Zobacz 51 nieruchomości na sprzedaż w powiecie zwoleńskim: ceny od 149 000 zł do 1 149 000 zł, średnio 510 937 zł.
Ceny nieruchomości powiatu zwoleńskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie zwoleńskim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 275 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 105 000 zł a 432 196 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
275 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 307 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
33
2025
Ceny w ciągu roku
-7,7%
mediana
Od 2021 roku
+80,3%
mediana
Wobec mediany województwa
-58,6%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-38,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu zwoleńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 275 000 zł, czyli 6 307 zł/m², w obserwowanym przedziale od 105 000 zł do 432 196 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 200 000 zł a 340 000 zł, a 9,7% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 45 do 59 m², a 8,4% przekracza 71 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 58,6% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 38,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 326 184 zł i 6 698 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 309 128 zł (7 180 zł/m²) przy 40 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu zwoleńskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
19 |
326 184 zł |
+18,6% |
6 698 zł/m² |
| 2025 |
33 |
275 000 zł |
-7,7% |
6 307 zł/m² |
| 2024 |
66 |
297 946 zł |
+50,9% |
6 342 zł/m² |
| 2023 |
10 |
197 500 zł |
-3,7% |
4 199 zł/m² |
| 2022 |
11 |
205 000 zł |
+34,4% |
4 095 zł/m² |
| 2021 |
12 |
152 500 zł |
— |
3 058 zł/m² |
| 2015 |
1 |
97 000 zł |
— |
1 839 zł/m² |
| 2013 |
1 |
120 000 zł |
— |
2 892 zł/m² |
| 2010 |
1 |
158 000 zł |
— |
2 708 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zwoleński: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
33 |
| Mediana ceny |
275 000 zł |
| Cena za m² |
6 307 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,4 m² |
| Typowy przedział |
105 000 – 432 196 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie zwoleńskim
Rozkład obliczony na podstawie 154 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10,4% |
| 120 000 – 200 000 zł |
16,2% |
| 200 000 – 340 000 zł |
45,5% |
| 340 000 – 400 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 400 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie zwoleńskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 154 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
10,4% |
| 2 500 – 4 100 zł/m² |
17,5% |
| 4 100 – 6 900 zł/m² |
45,5% |
| 6 900 – 7 400 zł/m² |
14,9% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
11,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie zwoleńskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,4% |
| 33 – 45 m² |
18,2% |
| 45 – 59 m² |
43,5% |
| 59 – 71 m² |
19,5% |
| Powyżej 71 m² |
8,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zwoleński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
150 000 zł |
5 445 zł/m² |
| 2 izby |
16,7% |
110 000 zł |
3 434 zł/m² |
| 3 izby |
56% |
250 000 zł |
4 473 zł/m² |
| 4 izby |
20,2% |
225 000 zł |
4 092 zł/m² |
| 5 izb |
6% |
230 000 zł |
3 035 zł/m² |
Ceny działek w powiecie zwoleńskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
186 |
5,5 zł/m² |
40 000 zł |
5 000 m² |
| Grunty rolne |
1 022 |
4,0 zł/m² |
40 000 zł |
7 895 m² |
| Grunty leśne |
50 |
2,8 zł/m² |
25 000 zł |
7 200 m² |
| Wszystkie działki |
1 306 |
4,1 zł/m² |
40 000 zł |
7 000 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie zwoleńskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Zwoleń |
368 |
5,7 zł/m² |
50 000 zł |
| Kazanów |
87 |
4,5 zł/m² |
24 700 zł |
| Przyłęk |
274 |
3,9 zł/m² |
43 500 zł |
| Tczów |
160 |
3,6 zł/m² |
34 200 zł |
| Policzna |
289 |
3,2 zł/m² |
35 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie zwoleńskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
448 |
34 |
0 |
318 |
96 |
| 2026 (do 17.08) |
188 |
19 |
0 |
132 |
37 |
| Razem 2010–2026 |
2 067 |
159 |
0 |
1 440 |
468 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 275 000 zł (6 307 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (56% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość w powiecie zwoleńskim
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie zwoleńskim?
Licz się ze średnią kwotą 510 937 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie zwoleńskim, czyli około 4 467 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 51: 44 domy i 7 mieszkań.
Jaki jest przedział cen w powiecie zwoleńskim?
Znajdziesz tu oferty od 149 000 zł do 1 149 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie zwoleńskim?
Średnio mają około 114 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 121 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 76 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu zwoleńskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 78 m² | 429 125 zł |
| 3 pokoje | 106 m² | 424 438 zł |
| 4 pokoje | 102 m² | 515 400 zł |
| 5 pokoi | 170 m² | 765 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 467 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 234 zł/m², a dla domów spada do 4 391 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie zwoleńskim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.