Zobacz 28 nieruchomości na sprzedaż na terenie Warki: ceny od 395 000 zł do 2 700 000 zł, średnio 1 035 116 zł.
Ceny nieruchomości Warki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Warki zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 370 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 387 407 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 191,2% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
370 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 854 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
233
2025
Ceny w ciągu roku
+8,2%
mediana
Od 2021 roku
+47,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,4%
Grójecki: 368 546 zł
Wobec mediany krajowej
-17,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Warki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 000 zł, czyli 7 854 zł/m², w obserwowanym przedziale od 219 594 zł do 606 360 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 510 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 280 000 zł a 400 000 zł, a 8,8% przekroczyło 510 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 42 do 59 m², a 10,4% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Grójecki: 368 546 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 36 sprzedaży mieszkań, z medianą 350 000 zł i 7 868 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 348 500 zł (7 730 zł/m²) przy 60 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Warki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
36 |
350 000 zł |
-5,4% |
7 868 zł/m² |
| 2025 |
233 |
370 000 zł |
+8,2% |
7 854 zł/m² |
| 2024 |
80 |
342 000 zł |
+10,3% |
7 293 zł/m² |
| 2023 |
31 |
310 000 zł |
+23,9% |
5 799 zł/m² |
| 2022 |
93 |
250 103 zł |
+0% |
4 215 zł/m² |
| 2021 |
47 |
250 103 zł |
— |
4 215 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Warka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
233 |
| Mediana ceny |
370 000 zł |
| Cena za m² |
7 854 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,1 m² |
| Typowy przedział |
219 594 – 606 360 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Warki
Rozkład obliczony na podstawie 520 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
8,1% |
| 200 000 – 280 000 zł |
21,2% |
| 280 000 – 400 000 zł |
43,1% |
| 400 000 – 510 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 510 000 zł |
8,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Warki
Rozkład ceny za m² na podstawie 520 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
7,5% |
| 4 100 – 5 700 zł/m² |
21% |
| 5 700 – 8 000 zł/m² |
45,4% |
| 8 000 – 8 600 zł/m² |
15,6% |
| Powyżej 8 600 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Warki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
9,2% |
| 38 – 42 m² |
16,2% |
| 42 – 59 m² |
43,7% |
| 59 – 72 m² |
20,6% |
| Powyżej 72 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Warka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
267 675 zł |
7 511 zł/m² |
| 2 izby |
38,5% |
345 125 zł |
7 450 zł/m² |
| 3 izby |
33,5% |
350 000 zł |
6 509 zł/m² |
| 4 izby |
17,5% |
300 000 zł |
11 855 306 zł/m² |
| 5 izb |
7,5% |
401 107 zł |
6 443 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
455 000 zł |
6 780 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Warki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Warka |
655 |
351 800 zł |
150 zł/m² |
| Niwy Ostrołęckie |
24 |
— |
43 zł/m² |
| Pilica |
20 |
— |
43 zł/m² |
| Ostrołęka |
16 |
— |
8,5 zł/m² |
| Michałów-Parcele |
16 |
— |
6,3 zł/m² |
| Nowa Wieś |
15 |
170 000 zł |
10 zł/m² |
| Lechanice |
14 |
— |
9,7 zł/m² |
| Palczew Parcela |
11 |
— |
6,9 zł/m² |
| Warka-Niemojewice |
11 |
— |
9,7 zł/m² |
| Konary |
10 |
— |
10 zł/m² |
Ceny działek na terenie Warki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
62 |
125 zł/m² |
135 375 zł |
1 404 m² |
| Grunty rolne |
253 |
11 zł/m² |
120 000 zł |
7 900 m² |
| Grunty leśne |
15 |
10 zł/m² |
55 000 zł |
6 800 m² |
| Wszystkie działki |
330 |
14 zł/m² |
123 350 zł |
5 187 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Warki
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Warka |
107 |
138 zł/m² |
150 000 zł |
| Warka (obszar wiejski) |
223 |
10 zł/m² |
90 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Warki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
404 |
233 |
0 |
117 |
54 |
| 2026 (do 17.08) |
133 |
36 |
0 |
60 |
37 |
| Razem 2010–2026 |
1 128 |
522 |
0 |
394 |
212 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Warki to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 345 125 zł. W ciągu roku mediana zyskała 8,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Warki — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Warki?
Nieruchomości na terenie Warki kosztują średnio około 1 035 116 zł, czyli około 5 745 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Warki?
Obecnie dostępnych ofert: 28: 18 domów i 10 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 395 000 zł i sięgają 2 700 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Warki?
Średnia powierzchnia to około 180 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 251 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Warki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 157 m² | 586 796 zł |
| 4 pokoje | 186 m² | 1 125 033 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 745 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 563 zł/m², a dla domów spada do 5 414 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Warki?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.