
235 zł/m² |
| Koczargi Stare |
335 |
687 500 zł |
300 zł/m² |
| Zielonki-Wieś |
288 |
679 000 zł |
337 zł/m² |
| Borzęcin Mały |
277 |
834 001 zł |
193 zł/m² |
| Blizne Łaszczyńskiego |
271 |
685 000 zł |
609 zł/m² |
| Zielonki-Parcela |
263 |
399 000 zł |
215 zł/m² |
Ceny działek na terenie Starych Babic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
2 072 |
300 zł/m² |
380 000 zł |
1 126 m² |
| Grunty rolne |
1 026 |
119 zł/m² |
204 100 zł |
1 495 m² |
| Grunty leśne |
30 |
58 zł/m² |
75 000 zł |
1 781 m² |
| Wszystkie działki |
3 290 |
244 zł/m² |
312 650 zł |
1 193 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Starych Babic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
459 |
170 |
0 |
212 |
77 |
| 2026 (do 17.08) |
69 |
17 |
0 |
34 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
7 473 |
1 567 |
0 |
4 164 |
1 742 |
Trajektorię cen Starych Babic widać w dłuższej perspektywie: 572 500 zł mediany w 2010 roku, 1 052 500 zł w 2025 roku, czyli +83,8%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 1,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Starych Babic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Starych Babic?
Nieruchomości na terenie Starych Babic kosztują średnio około 1 612 934 zł, czyli około 11 238 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 249 nieruchomości: 127 mieszkań i 122 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Starych Babic?
Oferty zaczynają się od 506 464 zł i sięgają 8 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Starych Babic?
Zazwyczaj oferują około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 238 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Starych Babic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 38 m² | 691 788 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 772 677 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 1 060 391 zł |
| 4 pokoje | 160 m² | 1 626 026 zł |
| 5 pokoi | 195 m² | 2 009 122 zł |
| 6 pokoi | 250 m² | 2 349 111 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Starych Babic?
Średnio wychodzi około 11 238 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 16 549 zł/m², a dla domów spada do 10 001 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Starych Babic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.