Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria: 178 domów na sprzedaż w cenach od 499 000 zł do 5 300 000 zł, średnio 1 392 161 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Góra Kalwaria według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria wyniosła 680 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Góra Kalwaria) mediana to 468 980 zł. Zmiana roczna: -0,4%.
Mediana ceny sprzedaży
680 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 652 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
67
2025
Ceny w ciągu roku
-0,4%
mediana
Od 2024 roku
-0,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+45%
Góra Kalwaria: 468 980 zł
Wobec mediany krajowej
+51,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Góra Kalwaria obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 680 000 zł, czyli 6 652 zł/m², w obserwowanym przedziale od 407 200 zł do 880 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 410 000 zł do 880 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 530 000 zł a 750 000 zł, a 11,3% przekroczyło 880 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 36,1% sprzedanych lokali ma od 78 do 100 m², a 10,5% przekracza 130 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Góra Kalwaria: 468 980 zł) o 45%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 51,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 33 sprzedaże mieszkań, z medianą 480 112 zł i 6 902 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 630 000 zł (7 074 zł/m²) przy 49 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Góra Kalwaria rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
33 |
480 112 zł |
-29,4% |
6 902 zł/m² |
| 2025 |
67 |
680 000 zł |
-0,4% |
6 652 zł/m² |
| 2024 |
32 |
682 500 zł |
+1,9% |
6 411 zł/m² |
| 2023 |
1 |
670 000 zł |
— |
6 233 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Góra Kalwaria (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
67 |
| Mediana ceny |
680 000 zł |
| Cena za m² |
6 652 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
99,2 m² |
| Typowy przedział |
407 200 – 880 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria
Rozkład obliczony na podstawie 133 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 410 000 zł |
10,5% |
| 410 000 – 530 000 zł |
17,3% |
| 530 000 – 750 000 zł |
42,9% |
| 750 000 – 880 000 zł |
18% |
| Powyżej 880 000 zł |
11,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria
Rozkład ceny za m² na podstawie 133 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 600 zł/m² |
10,5% |
| 5 600 – 6 200 zł/m² |
20,3% |
| 6 200 – 7 400 zł/m² |
39,1% |
| 7 400 – 8 500 zł/m² |
19,5% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 64 m² |
12% |
| 64 – 78 m² |
15,8% |
| 78 – 100 m² |
36,1% |
| 100 – 130 m² |
25,6% |
| Powyżej 130 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Góra Kalwaria (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
3,1% |
318 500 zł |
6 811 zł/m² |
| 3 izby |
13,8% |
454 528 zł |
7 208 zł/m² |
| 4 izby |
36,2% |
680 000 zł |
7 259 zł/m² |
| 5 izb |
41,5% |
699 000 zł |
6 599 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
5,4% |
700 000 zł |
6 017 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kąty |
94 |
545 082 zł |
152 zł/m² |
| Solec |
49 |
832 500 zł |
180 zł/m² |
| Wólka Załęska |
30 |
740 000 zł |
166 zł/m² |
| Baniocha |
25 |
— |
147 zł/m² |
| Łubna |
24 |
582 500 zł |
195 zł/m² |
| Czersk |
19 |
— |
56 zł/m² |
| Dobiesz |
15 |
— |
149 zł/m² |
| Wojciechowice |
14 |
— |
155 zł/m² |
| Tomice |
14 |
— |
147 zł/m² |
| Mikówiec |
14 |
670 000 zł |
153 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
143 |
159 zł/m² |
240 000 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
101 |
39 zł/m² |
175 000 zł |
5 464 m² |
| Grunty leśne |
16 |
18 zł/m² |
62 500 zł |
4 576 m² |
| Wszystkie działki |
264 |
120 zł/m² |
215 000 zł |
2 279 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
425 |
70 |
0 |
253 |
102 |
| 2026 (do 17.08) |
233 |
33 |
0 |
137 |
63 |
| Razem 2010–2026 |
2 111 |
286 |
0 |
1 245 |
580 |
Trajektorię cen obszaru wiejskiego gminy Góra Kalwaria widać w dłuższej perspektywie: 682 500 zł mediany w 2024 roku, 680 000 zł w 2025 roku, czyli -0,4%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 109,4% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria?
Licz się ze średnią kwotą 1 392 161 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria, czyli około 7 674 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria?
W tej chwili do wyboru są 178 nieruchomości: 152 domy i 8 mieszkań oraz 18 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria?
Ceny wahają się od około 499 000 zł do 5 300 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 181 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 188 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Góra Kalwaria:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 70 m² | 814 600 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 581 317 zł |
| 4 pokoje | 162 m² | 1 201 705 zł |
| 5 pokoi | 178 m² | 1 569 741 zł |
| 6 pokoi | 226 m² | 1 519 179 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria?
Wynosi ona około 7 674 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 726 zł/m², a dla domów spada do 7 640 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Góra Kalwaria?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.