Zobacz 735 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lesznowoli: ceny od 439 450 zł do 16 900 000 zł, średnio 1 382 774 zł.
Ceny nieruchomości Lesznowoli według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Lesznowoli zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 596 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 642 283 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 257,1% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
596 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 148 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
1 189
2025
Ceny w ciągu roku
-2,3%
mediana
Od 2023 roku
-22,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-3,1%
Piaseczyński: 615 001 zł
Wobec mediany krajowej
+32,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lesznowoli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 596 000 zł, czyli 10 148 zł/m², w obserwowanym przedziale od 349 000 zł do 1 150 060 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 430 000 zł do 1 000 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 520 000 zł a 780 000 zł, a 10,1% przekroczyło 1 000 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 54 do 82 m², a 12% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,1% niższa od mediany powiatu (Piaseczyński: 615 001 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 32,4%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 602 sprzedaże mieszkań, z medianą 685 000 zł i 10 900 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 643 529 zł (10 638 zł/m²) przy 1 228 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lesznowoli rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
602 |
685 000 zł |
+14,9% |
10 900 zł/m² |
| 2025 |
1 189 |
596 000 zł |
-2,3% |
10 148 zł/m² |
| 2024 |
333 |
610 000 zł |
-20,8% |
8 164 zł/m² |
| 2023 |
8 |
770 000 zł |
— |
8 311 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lesznowola: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
1 189 |
| Mediana ceny |
596 000 zł |
| Cena za m² |
10 148 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,4 m² |
| Typowy przedział |
349 000 – 1 150 060 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lesznowoli
Rozkład obliczony na podstawie 2 132 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 430 000 zł |
9,8% |
| 430 000 – 520 000 zł |
18,2% |
| 520 000 – 780 000 zł |
44,6% |
| 780 000 – 1 000 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 1 000 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lesznowoli
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 131 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 500 zł/m² |
10% |
| 6 500 – 8 300 zł/m² |
17,6% |
| 8 300 – 11 000 zł/m² |
36,2% |
| 11 000 – 13 000 zł/m² |
24,8% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lesznowoli
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
10,1% |
| 42 – 54 m² |
17,7% |
| 54 – 82 m² |
44,5% |
| 82 – 110 m² |
15,7% |
| Powyżej 110 m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lesznowola: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,3% |
349 000 zł |
8 001 zł/m² |
| 2 izby |
24,6% |
510 600 zł |
13 786 zł/m² |
| 3 izby |
36,5% |
615 117 zł |
10 430 zł/m² |
| 4 izby |
19% |
757 001 zł |
9 613 zł/m² |
| 5 izb |
11,5% |
900 000 zł |
8 692 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
5,1% |
969 000 zł |
7 993 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lesznowoli
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Łazy |
277 |
623 000 zł |
348 zł/m² |
| Zakłady Zamienie |
242 |
543 432 zł |
— |
| Janczewice |
122 |
519 000 zł |
179 zł/m² |
| Stara Iwiczna |
122 |
593 315 zł |
369 zł/m² |
| Wola Mrokowska |
104 |
399 000 zł |
266 zł/m² |
| Lesznowola |
76 |
718 145 zł |
592 zł/m² |
| Marysin |
71 |
594 000 zł |
430 zł/m² |
| Mroków |
67 |
509 480 zł |
177 zł/m² |
| Nowa Iwiczna |
60 |
725 000 zł |
760 zł/m² |
| Nowa Wola |
54 |
1 150 000 zł |
536 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lesznowoli: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
240 |
364 zł/m² |
633 500 zł |
1 626 m² |
| Grunty rolne |
16 |
288 zł/m² |
1 114 600 zł |
3 934 m² |
| Wszystkie działki |
261 |
357 zł/m² |
627 000 zł |
1 640 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lesznowoli
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 811 |
1 264 |
0 |
251 |
296 |
| 2026 (do 17.08) |
941 |
632 |
0 |
175 |
134 |
| Razem 2010–2026 |
8 735 |
5 399 |
0 |
1 348 |
1 988 |
Trajektorię cen Lesznowoli widać w dłuższej perspektywie: 770 000 zł mediany w 2023 roku, 596 000 zł w 2025 roku, czyli -22,6%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 257,1% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Lesznowoli — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Lesznowoli?
Licz się ze średnią kwotą 1 382 774 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Lesznowoli, czyli około 10 446 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Lesznowoli?
Aktualna oferta to około 735 nieruchomości: 413 domów i 322 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Lesznowoli?
Ceny wahają się od około 439 450 zł do 16 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Lesznowoli?
Średnia powierzchnia to około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 185 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lesznowoli:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 527 864 zł |
| 2 pokoje | 49 m² | 751 493 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 794 473 zł |
| 4 pokoje | 107 m² | 1 074 970 zł |
| 5 pokoi | 161 m² | 1 485 939 zł |
| 6 pokoi | 257 m² | 2 395 062 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Lesznowoli?
Średnio wychodzi około 10 446 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 737 zł/m², a dla domów spada do 10 091 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Lesznowoli?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.