Domy i mieszkania na sprzedaż Garwoliński

Kup nieruchomość w powiecie garwolińskim: 62 domy w cenach od 200 000 zł do 2 590 000 zł, przy średniej cenie 869 331 zł.

Średnia cena 869 331 zł cena sprzedaży
Przedział cen 200 000–2 590 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 234 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 712 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

62 łącznie
94% domy
  • Mieszkania 6,5%
    4 nieruchomości
  • Domy 93,5%
    58 nieruchomości

Ile pokoi

62 łącznie
44% 5+ pokoi
  • 1 pokój 3,2%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 6,5%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 17,7%
    11 nieruchomości
  • 4 pokoje 29,0%
    18 nieruchomości
  • 5+ pokoi 43,5%
    27 nieruchomości

Przedziały cenowe

62 łącznie
  • 200 000–450 000 zł 21,0%
    13 nieruchomości
  • 455 000–650 000 zł 21,0%
    13 nieruchomości
  • 650 000–775 000 zł 21,0%
    13 nieruchomości
  • 795 000–1 250 000 zł 17,7%
    11 nieruchomości
  • 1 250 000–2 595 000 zł 19,4%
    12 nieruchomości

Przedziały powierzchni

62 łącznie
  • 40–110 m² 33,9%
    21 nieruchomości
  • 110–130 m² 8,1%
    5 nieruchomości
  • 130–190 m² 21,0%
    13 nieruchomości
  • 210–260 m² 19,4%
    12 nieruchomości
  • 280–2 350 m² 17,7%
    11 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 62 m² 246 m²
Cena za metr kwadratowy 9 105 zł/m² 3 619 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie garwolińskim to 62 nieruchomości: 58 domów i 4 mieszkania. Domy stanowią 94% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 246 m² (3 619 zł/m²), a mieszkania około 62 m² (9 105 zł/m²).

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 6- i 3-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie w powiecie garwolińskim sprzedawano w 2025 roku za medianę 356 000 zł. Typowa nieruchomość: 44,8 m², 3 izby. Ceny straciły 6,1% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 356 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 900 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 229 2025
Ceny w ciągu roku -6,1% mediana
Od 2023 roku +14,5% mediana
Wobec mediany województwa -46,5% mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej -20,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu garwolińskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 356 000 zł, czyli 7 900 zł/m², w obserwowanym przedziale od 230 000 zł do 632 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 510 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,2% transakcji zawarto między 290 000 zł a 400 000 zł, a 9,6% przekroczyło 510 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,1% sprzedanych lokali ma od 41 do 56 m², a 10,6% przekracza 69 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 46,5% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 20,9% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Pilawa — mediana 357 255 zł (8 456 zł/m², 76 transakcji od 2010 roku), dalej Garwolin z medianą 341 240 zł (7 170 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 65 sprzedaży mieszkań, z medianą 350 000 zł i 8 656 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 340 000 zł (8 300 zł/m²) przy 149 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu garwolińskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 65 350 000 zł -1,7% 8 656 zł/m²
2025 229 356 000 zł -6,1% 7 900 zł/m²
2024 161 379 152 zł +21,9% 7 517 zł/m²
2023 292 310 950 zł +46,3% 6 593 zł/m²
2022 3 212 500 zł +126,7% 2 500 zł/m²
2021 2 93 750 zł — 2 064 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Garwoliński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 229
Mediana ceny 356 000 zł
Cena za m² 7 900 zł/m²
Mediana powierzchni 44,8 m²
Typowy przedział 230 000 –
632 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie garwolińskim

Rozkład obliczony na podstawie 752 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 230 000 zł 8,9%
230 000 – 290 000 zł 20,3%
290 000 – 400 000 zł 41,2%
400 000 – 510 000 zł 19,9%
Powyżej 510 000 zł 9,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie garwolińskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 752 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 100 zł/m² 10,2%
5 100 – 6 400 zł/m² 16,9%
6 400 – 8 100 zł/m² 44,9%
8 100 – 8 700 zł/m² 16,9%
Powyżej 8 700 zł/m² 11%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie garwolińskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 10%
37 – 41 m² 18%
41 – 56 m² 43,1%
56 – 69 m² 18,4%
Powyżej 69 m² 10,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Garwoliński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,6% 80 000 zł 3 821 zł/m²
2 izby 36,3% 324 580 zł 7 847 zł/m²
3 izby 35,2% 387 695 zł 7 065 zł/m²
4 izby 25,1% 380 000 zł 6 328 zł/m²
5 izb 2,8% 464 500 zł 7 133 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie garwolińskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Pilawa 76 357 255 zł 8 456 zł/m²
Garwolin 652 341 240 zł 7 170 zł/m²

Ceny działek w powiecie garwolińskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 479 79 zł/m² 110 000 zł 1 256 m²
Grunty rolne 2 251 8,3 zł/m² 57 000 zł 4 398 m²
Grunty leśne 313 16 zł/m² 60 000 zł 3 240 m²
Wszystkie działki 3 179 14 zł/m² 60 000 zł 3 120 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie garwolińskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Garwolin 207 154 zł/m² 210 000 zł
Pilawa 238 50 zł/m² 112 500 zł
Garwolin 320 37 zł/m² 84 000 zł
Wilga 405 37 zł/m² 140 000 zł
Łaskarzew 60 31 zł/m² 39 000 zł
Parysów 146 6,6 zł/m² 40 500 zł
Maciejowice 230 5,4 zł/m² 40 000 zł
Żelechów 186 5,3 zł/m² 52 500 zł
Trojanów 327 4,8 zł/m² 35 000 zł
Miastków Kościelny 175 4,4 zł/m² 40 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie garwolińskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 342 324 0 769 249
2026 (do 17.08) 611 118 0 335 158
Razem 2010–2026 6 168 1 292 0 3 524 1 352

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla powiatu garwolińskiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 374 483 zł, przy medianie 356 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 7 900 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie garwolińskim?

Licz się ze średnią kwotą 869 331 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie garwolińskim, czyli około 3 712 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie garwolińskim?

Obecnie dostępnych ofert: 62: 58 domów i 4 mieszkania.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 200 000 zł do 2 590 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie garwolińskim?

Średnio mają około 234 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 246 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu garwolińskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje78 m²267 250 zł
3 pokoje537 m²532 818 zł
4 pokoje116 m²686 408 zł
5 pokoi178 m²1 345 522 zł
6 pokoi241 m²1 187 846 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 3 712 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 105 zł/m², a dla domów spada do 3 619 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie garwolińskim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.