Zobacz 71 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Halinów: ceny od 750 000 zł do 6 000 000 zł, średnio 1 618 593 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Halinów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Halinów? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 975 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 740 000 zł a 1 218 940 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
975 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 559 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
29
2025
Ceny w ciągu roku
+22,1%
mediana
Od 2021 roku
+58,5%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Halinów: 975 000 zł
Wobec mediany krajowej
+116,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Halinów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 975 000 zł, czyli 6 559 zł/m², w obserwowanym przedziale od 740 000 zł do 1 218 940 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 670 000 zł do 1 200 000 zł (około 85% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 730 000 zł a 970 000 zł, a 4,5% przekroczyło 1 200 000 zł.
Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 122 do 160 m², a 11,4% przekracza 182 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Halinów: 975 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 116,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 956 000 zł i 6 505 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 989 500 zł (6 409 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Halinów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
956 000 zł |
-1,9% |
6 505 zł/m² |
| 2025 |
29 |
975 000 zł |
+22,1% |
6 559 zł/m² |
| 2024 |
34 |
798 500 zł |
+8,2% |
6 158 zł/m² |
| 2023 |
8 |
738 000 zł |
+1,1% |
5 757 zł/m² |
| 2022 |
7 |
730 000 zł |
+18,7% |
4 610 zł/m² |
| 2021 |
5 |
615 000 zł |
— |
4 642 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Halinów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
29 |
| Mediana ceny |
975 000 zł |
| Cena za m² |
6 559 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
144,8 m² |
| Typowy przedział |
740 000 – 1 218 940 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Halinów
Rozkład obliczony na podstawie 88 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 670 000 zł |
10,2% |
| 670 000 – 730 000 zł |
18,2% |
| 730 000 – 970 000 zł |
43,2% |
| 970 000 – 1 200 000 zł |
23,9% |
| Powyżej 1 200 000 zł |
4,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Halinów
Rozkład ceny za m² na podstawie 88 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 600 zł/m² |
9,1% |
| 4 600 – 5 600 zł/m² |
21,6% |
| 5 600 – 6 700 zł/m² |
40,9% |
| 6 700 – 7 500 zł/m² |
15,9% |
| Powyżej 7 500 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Halinów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 116 m² |
4,5% |
| 116 – 122 m² |
25% |
| 122 – 160 m² |
44,3% |
| 160 – 182 m² |
14,8% |
| Powyżej 182 m² |
11,4% |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Halinów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Okuniew |
139 |
— |
211 zł/m² |
| Hipolitów |
113 |
— |
300 zł/m² |
| Józefin |
101 |
768 385 zł |
243 zł/m² |
| Długa Szlachecka |
99 |
1 150 000 zł |
235 zł/m² |
| Cisie |
97 |
1 050 000 zł |
203 zł/m² |
| Długa Koscielna |
94 |
— |
285 zł/m² |
| Kazimierów |
81 |
790 000 zł |
261 zł/m² |
| Wielgolas Brzeziński |
55 |
— |
180 zł/m² |
| Nowy Konik |
48 |
695 000 zł |
113 zł/m² |
| Krzewina |
43 |
590 000 zł |
169 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Halinów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
721 |
232 zł/m² |
265 000 zł |
1 057 m² |
| Grunty rolne |
100 |
34 zł/m² |
128 312 zł |
3 581 m² |
| Grunty leśne |
22 |
17 zł/m² |
100 000 zł |
4 349 m² |
| Wszystkie działki |
982 |
200 zł/m² |
245 000 zł |
1 120 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Halinów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
269 |
29 |
0 |
193 |
47 |
| 2026 (do 17.08) |
68 |
5 |
0 |
43 |
20 |
| Razem 2010–2026 |
1 410 |
88 |
0 |
1 038 |
284 |
W porównaniu z medianą gminy (Halinów: 975 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Halinów są na tym samym poziomie. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +116,7%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +58,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Halinów: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Halinów?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Halinów kosztują średnio około 1 618 593 zł, czyli około 7 864 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Halinów?
W tej chwili do wyboru są 71 nieruchomości: 70 domów i 1 mieszkanie.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Halinów?
Oferty zaczynają się od 750 000 zł i sięgają 6 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Halinów?
Zazwyczaj oferują około 206 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 207 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 153 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Halinów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 155 m² | 1 098 093 zł |
| 5 pokoi | 153 m² | 1 282 743 zł |
| 6 pokoi | 214 m² | 1 482 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Halinów?
Wynosi ona około 7 864 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 209 zł/m², a dla domów rośnie do 7 881 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Halinów?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.