Odkryj 22 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pionek. Ceny wahają się od 170 000 zł do 999 000 zł, a średnia cena to 473 271 zł.
Ceny nieruchomości Pionek według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Pionek wyniosła 172 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Radomski) mediana to 240 000 zł. Zmiana roczna: -20,7%.
Mediana ceny sprzedaży
172 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 922 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-20,7%
mediana
Od 2020 roku
+16,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-28,1%
Radomski: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej
-61,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pionek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 172 500 zł, czyli 3 922 zł/m², w obserwowanym przedziale od 142 000 zł do 245 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 300 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 150 000 zł a 230 000 zł, a 11% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 51,2% sprzedanych lokali ma od 38 do 56 m², a 11,8% przekracza 64 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,1% niższa od mediany powiatu (Radomski: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 22 sprzedaże mieszkań, z medianą 190 000 zł i 4 661 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 190 000 zł (4 599 zł/m²) przy 27 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pionek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
22 |
190 000 zł |
+10,1% |
4 661 zł/m² |
| 2025 |
6 |
172 500 zł |
-20,7% |
3 922 zł/m² |
| 2024 |
52 |
217 500 zł |
+9% |
4 505 zł/m² |
| 2023 |
54 |
199 500 zł |
+12,4% |
4 139 zł/m² |
| 2022 |
44 |
177 500 zł |
-2,5% |
3 973 zł/m² |
| 2021 |
68 |
181 976 zł |
+23% |
3 544 zł/m² |
| 2020 |
8 |
148 000 zł |
— |
3 102 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pionki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
172 500 zł |
| Cena za m² |
3 922 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,5 m² |
| Typowy przedział |
142 000 – 245 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pionek
Rozkład obliczony na podstawie 254 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10,6% |
| 120 000 – 150 000 zł |
15,4% |
| 150 000 – 230 000 zł |
43,3% |
| 230 000 – 300 000 zł |
19,7% |
| Powyżej 300 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pionek
Rozkład ceny za m² na podstawie 254 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
10,2% |
| 2 900 – 3 500 zł/m² |
19,3% |
| 3 500 – 4 800 zł/m² |
42,1% |
| 4 800 – 5 600 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pionek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,6% |
| 35 – 38 m² |
11,4% |
| 38 – 56 m² |
51,2% |
| 56 – 64 m² |
15% |
| Powyżej 64 m² |
11,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pionki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,4% |
60 000 zł |
4 615 zł/m² |
| 2 izby |
29,4% |
141 000 zł |
4 119 zł/m² |
| 3 izby |
41,3% |
190 000 zł |
4 487 zł/m² |
| 4 izby |
27% |
252 500 zł |
4 243 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
305 000 zł |
3 881 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pionek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
58 |
98 zł/m² |
112 500 zł |
1 014 m² |
| Grunty rolne |
15 |
107 zł/m² |
120 000 zł |
921 m² |
| Wszystkie działki |
74 |
102 zł/m² |
117 500 zł |
1 014 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pionek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
21 |
6 |
0 |
5 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
36 |
23 |
0 |
5 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
515 |
255 |
0 |
100 |
160 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Pionek zamyka się między 142 000 zł a 245 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,6% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 11% powyżej 300 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Pionek w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Pionek?
Nieruchomości na terenie Pionek kosztują średnio około 473 271 zł, czyli około 5 042 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 22: 9 mieszkań i 5 domów oraz 8 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pionek?
Znajdziesz tu oferty od 170 000 zł do 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Pionek?
Zazwyczaj oferują około 94 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 172 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 042 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 673 zł/m², a dla domów spada do 4 707 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Pionek?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.