Porównaj 217 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój — średnia cena to 591 060 zł, a ceny sięgają od 195 000 zł do 4 400 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Busko-Zdrój według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Busko-Zdrój oscylowały w 2025 roku wokół 540 000 zł (mediana). To około 4 580 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 66,7% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
540 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 580 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+19,5%
mediana
Od 2022 roku
+27,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+68,6%
Busko-Zdrój: 320 212 zł
Wobec mediany krajowej
+20%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Busko-Zdrój obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 540 000 zł, czyli 4 580 zł/m², w obserwowanym przedziale od 194 200 zł do 664 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 470 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 49% transakcji zawarto między 230 000 zł a 440 000 zł, a 9,8% przekroczyło 470 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 19,6% sprzedanych lokali ma od 64 do 82 m², a 19,6% przekracza 96 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Busko-Zdrój: 320 212 zł) o 68,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 20%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 585 000 zł (7 433 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Busko-Zdrój rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
355 000 zł |
-34,3% |
7 433 zł/m² |
| 2025 |
7 |
540 000 zł |
+19,5% |
4 580 zł/m² |
| 2024 |
7 |
452 000 zł |
+55,9% |
5 132 zł/m² |
| 2023 |
3 |
290 000 zł |
-31,8% |
3 924 zł/m² |
| 2022 |
17 |
425 000 zł |
+98,7% |
4 848 zł/m² |
| 2021 |
4 |
213 939 zł |
+58,5% |
4 005 zł/m² |
| 2020 |
2 |
135 000 zł |
— |
2 556 zł/m² |
| 2018 |
3 |
135 000 zł |
— |
2 844 zł/m² |
| 2016 |
1 |
250 000 zł |
+163,2% |
2 710 zł/m² |
| 2015 |
1 |
95 000 zł |
-15,9% |
1 989 zł/m² |
| 2014 |
1 |
113 000 zł |
+102% |
2 072 zł/m² |
| 2013 |
2 |
55 935 zł |
-47,8% |
1 223 zł/m² |
| 2012 |
2 |
107 250 zł |
— |
1 784 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Busko-Zdrój (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
540 000 zł |
| Cena za m² |
4 580 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
82,5 m² |
| Typowy przedział |
194 200 – 664 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój
Rozkład obliczony na podstawie 51 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,8% |
| 110 000 – 230 000 zł |
15,7% |
| 230 000 – 440 000 zł |
49% |
| 440 000 – 470 000 zł |
15,7% |
| Powyżej 470 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój
Rozkład ceny za m² na podstawie 51 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
9,8% |
| 2 000 – 3 300 zł/m² |
17,6% |
| 3 300 – 5 100 zł/m² |
43,1% |
| 5 100 – 5 500 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 5 500 zł/m² |
11,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 m² |
11,8% |
| 48 – 64 m² |
15,7% |
| 64 – 82 m² |
19,6% |
| 82 – 96 m² |
33,3% |
| Powyżej 96 m² |
19,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Busko-Zdrój (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
3,3% |
340 000 zł |
4 779 zł/m² |
| 3 izby |
33,3% |
205 000 zł |
3 124 zł/m² |
| 4 izby |
50% |
170 001 zł |
3 604 zł/m² |
| 5 izb |
13,3% |
468 500 zł |
3 865 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Siesławice |
209 |
120 000 zł |
22 zł/m² |
| Owczary |
198 |
437 500 zł |
25 zł/m² |
| Łagiewniki |
197 |
— |
29 zł/m² |
| Szaniec |
195 |
— |
5,4 zł/m² |
| Widuchowa |
185 |
— |
1,6 zł/m² |
| Zbludowice |
165 |
375 000 zł |
47 zł/m² |
| Las Winiarski |
147 |
— |
23 zł/m² |
| Młyny |
121 |
— |
2,3 zł/m² |
| Wełecz |
110 |
170 000 zł |
10 zł/m² |
| Galów |
102 |
— |
4,1 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
521 |
28 zł/m² |
60 000 zł |
2 019 m² |
| Grunty rolne |
2 506 |
3,6 zł/m² |
20 000 zł |
5 000 m² |
| Grunty leśne |
42 |
2,5 zł/m² |
20 000 zł |
7 198 m² |
| Wszystkie działki |
3 087 |
5,0 zł/m² |
28 000 zł |
4 150 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
281 |
7 |
0 |
217 |
57 |
| 2026 (do 17.08) |
131 |
1 |
0 |
93 |
37 |
| Razem 2010–2026 |
4 162 |
52 |
0 |
3 457 |
653 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój zamyka się między 194 200 zł a 664 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,8% nieruchomości sprzedano poniżej 110 000 zł, a 9,8% powyżej 470 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Busko-Zdrój w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój trzeba przeznaczyć średnio 591 060 zł, czyli około 6 190 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój?
Obecnie dostępnych ofert: 217: 137 mieszkań i 80 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Busko-Zdrój?
Oferty zaczynają się od 195 000 zł i sięgają 4 400 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 95 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 173 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Busko-Zdrój:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 33 m² | 339 493 zł |
| 2 pokoje | 49 m² | 368 747 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 457 291 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 644 661 zł |
| 5 pokoi | 157 m² | 890 000 zł |
| 6 pokoi | 193 m² | 706 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 190 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 630 zł/m², a dla domów spada do 4 980 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Busko-Zdrój?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.