Mamy 35 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chmielnika, w cenach od 195 000 zł do 690 000 zł, przy średniej cenie 414 933 zł.
Ceny nieruchomości Chmielnika według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 7 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Chmielnika, przy medianie ceny 295 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2022 roku ceny wzrosły o 59,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 861 zł.
Mediana ceny sprzedaży
295 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 861 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+40,5%
mediana
Od 2022 roku
+59,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+4,4%
Chmielnik: 282 500 zł
Wobec mediany krajowej
-34,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chmielnika obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 295 000 zł, czyli 4 861 zł/m², w obserwowanym przedziale od 162 000 zł do 357 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 320 000 zł (około 77% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 46,2 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Chmielnik: 282 500 zł) o 4,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 34,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 230 000 zł i 5 595 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (4 861 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chmielnika rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
230 000 zł |
-22% |
5 595 zł/m² |
| 2025 |
7 |
295 000 zł |
+40,5% |
4 861 zł/m² |
| 2024 |
3 |
210 000 zł |
-12,5% |
5 707 zł/m² |
| 2023 |
3 |
240 000 zł |
+29,7% |
5 240 zł/m² |
| 2022 |
7 |
185 000 zł |
+23,3% |
3 879 zł/m² |
| 2021 |
1 |
150 000 zł |
— |
2 907 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chmielnik: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
295 000 zł |
| Cena za m² |
4 861 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,2 m² |
| Typowy przedział |
162 000 – 357 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chmielnika
Rozkład obliczony na podstawie 26 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
11,5% |
| 120 000 – 160 000 zł |
19,2% |
| 160 000 – 250 000 zł |
38,5% |
| 250 000 – 320 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 320 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chmielnika
Rozkład ceny za m² na podstawie 26 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
11,5% |
| 2 200 – 3 800 zł/m² |
19,2% |
| 3 800 – 5 600 zł/m² |
42,3% |
| 5 600 – 7 000 zł/m² |
15,4% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chmielnika
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
15,4% |
| 37 – 40 m² |
23,1% |
| 40 – 48 m² |
26,9% |
| 48 – 64 m² |
23,1% |
| Powyżej 64 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chmielnik: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,7% |
150 000 zł |
4 213 zł/m² |
| 3 izby |
56,5% |
200 000 zł |
4 667 zł/m² |
| 4 izby |
21,7% |
190 000 zł |
3 990 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chmielnika: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
15 |
94 zł/m² |
142 000 zł |
693 m² |
| Grunty rolne |
18 |
31 zł/m² |
57 500 zł |
1 242 m² |
| Wszystkie działki |
37 |
82 zł/m² |
70 000 zł |
851 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chmielnika
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
26 |
7 |
0 |
12 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
5 |
0 |
3 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
103 |
27 |
0 |
43 |
33 |
W porównaniu z medianą gminy (Chmielnik: 282 500 zł) ceny Chmielnika są o 4,4% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -34,4%. Od 2022 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +59,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Chmielnika: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Chmielnika?
Nieruchomości na terenie Chmielnika kosztują średnio około 414 933 zł, czyli około 3 621 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Chmielnika?
W tej chwili do wyboru są 35 nieruchomości: 9 mieszkań i 6 domów oraz 20 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Chmielnika?
Oferty zaczynają się od 195 000 zł i sięgają 690 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 115 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 199 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chmielnika:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 225 000 zł |
| 3 pokoje | 99 m² | 393 714 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Chmielnika?
Wynosi ona około 3 621 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 432 zł/m², a dla domów spada do 2 818 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Chmielnika?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.