Zobacz 37 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kozienic: ceny od 81 750 zł do 1 950 000 zł, średnio 916 393 zł.
Ceny nieruchomości Kozienic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Kozienic zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 314 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 301 642 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 23,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
314 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 151 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
69
2025
Ceny w ciągu roku
+15,2%
mediana
Od 2019 roku
+87,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+8,3%
Kozienice: 290 000 zł
Wobec mediany krajowej
-30,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kozienic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 314 000 zł, czyli 6 151 zł/m², w obserwowanym przedziale od 180 000 zł do 434 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 360 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 180 000 zł a 290 000 zł, a 11% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 58 m², a 11% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Kozienice: 290 000 zł) o 8,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 53 sprzedaże mieszkań, z medianą 345 000 zł i 6 695 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 000 zł (6 197 zł/m²) przy 77 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kozienic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
53 |
345 000 zł |
+9,9% |
6 695 zł/m² |
| 2025 |
69 |
314 000 zł |
+15,2% |
6 151 zł/m² |
| 2024 |
90 |
272 500 zł |
+0,9% |
5 598 zł/m² |
| 2023 |
81 |
270 000 zł |
+20% |
5 590 zł/m² |
| 2022 |
75 |
225 000 zł |
+21% |
4 760 zł/m² |
| 2021 |
79 |
186 000 zł |
-4,4% |
3 932 zł/m² |
| 2020 |
90 |
194 500 zł |
+16,1% |
3 855 zł/m² |
| 2019 |
90 |
167 500 zł |
— |
3 350 zł/m² |
| 2013 |
1 |
60 863 zł |
— |
2 705 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kozienice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
69 |
| Mediana ceny |
314 000 zł |
| Cena za m² |
6 151 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
180 000 – 434 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kozienic
Rozkład obliczony na podstawie 628 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10,5% |
| 140 000 – 180 000 zł |
14,6% |
| 180 000 – 290 000 zł |
44,6% |
| 290 000 – 360 000 zł |
19,3% |
| Powyżej 360 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kozienic
Rozkład ceny za m² na podstawie 628 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
10% |
| 3 100 – 3 900 zł/m² |
16,9% |
| 3 900 – 5 800 zł/m² |
44,9% |
| 5 800 – 7 000 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kozienic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,9% |
| 35 – 44 m² |
15,6% |
| 44 – 58 m² |
48,4% |
| 58 – 65 m² |
15,1% |
| Powyżej 65 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kozienice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
61 000 zł |
4 814 zł/m² |
| 2 izby |
17,2% |
184 726 zł |
5 501 zł/m² |
| 3 izby |
47,9% |
218 904 zł |
4 865 zł/m² |
| 4 izby |
29% |
287 230 zł |
4 860 zł/m² |
| 5 izb |
4,8% |
317 500 zł |
4 591 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
190 000 zł |
3 654 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kozienic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
191 |
106 zł/m² |
90 688 zł |
957 m² |
| Grunty rolne |
55 |
54 zł/m² |
75 000 zł |
1 202 m² |
| Grunty leśne |
5 |
7,3 zł/m² |
20 000 zł |
2 728 m² |
| Wszystkie działki |
251 |
99 zł/m² |
85 000 zł |
1 070 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kozienic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
143 |
82 |
0 |
23 |
38 |
| 2026 (do 17.08) |
72 |
56 |
0 |
6 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
2 343 |
1 535 |
0 |
326 |
482 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Kozienic zamyka się między 180 000 zł a 434 800 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,5% nieruchomości sprzedano poniżej 140 000 zł, a 11% powyżej 360 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kozienic: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kozienic?
Licz się ze średnią kwotą 916 393 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kozienic, czyli około 5 190 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 37: 5 domów i 2 mieszkania oraz 30 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Kozienic?
Ceny wahają się od około 81 750 zł do 1 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kozienic?
Zazwyczaj oferują około 177 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 222 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kozienic?
Wynosi ona około 5 190 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 376 zł/m², a dla domów rośnie do 5 398 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kozienic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.