Domy i mieszkania na sprzedaż Chynów

Zobacz 26 domów na sprzedaż na terenie Chynowa: ceny od 375 000 zł do 2 300 000 zł, średnio 857 692 zł.

Średnia cena 857 692 zł cena sprzedaży
Przedział cen 375 000–2 300 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 193 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 456 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

26 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    26 nieruchomości

Ile pokoi

26 łącznie
58% 5+ pokoi
  • 1 pokój 11,5%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 19,2%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 3,8%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 7,7%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 57,7%
    15 nieruchomości

Przedziały cenowe

26 łącznie
  • 375 000–425 000 zł 26,9%
    7 nieruchomości
  • 445 000–655 000 zł 23,1%
    6 nieruchomości
  • 695 000–735 000 zł 11,5%
    3 nieruchomości
  • 980 000–1 355 000 zł 23,1%
    6 nieruchomości
  • 1 400 000–2 305 000 zł 15,4%
    4 nieruchomości

Przedziały powierzchni

26 łącznie
  • 50–80 m² 30,8%
    8 nieruchomości
  • 120–130 m² 11,5%
    3 nieruchomości
  • 130–210 m² 23,1%
    6 nieruchomości
  • 240–250 m² 19,2%
    5 nieruchomości
  • 250–610 m² 15,4%
    4 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Chynowa obejmuje 26 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 193 m² i cenę 4 456 zł/m².

Domy 5-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2- i 1-pokojowe.

Rynek nieruchomości Chynowa zamknął lata 2010–2025 medianą ceny sprzedaży 280 000 zł, jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.

Mediana ceny sprzedaży 280 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 7 078 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 41 2010–2025

Statystyki dla Chynowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 280 000 zł, czyli 7 078 zł/m², w obserwowanym przedziale od 89 000 zł do 460 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 440 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 46,3% transakcji zawarto między 250 000 zł a 360 000 zł, a 14,6% przekroczyło 440 000 zł.

Pod względem powierzchni 41,5% sprzedanych lokali ma od 36 do 49 m², a 12,2% przekracza 53 m².

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 28 sprzedaży mieszkań, z medianą 327 000 zł i 8 488 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 327 000 zł (8 488 zł/m²) przy 28 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chynowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 28 327 000 zł — 8 488 zł/m²
2024 4 299 374 zł +61,8% 4 796 zł/m²
2023 4 185 000 zł +60,9% 4 333 zł/m²
2022 3 115 000 zł +12,2% 3 163 zł/m²
2021 2 102 500 zł — 2 276 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Chynów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 41
Mediana ceny 280 000 zł
Cena za m² 7 078 zł/m²
Mediana powierzchni 37,2 m²
Typowy przedział 89 000 –
460 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chynowa

Rozkład obliczony na podstawie 41 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 110 000 zł 9,8%
110 000 – 250 000 zł 14,6%
250 000 – 360 000 zł 46,3%
360 000 – 440 000 zł 14,6%
Powyżej 440 000 zł 14,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chynowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 41 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 400 zł/m² 9,8%
2 400 – 6 900 zł/m² 17,1%
6 900 – 8 800 zł/m² 43,9%
8 800 – 9 300 zł/m² 19,5%
Powyżej 9 300 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chynowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 9,8%
32 – 36 m² 14,6%
36 – 49 m² 41,5%
49 – 53 m² 22%
Powyżej 53 m² 12,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Chynów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 58,5% 258 300 zł 7 206 zł/m²
3 izby 34,1% 384 800 zł 6 657 zł/m²
4 izby 4,9% 336 874 zł 5 831 zł/m²
5 izb 2,4% 800 000 zł 5 094 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chynowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Sułkowice 71 307 500 zł 100 zł/m²
Chynów 69 — 58 zł/m²
Barcice Drwalewskie 67 — 52 zł/m²
Wola Pieczyska 40 — 54 zł/m²
Drwalew 34 89 000 zł 56 zł/m²
Nowe Grobice 32 — 79 zł/m²
Grobice 23 — 60 zł/m²
Kukały 22 — 21 zł/m²
Żyrów 21 — 10 zł/m²
Grabina 19 — 89 zł/m²

Ceny działek na terenie Chynowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 134 48 zł/m² 90 000 zł 2 016 m²
Grunty rolne 416 33 zł/m² 115 000 zł 3 044 m²
Grunty leśne 24 33 zł/m² 122 500 zł 3 573 m²
Wszystkie działki 589 40 zł/m² 105 000 zł 2 900 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chynowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 255 0 0 210 45
2026 (do 17.08) 142 28 0 89 25
Razem 2010–2026 1 093 41 0 885 167

Ceny Chynowa to 280 000 zł mediany w latach 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Chynowa?

Na zakup nieruchomości na terenie Chynowa trzeba przeznaczyć średnio 857 692 zł, czyli około 4 456 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Chynowa?

Aktualna oferta to około 26 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 375 000 zł i sięgają 2 300 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Chynowa?

Średnia powierzchnia to około 193 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chynowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje66 m²417 800 zł
5 pokoi260 m²1 143 900 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Chynowa?

Wynosi ona około 4 456 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Chynowa?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 1-pokojowy dom.