Kup nieruchomość na terenie Skarżyska-Kamiennej: 89 nieruchomości w cenach od 165 000 zł do 2 800 000 zł, przy średniej cenie 608 576 zł.
Ceny nieruchomości Skarżyska-Kamiennej według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 379 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Skarżyska-Kamiennej, przy medianie ceny 230 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 116,4%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 914 zł.
Mediana ceny sprzedaży
230 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 914 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
379
2025
Ceny w ciągu roku
+4,7%
mediana
Od 2010 roku
+116,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
tyle samo
Skarżyski: 230 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Skarżyska-Kamiennej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 230 000 zł, czyli 4 914 zł/m², w obserwowanym przedziale od 129 600 zł do 480 386 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 75 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 110 000 zł a 210 000 zł, a 9,7% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 9,8% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Skarżyski: 230 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 195 sprzedaży mieszkań, z medianą 240 000 zł i 5 100 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (5 227 zł/m²) przy 379 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Skarżyska-Kamiennej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
195 |
240 000 zł |
+4,3% |
5 100 zł/m² |
| 2025 |
379 |
230 000 zł |
+4,7% |
4 914 zł/m² |
| 2024 |
378 |
219 750 zł |
+7,2% |
4 589 zł/m² |
| 2023 |
252 |
205 000 zł |
+5,1% |
4 519 zł/m² |
| 2022 |
217 |
195 000 zł |
+16,8% |
4 279 zł/m² |
| 2021 |
180 |
167 000 zł |
+11,3% |
3 823 zł/m² |
| 2020 |
106 |
150 000 zł |
+20% |
3 352 zł/m² |
| 2019 |
176 |
125 000 zł |
+21,4% |
2 847 zł/m² |
| 2018 |
169 |
103 000 zł |
+8,4% |
2 200 zł/m² |
| 2017 |
147 |
95 000 zł |
-12,9% |
2 000 zł/m² |
| 2016 |
147 |
109 060 zł |
-0,9% |
2 121 zł/m² |
| 2015 |
93 |
110 000 zł |
-8,3% |
2 241 zł/m² |
| 2014 |
82 |
120 000 zł |
+0% |
2 427 zł/m² |
| 2013 |
105 |
120 000 zł |
+2% |
2 421 zł/m² |
| 2012 |
176 |
117 646 zł |
+17,6% |
2 441 zł/m² |
| 2011 |
217 |
100 034 zł |
-5,9% |
2 300 zł/m² |
| 2010 |
308 |
106 299 zł |
— |
2 236 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Skarżysko-Kamienna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
379 |
| Mediana ceny |
230 000 zł |
| Cena za m² |
4 914 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48 m² |
| Typowy przedział |
129 600 – 480 386 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Skarżyska-Kamiennej
Rozkład obliczony na podstawie 3 327 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 75 000 zł |
10,1% |
| 75 000 – 110 000 zł |
17,3% |
| 110 000 – 210 000 zł |
43,4% |
| 210 000 – 320 000 zł |
19,5% |
| Powyżej 320 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Skarżyska-Kamiennej
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 326 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
10,2% |
| 1 800 – 2 300 zł/m² |
16,4% |
| 2 300 – 4 400 zł/m² |
45,9% |
| 4 400 – 5 800 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 5 800 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Skarżyska-Kamiennej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,7% |
| 32 – 40 m² |
17% |
| 40 – 57 m² |
43,8% |
| 57 – 68 m² |
18,6% |
| Powyżej 68 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Skarżysko-Kamienna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
100 000 zł |
3 815 zł/m² |
| 2 izby |
19,9% |
105 000 zł |
3 686 zł/m² |
| 3 izby |
43,2% |
150 000 zł |
3 764 zł/m² |
| 4 izby |
27,5% |
186 807 zł |
3 547 zł/m² |
| 5 izb |
7,4% |
180 000 zł |
3 205 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,5% |
192 500 zł |
3 512 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Skarżyska-Kamiennej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Place |
1 263 |
143 460 zł |
180 zł/m² |
| Metalowiec |
554 |
102 790 zł |
150 zł/m² |
| Górna Kamienna |
422 |
103 500 zł |
79 zł/m² |
| Kamienna |
403 |
92 000 zł |
102 zł/m² |
| Młodzawy |
212 |
80 000 zł |
53 zł/m² |
| Borki |
159 |
147 117 zł |
61 zł/m² |
| Bzinek |
147 |
— |
29 zł/m² |
| Skarżysko Książęce |
135 |
78 129 zł |
24 zł/m² |
| Bór |
102 |
201 500 zł |
171 zł/m² |
| Pogorzałe |
101 |
— |
17 zł/m² |
Ceny działek na terenie Skarżyska-Kamiennej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
518 |
91 zł/m² |
72 949 zł |
929 m² |
| Grunty rolne |
284 |
12 zł/m² |
30 000 zł |
2 012 m² |
| Grunty leśne |
7 |
11 zł/m² |
40 000 zł |
1 762 m² |
| Wszystkie działki |
879 |
60 zł/m² |
60 000 zł |
1 200 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Skarżyska-Kamiennej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
603 |
401 |
0 |
71 |
131 |
| 2026 (do 17.08) |
331 |
202 |
0 |
37 |
92 |
| Razem 2010–2026 |
5 471 |
3 394 |
0 |
932 |
1 145 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Skarżyska-Kamiennej zamyka się między 129 600 zł a 480 386 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,1% nieruchomości sprzedano poniżej 75 000 zł, a 9,7% powyżej 320 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Skarżyska-Kamiennej
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Skarżyska-Kamiennej?
Na zakup nieruchomości na terenie Skarżyska-Kamiennej trzeba przeznaczyć średnio 608 576 zł, czyli około 4 092 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 89 nieruchomości: 53 mieszkania i 36 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 165 000 zł i sięgają 2 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Skarżyska-Kamiennej?
Średnia powierzchnia to około 149 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 280 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Skarżyska-Kamiennej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 45 m² | 269 891 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 440 847 zł |
| 4 pokoje | 182 m² | 605 960 zł |
| 5 pokoi | 195 m² | 906 364 zł |
| 6 pokoi | 238 m² | 1 088 375 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Skarżyska-Kamiennej?
Średnio wychodzi około 4 092 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 266 zł/m², a dla domów spada do 3 408 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Skarżyska-Kamiennej?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.