Kup nieruchomość na terenie Chmielnika: 42 nieruchomości w cenach od 159 000 zł do 1 150 000 zł, przy średniej cenie 456 595 zł.
Ceny nieruchomości Chmielnika według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 8 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 282 500 zł rynek Chmielnika najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2022–2025 mediana wzrosła o 64,7%.
Mediana ceny sprzedaży
282 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 811 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+17,7%
mediana
Od 2022 roku
+64,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-39,2%
Kielecki: 465 000 zł
Wobec mediany krajowej
-37,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chmielnika obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 282 500 zł, czyli 4 811 zł/m², w obserwowanym przedziale od 164 000 zł do 356 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 300 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 12,9% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 32,3% sprzedanych lokali ma od 40 do 51 m², a 12,9% przekracza 64 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 39,2% niższa od mediany powiatu (Kielecki: 465 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 37,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 182 500 zł i 4 874 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 210 000 zł (4 811 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chmielnika rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
182 500 zł |
-35,4% |
4 874 zł/m² |
| 2025 |
8 |
282 500 zł |
+17,7% |
4 811 zł/m² |
| 2024 |
4 |
240 000 zł |
+10,9% |
5 439 zł/m² |
| 2023 |
4 |
216 500 zł |
+26,2% |
4 983 zł/m² |
| 2022 |
8 |
171 500 zł |
+14,3% |
3 511 zł/m² |
| 2021 |
1 |
150 000 zł |
— |
2 907 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chmielnik: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
282 500 zł |
| Cena za m² |
4 811 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,9 m² |
| Typowy przedział |
164 000 – 356 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chmielnika
Rozkład obliczony na podstawie 31 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,7% |
| 100 000 – 150 000 zł |
16,1% |
| 150 000 – 250 000 zł |
45,2% |
| 250 000 – 300 000 zł |
16,1% |
| Powyżej 300 000 zł |
12,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chmielnika
Rozkład ceny za m² na podstawie 31 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
9,7% |
| 2 000 – 3 200 zł/m² |
19,4% |
| 3 200 – 5 300 zł/m² |
41,9% |
| 5 300 – 6 700 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chmielnika
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,7% |
| 35 – 40 m² |
29% |
| 40 – 51 m² |
32,3% |
| 51 – 64 m² |
16,1% |
| Powyżej 64 m² |
12,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chmielnik: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
25,9% |
135 000 zł |
4 022 zł/m² |
| 3 izby |
55,6% |
200 000 zł |
4 525 zł/m² |
| 4 izby |
18,5% |
190 000 zł |
3 990 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chmielnika
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obręb 01 |
85 |
203 500 zł |
84 zł/m² |
| Śladków Mały |
49 |
— |
33 zł/m² |
| Śladków Duży |
36 |
— |
3,5 zł/m² |
| Suliszów |
23 |
— |
3,8 zł/m² |
| Przededworze |
19 |
— |
76 zł/m² |
| Suchowola |
18 |
— |
27 zł/m² |
| Celiny |
14 |
— |
16 zł/m² |
| Sędziejowice |
10 |
105 000 zł |
4,9 zł/m² |
| Zrecze Duże |
9 |
— |
8,1 zł/m² |
| Chomentówek |
7 |
— |
14 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chmielnika: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
86 |
45 zł/m² |
70 000 zł |
1 972 m² |
| Grunty rolne |
254 |
5,2 zł/m² |
35 000 zł |
5 825 m² |
| Grunty leśne |
20 |
3,1 zł/m² |
29 000 zł |
7 750 m² |
| Wszystkie działki |
375 |
8,7 zł/m² |
45 800 zł |
4 672 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Chmielnika
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Chmielnik |
37 |
82 zł/m² |
70 000 zł |
| Chmielnik (obszar wiejski) |
338 |
6,7 zł/m² |
40 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chmielnika
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
124 |
8 |
0 |
99 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
40 |
6 |
0 |
32 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
573 |
32 |
0 |
428 |
113 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Chmielnika to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 200 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 17,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Chmielnika: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Chmielnika?
Licz się ze średnią kwotą 456 595 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Chmielnika, czyli około 3 578 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Chmielnika?
Obecnie dostępnych ofert: 42: 31 domów i 11 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Chmielnika?
Znajdziesz tu oferty od 159 000 zł do 1 150 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 128 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 154 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chmielnika:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 63 m² | 205 000 zł |
| 3 pokoje | 94 m² | 418 500 zł |
| 4 pokoje | 163 m² | 611 667 zł |
| 5 pokoi | 192 m² | 573 222 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 578 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 367 zł/m², a dla domów spada do 3 356 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Chmielnika?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.