Kup nieruchomość na terenie Górna: 164 nieruchomości w cenach od 260 000 zł do 2 500 000 zł, przy średniej cenie 574 142 zł.
Ceny nieruchomości Górna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 5 transakcjami w 2023 roku i medianą ceny 466 000 zł rynek Górna najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2021–2023 mediana wzrosła o 53,3%.
Mediana ceny sprzedaży
466 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
8 535 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
5
2023
Ceny w ciągu roku
+69,7%
mediana
Od 2021 roku
+53,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+29,4%
Kielecki: 360 000 zł
Wobec mediany krajowej
+23%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Górna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 466 000 zł, czyli 8 535 zł/m², w obserwowanym przedziale od 379 644 zł do 518 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 520 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 260 000 zł a 420 000 zł, a 11,5% przekroczyło 520 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 11,5% przekracza 74 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Kielecki: 360 000 zł) o 29,4%, a medianę krajową (379 000 zł) przewyższa o 23%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 580 000 zł (10 163 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Górna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
535 000 zł |
-7,8% |
9 500 zł/m² |
| 2025 |
1 |
580 000 zł |
+74,2% |
10 163 zł/m² |
| 2024 |
1 |
333 000 zł |
-28,5% |
5 665 zł/m² |
| 2023 |
5 |
466 000 zł |
+69,7% |
8 535 zł/m² |
| 2022 |
5 |
274 547 zł |
-9,7% |
6 184 zł/m² |
| 2021 |
36 |
303 948 zł |
— |
6 008 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Górno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
466 000 zł |
| Cena za m² |
8 535 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,7 m² |
| Typowy przedział |
379 644 – 518 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Górna
Rozkład obliczony na podstawie 52 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
5,8% |
| 210 000 – 260 000 zł |
19,2% |
| 260 000 – 420 000 zł |
46,2% |
| 420 000 – 520 000 zł |
17,3% |
| Powyżej 520 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Górna
Rozkład ceny za m² na podstawie 52 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 500 zł/m² |
7,7% |
| 5 500 – 5 800 zł/m² |
19,2% |
| 5 800 – 6 600 zł/m² |
46,2% |
| 6 600 – 8 500 zł/m² |
13,5% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
13,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Górna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
13,5% |
| 37 – 41 m² |
15,4% |
| 41 – 58 m² |
42,3% |
| 58 – 74 m² |
17,3% |
| Powyżej 74 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Górno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,6% |
510 000 zł |
5 576 zł/m² |
| 2 izby |
59,6% |
284 807 zł |
6 894 zł/m² |
| 3 izby |
13,5% |
333 794 zł |
6 220 zł/m² |
| 4 izby |
17,3% |
441 023 zł |
6 824 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Górna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Radlin |
133 |
— |
95 zł/m² |
| Cedzyna |
129 |
325 055 zł |
76 zł/m² |
| Górno |
90 |
— |
44 zł/m² |
| Leszczyny |
52 |
— |
78 zł/m² |
| Górno Parcele |
46 |
— |
75 zł/m² |
| Bęczków |
45 |
— |
74 zł/m² |
| Skorzeszyce |
26 |
— |
23 zł/m² |
| Krajno Pierwsze |
23 |
— |
39 zł/m² |
| Krajno Parcele |
17 |
— |
34 zł/m² |
| Krajno Zagórze |
13 |
— |
7,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Górna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
341 |
75 zł/m² |
120 000 zł |
1 402 m² |
| Grunty rolne |
174 |
36 zł/m² |
66 684 zł |
2 988 m² |
| Wszystkie działki |
530 |
61 zł/m² |
100 000 zł |
1 744 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Górna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
134 |
1 |
0 |
107 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
77 |
4 |
0 |
61 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
796 |
54 |
0 |
598 |
144 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Górna zamyka się między 379 644 zł a 518 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 5,8% nieruchomości sprzedano poniżej 210 000 zł, a 11,5% powyżej 520 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Górna — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Górna?
Na zakup nieruchomości na terenie Górna trzeba przeznaczyć średnio 574 142 zł, czyli około 7 864 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 164: 130 mieszkań i 34 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Górna?
Ceny wahają się od około 260 000 zł do 2 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Górna?
Średnio mają około 73 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 195 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 41 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Górna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 26 m² | 297 850 zł |
| 2 pokoje | 39 m² | 466 237 zł |
| 3 pokoje | 56 m² | 598 764 zł |
| 4 pokoje | 123 m² | 948 375 zł |
| 5 pokoi | 166 m² | 1 149 650 zł |
| 6 pokoi | 263 m² | 628 556 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Górna?
Średnio wychodzi około 7 864 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 866 zł/m², a dla domów spada do 4 645 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Górna?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.