Znajdź swoją nieruchomość na terenie Lesznowoli-Pola: 619 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 699 000 zł do 11 900 000 zł, średnio 1 743 205 zł.
Ceny nieruchomości Lesznowoli-Pola według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Lesznowoli-Pola? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 630 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 398 308 zł a 977 750 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
630 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 283 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
104
2025
Ceny w ciągu roku
-4,8%
mediana
Od 2024 roku
-4,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+5,7%
Lesznowola: 596 000 zł
Wobec mediany krajowej
+40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lesznowoli-Pola obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 630 000 zł, czyli 10 283 zł/m², w obserwowanym przedziale od 398 308 zł do 977 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 430 000 zł do 950 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 540 000 zł a 700 000 zł, a 11,6% przekroczyło 950 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 49 do 78 m², a 10,9% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Lesznowola: 596 000 zł) o 5,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 40%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 625 000 zł i 8 276 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 627 000 zł (8 767 zł/m²) przy 29 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lesznowoli-Pola rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
625 000 zł |
-0,8% |
8 276 zł/m² |
| 2025 |
104 |
630 000 zł |
-4,8% |
10 283 zł/m² |
| 2024 |
16 |
662 100 zł |
— |
7 914 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lesznowola-Pole: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
104 |
| Mediana ceny |
630 000 zł |
| Cena za m² |
10 283 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
61 m² |
| Typowy przedział |
398 308 – 977 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lesznowoli-Pola
Rozkład obliczony na podstawie 129 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 430 000 zł |
9,3% |
| 430 000 – 540 000 zł |
18,6% |
| 540 000 – 700 000 zł |
41,9% |
| 700 000 – 950 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 950 000 zł |
11,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lesznowoli-Pola
Rozkład ceny za m² na podstawie 129 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 000 zł/m² |
10,1% |
| 7 000 – 8 200 zł/m² |
14% |
| 8 200 – 12 000 zł/m² |
53,5% |
| 12 000 – 13 000 zł/m² |
10,1% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
12,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lesznowoli-Pola
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
11,6% |
| 40 – 49 m² |
16,3% |
| 49 – 78 m² |
44,2% |
| 78 – 130 m² |
17,1% |
| Powyżej 130 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lesznowola-Pole: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
425 000 zł |
16 752 zł/m² |
| 2 izby |
25,8% |
501 680 zł |
11 841 zł/m² |
| 3 izby |
39,1% |
625 750 zł |
10 380 zł/m² |
| 4 izby |
21,9% |
684 500 zł |
8 374 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
967 500 zł |
8 059 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
7% |
835 000 zł |
5 881 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lesznowoli-Pola
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
118 |
105 |
0 |
6 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
9 |
0 |
2 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
269 |
167 |
0 |
22 |
80 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Lesznowoli-Pola zamyka się między 398 308 zł a 977 750 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,3% nieruchomości sprzedano poniżej 430 000 zł, a 11,6% powyżej 950 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Lesznowoli-Pola — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Lesznowoli-Pola?
Na zakup nieruchomości na terenie Lesznowoli-Pola trzeba przeznaczyć średnio 1 743 205 zł, czyli około 7 737 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 619 nieruchomości: 10 domów i 9 mieszkań oraz 600 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Lesznowoli-Pola?
Oferty zaczynają się od 699 000 zł i sięgają 11 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 225 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 348 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 89 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lesznowoli-Pola:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 65 m² | 743 761 zł |
| 5 pokoi | 151 m² | 1 373 333 zł |
| 6 pokoi | 304 m² | 1 617 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Lesznowoli-Pola?
Średnio wychodzi około 7 737 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 654 zł/m², a dla domów spada do 7 064 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lesznowoli-Pola?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.