Zobacz 97 nieruchomości na sprzedaż na terenie Jarosławia: ceny od 53 625 zł do 1 899 000 zł, średnio 557 442 zł.
Mediana ceny sprzedaży
333 275 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 021 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
206
2025
Ceny w ciągu roku
+19%
mediana
Od 2010 roku
+123,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+4%
Jarosławski: 320 398 zł
Wobec mediany krajowej
-25,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jarosławia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 333 275 zł, czyli 7 021 zł/m², w obserwowanym przedziale od 180 000 zł do 538 186 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 360 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 41,6% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 9,6% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 42 do 59 m², a 10,1% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Jarosławski: 320 398 zł) o 4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 25,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 135 sprzedaży mieszkań, z medianą 345 000 zł i 8 058 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 334 268 zł (7 321 zł/m²) przy 194 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jarosławia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
135 |
345 000 zł |
+3,5% |
8 058 zł/m² |
| 2025 |
206 |
333 275 zł |
+19% |
7 021 zł/m² |
| 2024 |
270 |
280 000 zł |
+1,8% |
5 847 zł/m² |
| 2023 |
168 |
275 000 zł |
+19,6% |
5 437 zł/m² |
| 2022 |
163 |
230 000 zł |
+10,1% |
4 596 zł/m² |
| 2021 |
224 |
208 859 zł |
+10,2% |
4 200 zł/m² |
| 2020 |
132 |
189 500 zł |
+6,2% |
3 883 zł/m² |
| 2019 |
176 |
178 425 zł |
+25% |
3 580 zł/m² |
| 2018 |
150 |
142 696 zł |
-10,2% |
3 023 zł/m² |
| 2017 |
223 |
158 825 zł |
+13,4% |
3 130 zł/m² |
| 2016 |
140 |
140 000 zł |
-5,7% |
3 057 zł/m² |
| 2015 |
120 |
148 500 zł |
-0,8% |
2 988 zł/m² |
| 2014 |
143 |
149 629 zł |
+6,9% |
3 015 zł/m² |
| 2013 |
115 |
140 000 zł |
-19,1% |
3 005 zł/m² |
| 2012 |
150 |
173 090 zł |
+18,6% |
3 456 zł/m² |
| 2011 |
105 |
146 000 zł |
-2% |
3 156 zł/m² |
| 2010 |
82 |
149 000 zł |
— |
3 013 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jarosław: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
206 |
| Mediana ceny |
333 275 zł |
| Cena za m² |
7 021 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,8 m² |
| Typowy przedział |
180 000 – 538 186 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jarosławia
Rozkład obliczony na podstawie 2 702 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
7,8% |
| 100 000 – 150 000 zł |
21,1% |
| 150 000 – 250 000 zł |
41,6% |
| 250 000 – 360 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 360 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jarosławia
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 701 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
10,9% |
| 2 500 – 3 100 zł/m² |
17,6% |
| 3 100 – 5 000 zł/m² |
43,2% |
| 5 000 – 7 100 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jarosławia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
11,1% |
| 34 – 42 m² |
17,2% |
| 42 – 59 m² |
43,8% |
| 59 – 72 m² |
17,7% |
| Powyżej 72 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jarosław: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
120 000 zł |
4 614 zł/m² |
| 2 izby |
23,7% |
166 682 zł |
4 638 zł/m² |
| 3 izby |
43,7% |
194 000 zł |
4 407 zł/m² |
| 4 izby |
23,1% |
205 400 zł |
3 903 zł/m² |
| 5 izb |
6,7% |
210 000 zł |
3 536 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
193 500 zł |
3 011 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jarosławia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jarosław Obręb 4 |
1 273 |
167 000 zł |
61 zł/m² |
| Jarosław Obręb 5 |
1 013 |
153 000 zł |
66 zł/m² |
| Jarosław Obręb 3 |
307 |
— |
13 zł/m² |
| Jarosław Obręb 2 |
239 |
— |
9,1 zł/m² |
| Jarosław Obręb 1 |
233 |
— |
3,5 zł/m² |
Ceny działek na terenie Jarosławia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
93 zł/m² |
75 000 zł |
805 m² |
| Grunty rolne |
1 144 |
25 zł/m² |
40 000 zł |
1 726 m² |
| Wszystkie działki |
1 386 |
28 zł/m² |
40 000 zł |
1 674 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jarosławia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
467 |
246 |
0 |
132 |
89 |
| 2026 (do 17.08) |
267 |
148 |
0 |
75 |
44 |
| Razem 2010–2026 |
6 221 |
2 790 |
0 |
1 781 |
1 650 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Jarosławia różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Jarosław Obręb 4, z medianą 167 000 zł przy 347 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 30,5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Jarosławia — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Jarosławia?
Licz się ze średnią kwotą 557 442 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Jarosławia, czyli około 4 565 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Jarosławia?
W tej chwili do wyboru są 97 nieruchomości: 68 mieszkań i 29 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Jarosławia?
Znajdziesz tu oferty od 53 625 zł do 1 899 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Jarosławia?
Zazwyczaj oferują około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 246 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Jarosławia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 89 m² | 527 866 zł |
| 2 pokoje | 63 m² | 339 079 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 391 465 zł |
| 4 pokoje | 135 m² | 632 327 zł |
| 5 pokoi | 231 m² | 811 179 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Jarosławia?
Wynosi ona około 4 565 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 838 zł/m², a dla domów spada do 3 720 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Jarosławia?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.