Kup nieruchomość na terenie Pińczowa: 27 nieruchomości w cenach od 99 000 zł do 850 000 zł, przy średniej cenie 337 481 zł.
Ceny nieruchomości Pińczowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Pińczowa sprzedawano w 2025 roku za medianę 234 000 zł. Typowa nieruchomość: 47,2 m², 3 izby. Ceny straciły 14,7% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
234 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 201 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
48
2025
Ceny w ciągu roku
-14,7%
mediana
Od 2010 roku
+156,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
tyle samo
Pińczowski: 234 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pińczowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 234 000 zł, czyli 5 201 zł/m², w obserwowanym przedziale od 100 000 zł do 413 675 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 290 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 80 000 zł a 170 000 zł, a 10,9% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 52 m², a 8,6% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Pińczowski: 234 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Pińczów — mediana 130 000 zł (2 747 zł/m², 467 transakcji od 2010 roku), dalej Pińczów (obszar wiejski) z medianą 80 000 zł (1 928 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań, z medianą 240 000 zł i 5 249 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (5 180 zł/m²) przy 36 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pińczowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
21 |
240 000 zł |
+2,6% |
5 249 zł/m² |
| 2025 |
48 |
234 000 zł |
-14,7% |
5 201 zł/m² |
| 2024 |
60 |
274 410 zł |
+24,7% |
6 359 zł/m² |
| 2023 |
17 |
220 000 zł |
+20,5% |
5 053 zł/m² |
| 2022 |
32 |
182 500 zł |
+29% |
4 202 zł/m² |
| 2021 |
28 |
141 500 zł |
-1,7% |
3 290 zł/m² |
| 2020 |
25 |
144 000 zł |
+41,2% |
2 964 zł/m² |
| 2019 |
29 |
102 000 zł |
+0,5% |
2 439 zł/m² |
| 2018 |
32 |
101 500 zł |
+41,3% |
2 225 zł/m² |
| 2017 |
35 |
71 850 zł |
-11,6% |
1 961 zł/m² |
| 2016 |
46 |
81 250 zł |
-11,6% |
1 953 zł/m² |
| 2015 |
40 |
91 950 zł |
-9,1% |
2 009 zł/m² |
| 2014 |
31 |
101 200 zł |
+44,6% |
2 223 zł/m² |
| 2013 |
39 |
70 000 zł |
-2,8% |
1 870 zł/m² |
| 2012 |
23 |
72 000 zł |
+2,9% |
1 942 zł/m² |
| 2011 |
18 |
70 000 zł |
-23,3% |
1 622 zł/m² |
| 2010 |
34 |
91 250 zł |
— |
2 138 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pińczów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
48 |
| Mediana ceny |
234 000 zł |
| Cena za m² |
5 201 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,2 m² |
| Typowy przedział |
100 000 – 413 675 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pińczowa
Rozkład obliczony na podstawie 558 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
10% |
| 34 000 – 80 000 zł |
16,3% |
| 80 000 – 170 000 zł |
43,7% |
| 170 000 – 290 000 zł |
19% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pińczowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 558 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 630 zł/m² |
10% |
| 630 – 2 000 zł/m² |
19% |
| 2 000 – 3 900 zł/m² |
42,8% |
| 3 900 – 6 200 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pińczowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,9% |
| 33 – 38 m² |
17,4% |
| 38 – 52 m² |
44,4% |
| 52 – 64 m² |
19,7% |
| Powyżej 64 m² |
8,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pińczów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,2% |
50 202 zł |
1 258 zł/m² |
| 2 izby |
17,7% |
75 000 zł |
2 976 zł/m² |
| 3 izby |
53,3% |
115 000 zł |
3 104 zł/m² |
| 4 izby |
24,8% |
150 000 zł |
3 705 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
190 000 zł |
3 037 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
79 000 zł |
638 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pińczowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pińczów M. - Obr. 13 |
208 |
105 000 zł |
16 zł/m² |
| Pińczów M. - Obr. 08 |
201 |
145 000 zł |
81 zł/m² |
| Leszcze |
196 |
79 000 zł |
2,5 zł/m² |
| Pińczów M. - Obr. 05 |
192 |
100 000 zł |
55 zł/m² |
| Brzeście |
140 |
— |
2,5 zł/m² |
| Bogucice Pierwsze |
124 |
— |
10 zł/m² |
| Młodzawy Duże |
115 |
— |
1,6 zł/m² |
| Kopernia |
101 |
— |
3,0 zł/m² |
| Pasturka |
86 |
— |
2,7 zł/m² |
| Pińczów M. - Obr. 14 |
71 |
— |
84 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Pińczowa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Pińczów |
467 |
130 000 zł |
2 747 zł/m² |
| Pińczów (obszar wiejski) |
91 |
80 000 zł |
1 928 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pińczowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
356 |
30 zł/m² |
50 000 zł |
1 599 m² |
| Grunty rolne |
1 577 |
2,5 zł/m² |
20 000 zł |
7 100 m² |
| Grunty leśne |
24 |
3,3 zł/m² |
17 250 zł |
5 600 m² |
| Wszystkie działki |
2 006 |
3,5 zł/m² |
24 000 zł |
5 600 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Pińczowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Pińczów |
320 |
38 zł/m² |
30 000 zł |
| Pińczów (obszar wiejski) |
1 686 |
2,7 zł/m² |
22 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pińczowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
213 |
48 |
0 |
133 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
140 |
21 |
0 |
96 |
23 |
| Razem 2010–2026 |
3 380 |
570 |
0 |
2 120 |
690 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Pińczowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 115 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 14,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Pińczowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Pińczowa?
Nieruchomości na terenie Pińczowa kosztują średnio około 337 481 zł, czyli około 3 625 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Pińczowa?
Obecnie dostępnych ofert: 27: 15 mieszkań i 12 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 99 000 zł i sięgają 850 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Pińczowa?
Średnia powierzchnia to około 93 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 149 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pińczowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 55 m² | 215 727 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 337 000 zł |
| 6 pokoi | 184 m² | 504 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 625 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 766 zł/m², a dla domów spada do 3 161 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Pińczowa?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.