Znajdź swoją nieruchomość na terenie Pilawy: 36 domów na sprzedaż w cenach od 1 750 000 zł do 1 920 000 zł, średnio 1 835 000 zł.
Ceny nieruchomości Pilawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Pilawy obejmują 50 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 357 255 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 8 500 zł. To o 20,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
357 255 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 500 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
50
2025
Ceny w ciągu roku
-28,5%
mediana
Od 2023 roku
-15%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,5%
Pilawa: 355 626 zł
Wobec mediany krajowej
-20,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pilawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 357 255 zł, czyli 8 500 zł/m², w obserwowanym przedziale od 281 154 zł do 495 034 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 490 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 47% transakcji zawarto między 340 000 zł a 390 000 zł, a 10,6% przekroczyło 490 000 zł.
Pod względem powierzchni 39,4% sprzedanych lokali ma od 41 do 47 m², a 13,6% przekracza 60 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Pilawa: 355 626 zł) o 0,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 20,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 356 700 zł (8 700 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pilawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
410 269 zł |
+14,8% |
9 415 zł/m² |
| 2025 |
50 |
357 255 zł |
-28,5% |
8 500 zł/m² |
| 2024 |
4 |
499 569 zł |
+18,8% |
6 750 zł/m² |
| 2023 |
8 |
420 472 zł |
— |
6 675 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pilawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
50 |
| Mediana ceny |
357 255 zł |
| Cena za m² |
8 500 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,4 m² |
| Typowy przedział |
281 154 – 495 034 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pilawy
Rozkład obliczony na podstawie 66 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 280 000 zł |
7,6% |
| 280 000 – 340 000 zł |
18,2% |
| 340 000 – 390 000 zł |
47% |
| 390 000 – 490 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 490 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pilawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 66 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 800 zł/m² |
16,7% |
| 6 800 – 8 200 zł/m² |
3% |
| 8 200 – 8 700 zł/m² |
51,5% |
| 8 700 – 9 000 zł/m² |
22,7% |
| Powyżej 9 000 zł/m² |
6,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pilawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
4,5% |
| 33 – 41 m² |
24,2% |
| 41 – 47 m² |
39,4% |
| 47 – 60 m² |
18,2% |
| Powyżej 60 m² |
13,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pilawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
25% |
373 427 zł |
8 796 zł/m² |
| 3 izby |
25% |
272 000 zł |
5 438 zł/m² |
| 4 izby |
37,5% |
440 000 zł |
8 427 zł/m² |
| 5 izb |
12,5% |
350 000 zł |
6 731 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pilawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
42 |
100 zł/m² |
142 292 zł |
986 m² |
| Grunty rolne |
15 |
43 zł/m² |
90 000 zł |
2 251 m² |
| Wszystkie działki |
58 |
99 zł/m² |
123 125 zł |
1 377 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pilawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
75 |
50 |
0 |
16 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
4 |
0 |
16 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
180 |
66 |
0 |
65 |
49 |
W porównaniu z medianą gminy (Pilawa: 355 626 zł) ceny Pilawy są o 0,5% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -20,6%. Od 2023 roku lokalna zmiana wynosi łącznie -15%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Pilawy — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Pilawy?
Licz się ze średnią kwotą 1 835 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Pilawy, czyli około 12 923 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Pilawy?
W tej chwili do wyboru są 36 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pilawy?
Znajdziesz tu oferty od 1 750 000 zł do 1 920 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 142 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 12 923 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Pilawy?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom.