Kup nieruchomość na terenie Nadarzyna: 406 nieruchomości w cenach od 447 310 zł do 4 899 000 zł, przy średniej cenie 1 586 879 zł.
Ceny nieruchomości Nadarzyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Nadarzyna obejmują 68 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 835 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 8 292 zł. To o 85,6% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
835 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 292 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
68
2025
Ceny w ciągu roku
+61,9%
mediana
Od 2023 roku
+24,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+28,5%
Pruszkowski: 650 000 zł
Wobec mediany krajowej
+85,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nadarzyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 835 000 zł, czyli 8 292 zł/m², w obserwowanym przedziale od 391 452 zł do 1 359 730 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 410 000 zł do 960 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 550 000 zł a 850 000 zł, a 11,2% przekroczyło 960 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale o sześciu i więcej izbach, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,1% sprzedanych lokali ma od 52 do 110 m², a 14,1% przekracza 120 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Pruszkowski: 650 000 zł) o 28,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 85,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 77 sprzedaży mieszkań, z medianą 747 888 zł i 9 155 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 759 236 zł (9 017 zł/m²) przy 116 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nadarzyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
77 |
747 888 zł |
-10,4% |
9 155 zł/m² |
| 2025 |
68 |
835 000 zł |
+61,9% |
8 292 zł/m² |
| 2024 |
77 |
515 600 zł |
-23% |
9 600 zł/m² |
| 2023 |
19 |
670 000 zł |
— |
8 503 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nadarzyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
68 |
| Mediana ceny |
835 000 zł |
| Cena za m² |
8 292 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
106,2 m² |
| Typowy przedział |
391 452 – 1 359 730 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nadarzyna
Rozkład obliczony na podstawie 241 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 410 000 zł |
9,1% |
| 410 000 – 550 000 zł |
17,8% |
| 550 000 – 850 000 zł |
43,6% |
| 850 000 – 960 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 960 000 zł |
11,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nadarzyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 241 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 900 zł/m² |
10,4% |
| 6 900 – 8 200 zł/m² |
17,8% |
| 8 200 – 9 900 zł/m² |
42,3% |
| 9 900 – 11 000 zł/m² |
17% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
12,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nadarzyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 m² |
9,1% |
| 43 – 52 m² |
20,7% |
| 52 – 110 m² |
46,1% |
| 110 – 120 m² |
10% |
| Powyżej 120 m² |
14,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nadarzyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
398 384 zł |
11 089 zł/m² |
| 2 izby |
25,2% |
452 179 zł |
10 470 zł/m² |
| 3 izby |
11,8% |
550 000 zł |
10 002 zł/m² |
| 4 izby |
16,4% |
735 000 zł |
9 168 zł/m² |
| 5 izb |
16% |
817 500 zł |
8 004 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
29,8% |
875 000 zł |
8 109 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nadarzyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stara Wieś |
382 |
758 242 zł |
347 zł/m² |
| Walendów |
211 |
550 000 zł |
377 zł/m² |
| Rusiec |
144 |
— |
380 zł/m² |
| Kajetany |
122 |
869 000 zł |
375 zł/m² |
| Nadarzyn |
109 |
600 000 zł |
446 zł/m² |
| Urzut |
79 |
849 050 zł |
277 zł/m² |
| Rozalin |
61 |
— |
255 zł/m² |
| Krakowiany |
58 |
— |
170 zł/m² |
| Wolica |
58 |
— |
400 zł/m² |
| Strzeniówka |
57 |
— |
376 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nadarzyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
651 |
326 zł/m² |
415 000 zł |
1 290 m² |
| Wszystkie działki |
684 |
324 zł/m² |
415 000 zł |
1 300 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nadarzyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
669 |
70 |
0 |
331 |
268 |
| 2026 (do 17.08) |
417 |
78 |
0 |
202 |
137 |
| Razem 2010–2026 |
3 412 |
469 |
0 |
1 868 |
1 075 |
W porównaniu z medianą powiatu (Pruszkowski: 650 000 zł) ceny Nadarzyna są o 28,5% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +85,6%. Od 2023 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +24,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Nadarzyna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Nadarzyna?
Nieruchomości na terenie Nadarzyna kosztują średnio około 1 586 879 zł, czyli około 8 656 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Nadarzyna?
Obecnie dostępnych ofert: 406: 334 domy i 72 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Nadarzyna?
Oferty zaczynają się od 447 310 zł i sięgają 4 899 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Nadarzyna?
Zazwyczaj oferują około 183 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 212 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nadarzyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 465 793 zł |
| 3 pokoje | 153 m² | 984 441 zł |
| 4 pokoje | 147 m² | 1 464 604 zł |
| 5 pokoi | 174 m² | 1 673 863 zł |
| 6 pokoi | 231 m² | 1 975 772 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Nadarzyna?
Średnia cena to 8 656 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 273 zł/m², a dla domów spada do 8 573 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Nadarzyna?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.