Domy i mieszkania na sprzedaż Pińczów (obszar wiejski)

Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pińczów, w cenach od 99 000 zł do 850 000 zł, przy średniej cenie 337 481 zł.

Średnia cena 337 481 zł cena sprzedaży
Przedział cen 99 000–850 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 93 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 625 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

27 łącznie
56% mieszkania
  • Mieszkania 55,6%
    15 nieruchomości
  • Domy 44,4%
    12 nieruchomości

Ile pokoi

27 łącznie
41% 2 pokoje
  • 1 pokój 7,4%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 40,7%
    11 nieruchomości
  • 3 pokoje 14,8%
    4 nieruchomości
  • 4 pokoje 11,1%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 25,9%
    7 nieruchomości

Przedziały cenowe

27 łącznie
  • 95 000–180 000 zł 25,9%
    7 nieruchomości
  • 190 000–230 000 zł 14,8%
    4 nieruchomości
  • 245 000–365 000 zł 25,9%
    7 nieruchomości
  • 365 000–425 000 zł 14,8%
    4 nieruchomości
  • 465 000–855 000 zł 18,5%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

27 łącznie
  • 30–50 m² 33,3%
    9 nieruchomości
  • 50–60 m² 14,8%
    4 nieruchomości
  • 60–90 m² 14,8%
    4 nieruchomości
  • 90–150 m² 22,2%
    6 nieruchomości
  • 180–280 m² 14,8%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 48 m² 149 m²
Cena za metr kwadratowy 4 766 zł/m² 3 161 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pińczów liczy 27 nieruchomości, w tym 15 mieszkań i 12 domów, a mieszkania stanowią 56%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 48 m², przy cenie 4 766 zł/m², wobec 149 m² i 3 161 zł/m² w przypadku domów.

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 1-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Pińczów wyniosła 150 000 zł w 2025 roku, na podstawie 5 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 830 zł.

Mediana ceny sprzedaży 150 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 830 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 5 2025
Od 2015 roku +65,2% mediana
Wobec mediany gminy -35,9% Pińczów: 234 000 zł
Wobec mediany krajowej -66,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pińczów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 150 000 zł, czyli 3 830 zł/m², w obserwowanym przedziale od 72 748 zł do 159 800 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 5 000 zł do 120 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 55 000 zł a 98 000 zł, a 12,1% przekroczyło 120 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 36 do 48 m², a 13,2% przekracza 52 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 35,9% niższa od mediany gminy (Pińczów: 234 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,7% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 140 000 zł (3 448 zł/m²) przy 5 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pińczów rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 80 000 zł -46,7% 2 197 zł/m²
2025 5 150 000 zł — 3 830 zł/m²
2023 2 180 000 zł +56,9% 3 991 zł/m²
2022 6 114 750 zł +63,9% 2 414 zł/m²
2021 3 70 000 zł -11,9% 2 032 zł/m²
2020 6 79 500 zł -0,6% 1 498 zł/m²
2019 9 80 000 zł +171,8% 1 984 zł/m²
2018 6 29 434 zł -51,7% 975 zł/m²
2017 14 61 000 zł -14% 1 633 zł/m²
2016 23 70 930 zł -21,9% 1 811 zł/m²
2015 12 90 800 zł -10,3% 1 992 zł/m²
2014 3 101 200 zł — 2 205 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Pińczów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 150 000 zł
Cena za m² 3 830 zł/m²
Mediana powierzchni 41,1 m²
Typowy przedział 72 748 –
159 800 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pińczów

Rozkład obliczony na podstawie 91 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 5 000 zł 11%
5 000 – 55 000 zł 14,3%
55 000 – 98 000 zł 46,2%
98 000 – 120 000 zł 16,5%
Powyżej 120 000 zł 12,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pińczów

Rozkład ceny za m² na podstawie 91 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 100 zł/m² 9,9%
100 – 1 500 zł/m² 17,6%
1 500 – 2 200 zł/m² 44%
2 200 – 2 900 zł/m² 18,7%
Powyżej 2 900 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pińczów

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 25 m² 11%
25 – 36 m² 14,3%
36 – 48 m² 45,1%
48 – 52 m² 16,5%
Powyżej 52 m² 13,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Pińczów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 35,6% 57 500 zł 1 738 zł/m²
3 izby 46,7% 89 000 zł 1 779 zł/m²
4 izby 17,8% 105 765 zł 2 250 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pińczów

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Leszcze 196 79 000 zł 2,5 zł/m²
Brzeście 140 — 2,5 zł/m²
Bogucice Pierwsze 124 — 10 zł/m²
Młodzawy Duże 115 — 1,6 zł/m²
Kopernia 101 — 3,0 zł/m²
Pasturka 86 — 2,7 zł/m²
Stara Zagość 71 — 1,3 zł/m²
Winiary 60 — 2,1 zł/m²
Skrzypiów 53 — 6,5 zł/m²
Orkanów 50 — 1,9 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pińczów: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 159 12 zł/m² 58 000 zł 3 600 m²
Grunty rolne 1 465 2,4 zł/m² 20 000 zł 7 700 m²
Grunty leśne 24 3,3 zł/m² 17 250 zł 5 600 m²
Wszystkie działki 1 686 2,7 zł/m² 22 000 zł 7 200 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pińczów

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 139 5 0 120 14
2026 (do 17.08) 101 2 0 88 11
Razem 2010–2026 2 179 93 0 1 759 327

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Pińczów to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 89 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pińczów?

Licz się ze średnią kwotą 337 481 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pińczów, czyli około 3 625 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 27: 15 mieszkań i 12 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 99 000 zł do 850 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pińczów?

Średnio mają około 93 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 149 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Pińczów:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje55 m²215 727 zł
3 pokoje67 m²337 000 zł
6 pokoi184 m²504 750 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 3 625 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 766 zł/m², a dla domów spada do 3 161 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Pińczów?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.