Zobacz 250 nieruchomości na sprzedaż na terenie Góry Kalwarii: ceny od 400 000 zł do 5 300 000 zł, średnio 1 214 210 zł.
Ceny nieruchomości Góry Kalwarii według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Góry Kalwarii oscylowały w 2025 roku wokół 468 980 zł (mediana). To około 8 319 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 76,4% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
468 980 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 319 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
201
2025
Ceny w ciągu roku
+27,7%
mediana
Od 2024 roku
+27,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-23,7%
Piaseczyński: 615 001 zł
Wobec mediany krajowej
+4,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Góry Kalwarii obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 468 980 zł, czyli 8 319 zł/m², w obserwowanym przedziale od 255 000 zł do 800 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 260 000 zł do 750 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 350 000 zł a 550 000 zł, a 9,9% przekroczyło 750 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,1% sprzedanych lokali ma od 41 do 71 m², a 11,3% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 23,7% niższa od mediany powiatu (Piaseczyński: 615 001 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 4,2%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Góra Kalwaria (obszar wiejski) — mediana 670 000 zł (6 844 zł/m², 133 transakcje od 2010 roku), dalej Góra Kalwaria z medianą 395 440 zł (8 374 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 105 sprzedaży mieszkań, z medianą 480 112 zł i 8 537 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 480 000 zł (8 512 zł/m²) przy 170 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Góry Kalwarii rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
105 |
480 112 zł |
+2,4% |
8 537 zł/m² |
| 2025 |
201 |
468 980 zł |
+27,7% |
8 319 zł/m² |
| 2024 |
135 |
367 180 zł |
-10,6% |
7 361 zł/m² |
| 2023 |
2 |
410 500 zł |
— |
5 367 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Góra Kalwaria: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
201 |
| Mediana ceny |
468 980 zł |
| Cena za m² |
8 319 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,4 m² |
| Typowy przedział |
255 000 – 800 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Góry Kalwarii
Rozkład obliczony na podstawie 443 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 260 000 zł |
9,9% |
| 260 000 – 350 000 zł |
17,8% |
| 350 000 – 550 000 zł |
44,2% |
| 550 000 – 750 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 750 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Góry Kalwarii
Rozkład ceny za m² na podstawie 443 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 000 zł/m² |
10,4% |
| 6 000 – 7 000 zł/m² |
18,5% |
| 7 000 – 8 900 zł/m² |
42,2% |
| 8 900 – 10 000 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Góry Kalwarii
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
13,8% |
| 38 – 41 m² |
14,9% |
| 41 – 71 m² |
43,1% |
| 71 – 100 m² |
16,9% |
| Powyżej 100 m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Góra Kalwaria: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,2% |
320 765 zł |
8 687 zł/m² |
| 2 izby |
34,6% |
367 150 zł |
8 365 zł/m² |
| 3 izby |
26,9% |
464 542 zł |
8 187 zł/m² |
| 4 izby |
15,9% |
655 000 zł |
7 431 zł/m² |
| 5 izb |
12,8% |
699 000 zł |
6 681 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
700 000 zł |
6 017 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Góry Kalwarii
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kąty |
94 |
545 082 zł |
152 zł/m² |
| 3-01 |
73 |
314 214 zł |
— |
| 10-02 |
60 |
359 092 zł |
— |
| 1-01 |
54 |
454 202 zł |
— |
| Solec |
49 |
832 500 zł |
180 zł/m² |
| Wólka Załęska |
30 |
740 000 zł |
166 zł/m² |
| Baniocha |
25 |
— |
147 zł/m² |
| Łubna |
24 |
582 500 zł |
195 zł/m² |
| Czersk |
19 |
— |
56 zł/m² |
| 2-02 |
16 |
300 000 zł |
— |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Góry Kalwarii
Ceny działek na terenie Góry Kalwarii: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
172 |
163 zł/m² |
242 500 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
103 |
39 zł/m² |
180 000 zł |
5 600 m² |
| Grunty leśne |
17 |
25 zł/m² |
60 000 zł |
4 001 m² |
| Wszystkie działki |
297 |
132 zł/m² |
220 000 zł |
2 262 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Góry Kalwarii
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Góry Kalwarii
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
615 |
208 |
0 |
273 |
134 |
| 2026 (do 17.08) |
344 |
109 |
0 |
150 |
85 |
| Razem 2010–2026 |
3 251 |
1 111 |
0 |
1 379 |
761 |
Trajektorię cen Góry Kalwarii widać w dłuższej perspektywie: 367 180 zł mediany w 2024 roku, 468 980 zł w 2025 roku, czyli +27,7%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 48,9% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Góry Kalwarii
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Góry Kalwarii?
Licz się ze średnią kwotą 1 214 210 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Góry Kalwarii, czyli około 7 971 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Góry Kalwarii?
Aktualna oferta to około 250 nieruchomości: 174 domy i 58 mieszkań oraz 18 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Góry Kalwarii?
Znajdziesz tu oferty od 400 000 zł do 5 300 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 152 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 180 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Góry Kalwarii:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 65 m² | 644 291 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 652 959 zł |
| 4 pokoje | 147 m² | 1 147 296 zł |
| 5 pokoi | 172 m² | 1 532 919 zł |
| 6 pokoi | 225 m² | 1 565 852 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Góry Kalwarii?
Wynosi ona około 7 971 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 605 zł/m², a dla domów spada do 7 763 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Góry Kalwarii?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.