Porównaj 15 nieruchomości na sprzedaż na terenie Garwolina — średnia cena to 809 667 zł, a ceny sięgają od 399 000 zł do 1 250 000 zł.
Ceny nieruchomości Garwolina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Garwolina wyniosła 370 897 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Garwoliński) mediana to 356 000 zł. Zmiana roczna: -2,4%.
Mediana ceny sprzedaży
370 897 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 597 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
170
2025
Ceny w ciągu roku
-2,4%
mediana
Od 2023 roku
+18,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+4,2%
Garwoliński: 356 000 zł
Wobec mediany krajowej
-17,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Garwolina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 897 zł, czyli 7 597 zł/m², w obserwowanym przedziale od 241 350 zł do 642 300 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 510 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,1% transakcji zawarto między 290 000 zł a 410 000 zł, a 10,3% przekroczyło 510 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 41 do 57 m², a 11% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Garwoliński: 356 000 zł) o 4,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 58 sprzedaży mieszkań, z medianą 350 000 zł i 8 628 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 338 294 zł (8 200 zł/m²) przy 125 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Garwolina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
58 |
350 000 zł |
-5,6% |
8 628 zł/m² |
| 2025 |
170 |
370 897 zł |
-2,4% |
7 597 zł/m² |
| 2024 |
146 |
380 000 zł |
+21,8% |
7 680 zł/m² |
| 2023 |
277 |
312 000 zł |
-22% |
6 600 zł/m² |
| 2022 |
1 |
400 000 zł |
— |
61 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Garwolin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
170 |
| Mediana ceny |
370 897 zł |
| Cena za m² |
7 597 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48 m² |
| Typowy przedział |
241 350 – 642 300 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Garwolina
Rozkład obliczony na podstawie 652 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
9% |
| 240 000 – 290 000 zł |
18,4% |
| 290 000 – 410 000 zł |
45,1% |
| 410 000 – 510 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 510 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Garwolina
Rozkład ceny za m² na podstawie 652 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 300 zł/m² |
9,8% |
| 5 300 – 6 400 zł/m² |
16,3% |
| 6 400 – 7 800 zł/m² |
45,1% |
| 7 800 – 8 700 zł/m² |
19% |
| Powyżej 8 700 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Garwolina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
8,7% |
| 37 – 41 m² |
18,7% |
| 41 – 57 m² |
44,9% |
| 57 – 69 m² |
16,6% |
| Powyżej 69 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Garwolin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
110 000 zł |
4 046 zł/m² |
| 2 izby |
38,3% |
325 166 zł |
8 047 zł/m² |
| 3 izby |
34,9% |
405 670 zł |
7 433 zł/m² |
| 4 izby |
23,7% |
429 500 zł |
6 488 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
469 000 zł |
7 178 zł/m² |
Ceny działek na terenie Garwolina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
93 |
199 zł/m² |
250 000 zł |
1 040 m² |
| Grunty rolne |
110 |
119 zł/m² |
200 000 zł |
2 024 m² |
| Wszystkie działki |
207 |
154 zł/m² |
210 000 zł |
1 409 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Garwolina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
360 |
265 |
0 |
56 |
39 |
| 2026 (do 17.08) |
181 |
111 |
0 |
21 |
49 |
| Razem 2010–2026 |
1 710 |
1 186 |
0 |
275 |
249 |
Trajektorię cen Garwolina widać w dłuższej perspektywie: 312 000 zł mediany w 2023 roku, 370 897 zł w 2025 roku, czyli +18,9%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 16,4% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Garwolina: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Garwolina?
Nieruchomości na terenie Garwolina kosztują średnio około 809 667 zł, czyli około 6 138 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 15: 8 domów i 4 mieszkania oraz 3 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 399 000 zł i sięgają 1 250 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Garwolina?
Zazwyczaj oferują około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 167 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 138 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 105 zł/m², a dla domów spada do 5 589 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Garwolina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.