Mamy 41 nieruchomości na sprzedaż na terenie Masłowa, w cenach od 320 000 zł do 8 000 000 zł, przy średniej cenie 1 058 977 zł.
Ceny nieruchomości Masłowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Masłowa sprzedawano w 2025 roku za medianę 519 000 zł. Typowa nieruchomość: 63,8 m², 2 izby. Ceny zyskały 1,8% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
519 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 639 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
46
2025
Ceny w ciągu roku
+1,8%
mediana
Od 2022 roku
+35,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
+11,6%
Kielecki: 465 000 zł
Wobec mediany krajowej
+15,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Masłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 519 000 zł, czyli 7 639 zł/m², w obserwowanym przedziale od 264 185 zł do 678 962 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 660 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,3% transakcji zawarto między 430 000 zł a 560 000 zł, a 9,9% przekroczyło 660 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 50 do 87 m², a 13,2% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Kielecki: 465 000 zł) o 11,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 15,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 20 sprzedaży mieszkań, z medianą 562 292 zł i 7 920 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 588 885 zł (7 495 zł/m²) przy 32 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Masłowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
20 |
562 292 zł |
+8,3% |
7 920 zł/m² |
| 2025 |
46 |
519 000 zł |
+1,8% |
7 639 zł/m² |
| 2024 |
29 |
510 000 zł |
+10,9% |
5 843 zł/m² |
| 2023 |
15 |
460 000 zł |
+20,1% |
5 665 zł/m² |
| 2022 |
8 |
383 000 zł |
-18,1% |
4 872 zł/m² |
| 2021 |
2 |
467 500 zł |
+41,2% |
5 802 zł/m² |
| 2020 |
1 |
331 000 zł |
— |
6 816 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Masłów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
46 |
| Mediana ceny |
519 000 zł |
| Cena za m² |
7 639 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
63,8 m² |
| Typowy przedział |
264 185 – 678 962 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Masłowa
Rozkład obliczony na podstawie 121 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 310 000 zł |
9,9% |
| 310 000 – 430 000 zł |
19% |
| 430 000 – 560 000 zł |
41,3% |
| 560 000 – 660 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 660 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Masłowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 121 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 100 zł/m² |
10,7% |
| 5 100 – 5 700 zł/m² |
18,2% |
| 5 700 – 8 200 zł/m² |
43% |
| 8 200 – 11 000 zł/m² |
19,8% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
8,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Masłowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,9% |
| 36 – 50 m² |
17,4% |
| 50 – 87 m² |
45,5% |
| 87 – 100 m² |
14% |
| Powyżej 100 m² |
13,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Masłów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
34,5% |
421 250 zł |
8 620 zł/m² |
| 3 izby |
44,8% |
400 000 zł |
6 703 zł/m² |
| 4 izby |
20,7% |
541 500 zł |
8 167 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Masłowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wola Kopcowa |
155 |
471 000 zł |
110 zł/m² |
| Domaszowice |
122 |
582 500 zł |
153 zł/m² |
| Dąbrowa |
121 |
475 410 zł |
94 zł/m² |
| Masłów Pierwszy |
92 |
— |
109 zł/m² |
| Ciekoty |
49 |
— |
47 zł/m² |
| Masłów Drugi |
47 |
— |
47 zł/m² |
| Mąchocice Kapitulne |
42 |
— |
89 zł/m² |
| Barcza |
25 |
— |
42 zł/m² |
| Brzezinki |
19 |
— |
58 zł/m² |
| Mąchocice Scholasteria |
8 |
— |
37 zł/m² |
Ceny działek na terenie Masłowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
446 |
94 zł/m² |
154 530 zł |
1 760 m² |
| Grunty rolne |
71 |
19 zł/m² |
70 000 zł |
3 466 m² |
| Grunty leśne |
15 |
15 zł/m² |
72 150 zł |
5 100 m² |
| Wszystkie działki |
541 |
81 zł/m² |
140 000 zł |
1 947 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Masłowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
221 |
48 |
0 |
150 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
118 |
20 |
0 |
80 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
1 031 |
127 |
0 |
730 |
174 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Masłowa zamyka się między 264 185 zł a 678 962 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 310 000 zł, a 9,9% powyżej 660 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Masłowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Masłowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Masłowa trzeba przeznaczyć średnio 1 058 977 zł, czyli około 6 033 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 41: 28 domów i 13 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Masłowa?
Oferty zaczynają się od 320 000 zł i sięgają 8 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Masłowa?
Średnio mają około 176 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 213 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 95 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Masłowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 101 m² | 679 645 zł |
| 4 pokoje | 131 m² | 980 697 zł |
| 5 pokoi | 254 m² | 1 435 916 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 033 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 854 zł/m², a dla domów spada do 5 653 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Masłowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.