Domy i mieszkania na sprzedaż Sieniawa

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Sieniawy: 35 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 185 000 zł do 1 180 000 zł, średnio 446 000 zł.

22 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Sieniawy

Średnia cena 446 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 185 000–1 180 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 92 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 856 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

13 łącznie
85% domy
  • Mieszkania 15,4%
    2 nieruchomości
  • Domy 84,6%
    11 nieruchomości

Ile pokoi

13 łącznie
46% 4 pokoje
  • 1 pokój 15,4%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 15,4%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 23,1%
    3 nieruchomości
  • 4 pokoje 46,2%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

13 łącznie
  • 185 000–270 000 zł 23,1%
    3 nieruchomości
  • 295 000–315 000 zł 23,1%
    3 nieruchomości
  • 320 000–340 000 zł 15,4%
    2 nieruchomości
  • 365 000–395 000 zł 23,1%
    3 nieruchomości
  • 1 180 000–1 185 000 zł 15,4%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

13 łącznie
  • 30–90 m² 53,8%
    7 nieruchomości
  • 90–100 m² 15,4%
    2 nieruchomości
  • 100–140 m² 30,8%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 92 m² 92 m²
Cena za metr kwadratowy 4 239 zł/m² 4 968 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Sieniawy liczy 35 nieruchomości. Domy mają około 92 m² przy średniej cenie 4 968 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują porównywalną przestrzeń (około 92 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 4 239 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 3- i 1-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla Sieniawy obejmują 6 sprzedaży mieszkań w 2024 roku, przy medianie ceny 265 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 850 zł. To o 36% mniej niż mediana krajowa (415 000 zł).

Mediana ceny sprzedaży 265 500 zł 2024
Mediana ceny za m² 5 850 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 6 2024
Wobec mediany powiatu -2,2% Przeworski: 271 500 zł
Wobec mediany krajowej -36% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla Sieniawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 265 500 zł, czyli 5 850 zł/m², w obserwowanym przedziale od 197 500 zł do 301 750 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 330 000 zł (około 73% rynku).

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 43,7 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,2% niższa od mediany powiatu (Przeworski: 271 500 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 36% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sieniawy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 260 000 zł -13,3% 5 503 zł/m²
2025 4 300 000 zł +13% 4 946 zł/m²
2024 6 265 500 zł +77% 5 850 zł/m²
2023 3 150 000 zł -50% 5 182 zł/m²
2022 1 300 000 zł — 4 739 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Sieniawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 6
Mediana ceny 265 500 zł
Cena za m² 5 850 zł/m²
Mediana powierzchni 43,7 m²
Typowy przedział 197 500 –
301 750 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sieniawy

Rozkład obliczony na podstawie 15 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 140 000 zł 13,3%
140 000 – 180 000 zł 13,3%
180 000 – 280 000 zł 40%
280 000 – 330 000 zł 20%
Powyżej 330 000 zł 13,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sieniawy

Rozkład ceny za m² na podstawie 15 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 200 zł/m² 13,3%
3 200 – 4 500 zł/m² 20%
4 500 – 6 300 zł/m² 40%
6 300 – 6 500 zł/m² 0%
Powyżej 6 500 zł/m² 26,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sieniawy

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 13,3%
36 – 40 m² 13,3%
40 – 62 m² 46,7%
62 – 69 m² 13,3%
Powyżej 69 m² 13,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sieniawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 26,7% 215 000 zł 5 948 zł/m²
3 izby 53,3% 270 000 zł 5 305 zł/m²
4 izby 13,3% 225 000 zł 3 263 zł/m²
6 izb i więcej 6,7% 270 000 zł 3 703 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sieniawy

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Sieniawa 93 260 000 zł 6,5 zł/m²
Dobra 91 — 19 zł/m²
Czerwona Wola 74 — 26 zł/m²
Wylewa 70 — 15 zł/m²
Leżachów 46 — 4,0 zł/m²
Czerce 41 — 3,4 zł/m²
Rudka 41 — 2,8 zł/m²
Dybków 40 — 27 zł/m²
Pigany 19 — 3,2 zł/m²
Paluchy 16 — 2,4 zł/m²

Ceny działek na terenie Sieniawy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 23 42 zł/m² 50 000 zł 1 022 m²
Grunty rolne 313 6,3 zł/m² 45 000 zł 6 005 m²
Grunty leśne 20 7,8 zł/m² 82 500 zł 8 856 m²
Wszystkie działki 432 8,9 zł/m² 45 000 zł 5 143 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Sieniawy

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Sieniawa (obszar wiejski) 376 9,4 zł/m² 50 000 zł
Sieniawa 56 6,5 zł/m² 32 500 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sieniawy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 68 4 0 49 15
2026 (do 17.08) 40 1 0 32 7
Razem 2010–2026 1 027 68 0 771 188

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Sieniawy to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 270 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Sieniawy?

Nieruchomości na terenie Sieniawy kosztują średnio około 446 000 zł, czyli około 4 856 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Sieniawy?

Aktualna oferta to około 35 nieruchomości: 11 domów i 2 mieszkania oraz 22 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Sieniawy?

Znajdziesz tu oferty od 185 000 zł do 1 180 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sieniawy?

Zazwyczaj oferują około 92 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 92 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 92 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sieniawy?

Średnio wychodzi około 4 856 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 239 zł/m², a dla domów rośnie do 4 968 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sieniawy?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 1-pokojowy dom.