Domy i mieszkania na sprzedaż Pilawa

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Pilawy: 24 domy na sprzedaż w cenach od 950 000 zł do 1 920 000 zł, średnio 1 540 000 zł.

21 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Pilawy

Średnia cena 1 540 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 950 000–1 920 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 167 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 203 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

3 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

3 łącznie
100% 5+ pokoi
  • 5+ pokoi 100,0%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

3 łącznie
  • 950 000–955 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość
  • 1 750 000–1 755 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość
  • 1 920 000–1 925 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

3 łącznie
  • 140–150 m² 66,7%
    2 nieruchomości
  • 210–220 m² 33,3%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Pilawy to 24 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 167 m² (9 203 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to domy 5-pokojowe, a zaraz po nich opcje 6-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Pilawy wyniosła 355 626 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Garwoliński) mediana to 356 000 zł. Zmiana roczna: -2,6%.

Mediana ceny sprzedaży 355 626 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 500 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 54 2025
Ceny w ciągu roku -2,6% mediana
Od 2023 roku -10,1% mediana
Wobec mediany powiatu -0,1% Garwoliński: 356 000 zł
Wobec mediany krajowej -21% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Pilawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 355 626 zł, czyli 8 500 zł/m², w obserwowanym przedziale od 227 058 zł do 495 034 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 490 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 48,7% transakcji zawarto między 300 000 zł a 390 000 zł, a 9,2% przekroczyło 490 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,4% sprzedanych lokali ma od 40 do 48 m², a 11,8% przekracza 60 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Garwoliński: 356 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 21% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 380 538 zł i 9 100 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 354 002 zł (8 700 zł/m²) przy 20 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pilawy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 380 538 zł +7% 9 100 zł/m²
2025 54 355 626 zł -2,6% 8 500 zł/m²
2024 6 365 000 zł -7,7% 6 042 zł/m²
2023 10 395 500 zł +172,8% 6 600 zł/m²
2022 1 145 000 zł — 3 898 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Pilawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 54
Mediana ceny 355 626 zł
Cena za m² 8 500 zł/m²
Mediana powierzchni 41,3 m²
Typowy przedział 227 058 –
495 034 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pilawy

Rozkład obliczony na podstawie 76 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 230 000 zł 10,5%
230 000 – 300 000 zł 17,1%
300 000 – 390 000 zł 48,7%
390 000 – 490 000 zł 14,5%
Powyżej 490 000 zł 9,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pilawy

Rozkład ceny za m² na podstawie 76 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 300 zł/m² 9,2%
5 300 – 7 500 zł/m² 18,4%
7 500 – 8 500 zł/m² 23,7%
8 500 – 9 000 zł/m² 43,4%
Powyżej 9 000 zł/m² 5,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pilawy

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 5,3%
33 – 40 m² 21,1%
40 – 48 m² 47,4%
48 – 60 m² 14,5%
Powyżej 60 m² 11,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Pilawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 16,7% 271 854 zł 6 844 zł/m²
3 izby 38,9% 150 000 zł 4 280 zł/m²
4 izby 38,9% 360 000 zł 6 763 zł/m²
5 izb 5,6% 350 000 zł 6 731 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pilawy

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Pilawa 109 433 944 zł 99 zł/m²
Trąbki 55 210 000 zł 11 zł/m²
Lipówki 43 — 126 zł/m²
Puznówka 39 — 18 zł/m²
Gocław 29 — 45 zł/m²
Niesadna 28 — 8,6 zł/m²
Wygoda 15 — 93 zł/m²
Jaźwiny 13 — 94 zł/m²
Łucznica 8 — 20 zł/m²
Kalonka 5 — 11 zł/m²

Ceny działek na terenie Pilawy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 43 100 zł/m² 140 000 zł 972 m²
Grunty rolne 183 42 zł/m² 100 000 zł 2 636 m²
Grunty leśne 5 8,6 zł/m² 60 000 zł 3 593 m²
Wszystkie działki 238 50 zł/m² 112 500 zł 2 270 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Pilawy

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Pilawa 58 99 zł/m² 123 125 zł
Pilawa (obszar wiejski) 180 38 zł/m² 100 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pilawy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 143 54 0 70 19
2026 (do 17.08) 65 5 0 51 9
Razem 2010–2026 473 76 0 273 124

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Pilawy to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 150 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 2,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Pilawy?

Na zakup nieruchomości na terenie Pilawy trzeba przeznaczyć średnio 1 540 000 zł, czyli około 9 203 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Pilawy?

Obecnie dostępnych ofert: 24.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pilawy?

Oferty zaczynają się od 950 000 zł i sięgają 1 920 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 167 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Pilawy?

Średnio wychodzi około 9 203 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Pilawy?

Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 6-pokojowy dom.