Domy i mieszkania na sprzedaż Radomski

Odkryj 1 077 nieruchomości na sprzedaż w powiecie radomskim. Ceny wahają się od 93 750 zł do 5 500 000 zł, a średnia cena to 623 457 zł.

Średnia cena 623 457 zł cena sprzedaży
Przedział cen 93 750–5 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 145 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 314 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 077 łącznie
68% mieszkania
  • Mieszkania 68,3%
    736 nieruchomości
  • Domy 30,5%
    329 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 1,1%
    12 nieruchomości

Ile pokoi

1 065 łącznie
34% 3 pokoje
  • 1 pokój 7,6%
    81 nieruchomości
  • 2 pokoje 29,1%
    310 nieruchomości
  • 3 pokoje 33,8%
    360 nieruchomości
  • 4 pokoje 13,4%
    143 nieruchomości
  • 5+ pokoi 16,1%
    171 nieruchomości

Przedziały cenowe

1 065 łącznie
  • 90 000–325 000 zł 20,5%
    218 nieruchomości
  • 325 000–420 000 zł 20,8%
    222 nieruchomości
  • 420 000–520 000 zł 19,0%
    202 nieruchomości
  • 520 000–800 000 zł 20,1%
    214 nieruchomości
  • 800 000–5 505 000 zł 19,6%
    209 nieruchomości

Przedziały powierzchni

1 065 łącznie
  • 0–50 m² 30,8%
    328 nieruchomości
  • 50–60 m² 18,0%
    192 nieruchomości
  • 60–70 m² 12,7%
    135 nieruchomości
  • 70–150 m² 20,2%
    215 nieruchomości
  • 150–51 410 m² 18,3%
    195 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 346 m²
Cena za metr kwadratowy 7 764 zł/m² 3 096 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży powiatu radomskiego obejmuje 1 077 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (69% całości): 736 mieszkań i 329 domów oraz 12 innych nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 55 m² i cenę 7 764 zł/m²; domy natomiast około 346 m² i 3 096 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 2- i 1-pokojowe.

W 2025 roku 37 mieszkań zmieniło właściciela w powiecie radomskim, przy medianie ceny 240 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2020 roku ceny wzrosły o 62,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 618 zł.

Mediana ceny sprzedaży 240 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 618 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 37 2025
Ceny w ciągu roku +14,3% mediana
Od 2020 roku +62,2% mediana
Wobec mediany województwa -63,9% mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej -46,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu radomskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 240 000 zł, czyli 4 618 zł/m², w obserwowanym przedziale od 85 470 zł do 670 338 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 140 000 zł a 240 000 zł, a 10,4% przekroczyło 310 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 39 do 56 m², a 9,8% przekracza 66 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 63,9% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,7% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Iłża — mediana 205 000 zł (4 675 zł/m², 97 transakcji od 2010 roku), dalej Pionki z medianą 190 000 zł (4 151 zł/m²). Na drugim biegunie Wierzbica ma najbardziej przystępną medianę: 140 000 zł (2 989 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 44 sprzedaże mieszkań, z medianą 200 000 zł i 4 661 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (4 729 zł/m²) przy 65 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu radomskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 44 200 000 zł -16,7% 4 661 zł/m²
2025 37 240 000 zł +14,3% 4 618 zł/m²
2024 99 210 000 zł +5,5% 4 459 zł/m²
2023 89 199 000 zł +32,7% 4 147 zł/m²
2022 84 150 000 zł -5,7% 3 564 zł/m²
2021 108 159 000 zł +7,4% 3 293 zł/m²
2020 8 148 000 zł — 3 102 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Radomski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 37
Mediana ceny 240 000 zł
Cena za m² 4 618 zł/m²
Mediana powierzchni 50,5 m²
Typowy przedział 85 470 –
670 338 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie radomskim

Rozkład obliczony na podstawie 469 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 90 000 zł 10%
90 000 – 140 000 zł 16,2%
140 000 – 240 000 zł 45,8%
240 000 – 310 000 zł 17,5%
Powyżej 310 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie radomskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 469 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 200 zł/m² 9,6%
2 200 – 3 200 zł/m² 18,3%
3 200 – 4 800 zł/m² 43,9%
4 800 – 5 600 zł/m² 17,1%
Powyżej 5 600 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie radomskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 11,5%
35 – 39 m² 17,1%
39 – 56 m² 43,9%
56 – 66 m² 17,7%
Powyżej 66 m² 9,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Radomski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,9% 196 186 zł 6 312 zł/m²
2 izby 26% 132 266 zł 3 930 zł/m²
3 izby 37,6% 180 000 zł 4 075 zł/m²
4 izby 30,5% 250 000 zł 4 136 zł/m²
5 izb 4,5% 200 000 zł 3 790 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 610 026 zł 4 931 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie radomskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Iłża 97 205 000 zł 4 675 zł/m²
Pionki 254 190 000 zł 4 151 zł/m²
Wierzbica 85 140 000 zł 2 989 zł/m²

Ceny działek w powiecie radomskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 509 32 zł/m² 75 000 zł 2 500 m²
Grunty rolne 3 202 13 zł/m² 57 000 zł 3 600 m²
Grunty leśne 184 7,7 zł/m² 40 000 zł 4 000 m²
Wszystkie działki 5 002 18 zł/m² 60 000 zł 3 065 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie radomskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Pionki 74 102 zł/m² 117 500 zł
Jedlnia-Letnisko 405 40 zł/m² 86 000 zł
Zakrzew 595 37 zł/m² 71 280 zł
Jedlińsk 584 30 zł/m² 74 500 zł
Kowala 367 30 zł/m² 90 000 zł
Wolanów 324 12 zł/m² 50 000 zł
Jastrzębia 318 10 zł/m² 47 250 zł
Przytyk 348 7,4 zł/m² 40 000 zł
Iłża 479 4,7 zł/m² 41 000 zł
Wierzbica 246 4,4 zł/m² 40 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie radomskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 641 44 0 1 283 314
2026 (do 17.08) 810 48 0 595 167
Razem 2010–2026 8 809 483 0 6 650 1 676

W porównaniu z medianą województwa (mazowieckie: 665 000 zł) ceny powiatu radomskiego są o 63,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -46,7%. Od 2020 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +62,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie radomskim?

Nieruchomości w powiecie radomskim kosztują średnio około 623 457 zł, czyli około 4 314 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie radomskim?

Aktualna oferta to około 1 077 nieruchomości: 736 mieszkań i 329 domów oraz 12 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 93 750 zł i sięgają 5 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie radomskim?

Średnio mają około 145 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 346 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu radomskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój33 m²253 008 zł
2 pokoje213 m²370 400 zł
3 pokoje68 m²511 597 zł
4 pokoje144 m²856 710 zł
5 pokoi180 m²1 163 441 zł
6 pokoi257 m²1 205 404 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie radomskim?

Wynosi ona około 4 314 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 764 zł/m², a dla domów spada do 3 096 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie radomskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.