Odkryj 75 nieruchomości na sprzedaż na terenie Góry Kalwarii. Ceny wahają się od 400 000 zł do 2 650 000 zł, a średnia cena to 867 080 zł.
Ceny nieruchomości Góry Kalwarii według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Góry Kalwarii oscylowały w 2025 roku wokół 434 189 zł (mediana). To około 8 752 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 74,7% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
434 189 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 752 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
134
2025
Ceny w ciągu roku
+34,9%
mediana
Od 2024 roku
+34,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,4%
Góra Kalwaria: 468 980 zł
Wobec mediany krajowej
-3,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Góry Kalwarii obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 434 189 zł, czyli 8 752 zł/m², w obserwowanym przedziale od 242 887 zł do 680 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 590 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 320 000 zł a 470 000 zł, a 10,3% przekroczyło 590 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 48,4% sprzedanych lokali ma od 39 do 57 m², a 10,3% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,4% niższa od mediany gminy (Góra Kalwaria: 468 980 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 3,5% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 72 sprzedaże mieszkań, z medianą 485 390 zł i 9 367 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 436 051 zł (9 282 zł/m²) przy 121 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Góry Kalwarii rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
72 |
485 390 zł |
+11,8% |
9 367 zł/m² |
| 2025 |
134 |
434 189 zł |
+34,9% |
8 752 zł/m² |
| 2024 |
103 |
321 912 zł |
+113,2% |
7 422 zł/m² |
| 2023 |
1 |
151 000 zł |
— |
4 501 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Góra Kalwaria: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
134 |
| Mediana ceny |
434 189 zł |
| Cena za m² |
8 752 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,8 m² |
| Typowy przedział |
242 887 – 680 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Góry Kalwarii
Rozkład obliczony na podstawie 310 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
11% |
| 250 000 – 320 000 zł |
17,1% |
| 320 000 – 470 000 zł |
44,5% |
| 470 000 – 590 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 590 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Góry Kalwarii
Rozkład ceny za m² na podstawie 310 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 500 zł/m² |
10,3% |
| 6 500 – 7 400 zł/m² |
15,2% |
| 7 400 – 9 300 zł/m² |
46,8% |
| 9 300 – 11 000 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
8,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Góry Kalwarii
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
11,6% |
| 36 – 39 m² |
14,5% |
| 39 – 57 m² |
48,4% |
| 57 – 66 m² |
15,2% |
| Powyżej 66 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Góra Kalwaria: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
11,7% |
320 765 zł |
8 687 zł/m² |
| 2 izby |
47,9% |
367 150 zł |
8 407 zł/m² |
| 3 izby |
32,4% |
464 968 zł |
8 364 zł/m² |
| 4 izby |
7,4% |
610 000 zł |
7 782 zł/m² |
| 5 izb |
0,6% |
935 000 zł |
8 920 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Góry Kalwarii
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-01 |
73 |
314 214 zł |
— |
| 10-02 |
60 |
359 092 zł |
— |
| 1-01 |
54 |
454 202 zł |
— |
| 2-02 |
16 |
300 000 zł |
— |
| 3-02 |
15 |
530 000 zł |
— |
| 13-01 |
10 |
— |
205 zł/m² |
| 10-01 |
8 |
— |
50 zł/m² |
| 5-01 |
8 |
545 000 zł |
— |
| 10-03 |
5 |
— |
236 zł/m² |
| 6-01 |
5 |
399 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Góry Kalwarii: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
29 |
226 zł/m² |
350 000 zł |
1 886 m² |
| Wszystkie działki |
33 |
208 zł/m² |
350 000 zł |
2 022 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Góry Kalwarii
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
190 |
138 |
0 |
20 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
111 |
76 |
0 |
13 |
22 |
| Razem 2010–2026 |
1 140 |
825 |
0 |
134 |
181 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Góry Kalwarii zamyka się między 242 887 zł a 680 050 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 11% nieruchomości sprzedano poniżej 250 000 zł, a 10,3% powyżej 590 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Góry Kalwarii
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Góry Kalwarii?
Licz się ze średnią kwotą 867 080 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Góry Kalwarii, czyli około 9 203 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Góry Kalwarii?
W tej chwili do wyboru są 75 nieruchomości: 50 mieszkań i 25 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Góry Kalwarii?
Oferty zaczynają się od 400 000 zł i sięgają 2 650 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Góry Kalwarii?
Zazwyczaj oferują około 94 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 142 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 70 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Góry Kalwarii:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 64 m² | 596 983 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 666 826 zł |
| 4 pokoje | 104 m² | 1 006 273 zł |
| 5 pokoi | 126 m² | 1 347 667 zł |
| 6 pokoi | 218 m² | 1 861 450 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Góry Kalwarii?
Średnia cena to 9 203 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 589 zł/m², a dla domów spada do 8 822 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Góry Kalwarii?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.