Odkryj 28 nieruchomości na sprzedaż na terenie Zwolenia. Ceny wahają się od 240 000 zł do 1 149 000 zł, a średnia cena to 597 643 zł.
Mediana ceny sprzedaży
281 732 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 313 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
-13,1%
mediana
Od 2021 roku
+41,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+2,4%
Zwoleński: 275 000 zł
Wobec mediany krajowej
-37,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zwolenia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 281 732 zł, czyli 6 313 zł/m², w obserwowanym przedziale od 170 000 zł do 438 190 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 400 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 48,2% transakcji zawarto między 220 000 zł a 350 000 zł, a 10,8% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 46 do 59 m², a 7,2% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Zwoleński: 275 000 zł) o 2,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 37,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 18 sprzedaży mieszkań, z medianą 326 198 zł i 6 813 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 326 198 zł (7 200 zł/m²) przy 38 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zwolenia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
18 |
326 198 zł |
+15,8% |
6 813 zł/m² |
| 2025 |
31 |
281 732 zł |
-13,1% |
6 313 zł/m² |
| 2024 |
61 |
324 195 zł |
+28,4% |
6 507 zł/m² |
| 2023 |
8 |
252 500 zł |
+5,2% |
4 671 zł/m² |
| 2022 |
9 |
240 000 zł |
+20,6% |
4 102 zł/m² |
| 2021 |
9 |
199 000 zł |
— |
3 452 zł/m² |
| 2015 |
1 |
97 000 zł |
— |
1 839 zł/m² |
| 2013 |
1 |
120 000 zł |
— |
2 892 zł/m² |
| 2010 |
1 |
158 000 zł |
— |
2 708 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zwoleń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
281 732 zł |
| Cena za m² |
6 313 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,5 m² |
| Typowy przedział |
170 000 – 438 190 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zwolenia
Rozkład obliczony na podstawie 139 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
7,9% |
| 130 000 – 220 000 zł |
19,4% |
| 220 000 – 350 000 zł |
48,2% |
| 350 000 – 400 000 zł |
13,7% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zwolenia
Rozkład ceny za m² na podstawie 139 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
11,5% |
| 3 400 – 4 400 zł/m² |
17,3% |
| 4 400 – 6 900 zł/m² |
41,7% |
| 6 900 – 7 400 zł/m² |
16,5% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
12,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zwolenia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,8% |
| 33 – 46 m² |
18% |
| 46 – 59 m² |
43,9% |
| 59 – 71 m² |
20,1% |
| Powyżej 71 m² |
7,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zwoleń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
150 000 zł |
5 445 zł/m² |
| 2 izby |
13,3% |
137 500 zł |
4 205 zł/m² |
| 3 izby |
61,3% |
250 000 zł |
4 507 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
230 000 zł |
4 418 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
235 000 zł |
3 884 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zwolenia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 8 |
36 |
325 920 zł |
— |
| Ługi |
14 |
— |
3,5 zł/m² |
| 15 |
14 |
200 000 zł |
— |
| Osiny |
11 |
— |
32 zł/m² |
| Sycyna |
11 |
— |
3,7 zł/m² |
| Zielonka Stara |
9 |
— |
4,7 zł/m² |
| Mieczysławów |
9 |
— |
15 zł/m² |
| Strykowice Błotne |
7 |
— |
6,5 zł/m² |
| 18 |
7 |
— |
94 zł/m² |
| Jasieniec Solecki |
7 |
— |
4,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zwolenia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
82 |
23 zł/m² |
80 000 zł |
3 133 m² |
| Grunty rolne |
253 |
4,7 zł/m² |
50 000 zł |
7 900 m² |
| Grunty leśne |
14 |
3,4 zł/m² |
26 650 zł |
8 650 m² |
| Wszystkie działki |
368 |
5,7 zł/m² |
50 000 zł |
6 046 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Zwolenia
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Zwoleń |
113 |
35 zł/m² |
75 000 zł |
| Zwoleń (obszar wiejski) |
255 |
4,2 zł/m² |
48 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zwolenia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
147 |
32 |
0 |
78 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
76 |
18 |
0 |
40 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
732 |
144 |
0 |
392 |
196 |
W porównaniu z medianą powiatu (Zwoleński: 275 000 zł) ceny Zwolenia są o 2,4% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -37,4%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +41,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zwolenia
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Zwolenia?
Na zakup nieruchomości na terenie Zwolenia trzeba przeznaczyć średnio 597 643 zł, czyli około 4 894 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Zwolenia?
Obecnie dostępnych ofert: 28: 22 domy i 6 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 240 000 zł i sięgają 1 149 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Zwolenia?
Średnio mają około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 134 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 79 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zwolenia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 89 m² | 513 750 zł |
| 3 pokoje | 114 m² | 498 000 zł |
| 4 pokoje | 95 m² | 538 571 zł |
| 5 pokoi | 173 m² | 807 833 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zwolenia?
Średnia cena to 4 894 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 093 zł/m², a dla domów spada do 4 862 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Zwolenia?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.