Kup nieruchomość na terenie Radymna: 21 nieruchomości w cenach od 235 000 zł do 279 000 zł, przy średniej cenie 257 000 zł.
Ceny nieruchomości Radymna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Radymna sprzedawano w 2025 roku za medianę 315 000 zł. Typowa nieruchomość: 60,4 m², 4 izby. Ceny zyskały 61,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
315 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 005 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+61,5%
mediana
Od 2015 roku
+530%
mediana
Wobec mediany powiatu
-1,7%
Jarosławski: 320 398 zł
Wobec mediany krajowej
-30%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Radymna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 315 000 zł, czyli 5 005 zł/m², w obserwowanym przedziale od 205 500 zł do 1 216 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 290 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 70 000 zł a 180 000 zł, a 12,8% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 41,9% sprzedanych lokali ma od 35 do 60 m², a 10,5% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,7% niższa od mediany powiatu (Jarosławski: 320 398 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (4 556 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radymna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
225 000 zł |
-28,6% |
5 622 zł/m² |
| 2025 |
7 |
315 000 zł |
+61,5% |
5 005 zł/m² |
| 2024 |
6 |
195 000 zł |
-30,4% |
4 283 zł/m² |
| 2023 |
5 |
280 000 zł |
+194,7% |
4 438 zł/m² |
| 2022 |
5 |
95 000 zł |
-52,5% |
2 197 zł/m² |
| 2021 |
7 |
200 000 zł |
+172,1% |
3 310 zł/m² |
| 2020 |
4 |
73 500 zł |
-54,1% |
2 739 zł/m² |
| 2019 |
9 |
160 000 zł |
+4,6% |
3 161 zł/m² |
| 2018 |
5 |
153 000 zł |
+91,2% |
2 496 zł/m² |
| 2017 |
5 |
80 000 zł |
-21,6% |
1 997 zł/m² |
| 2016 |
6 |
102 000 zł |
+104% |
2 482 zł/m² |
| 2015 |
12 |
50 000 zł |
-41,9% |
1 473 zł/m² |
| 2014 |
4 |
86 000 zł |
+47% |
2 436 zł/m² |
| 2013 |
4 |
58 500 zł |
-51,2% |
2 239 zł/m² |
| 2012 |
3 |
120 000 zł |
-6,2% |
2 830 zł/m² |
| 2011 |
1 |
128 000 zł |
— |
3 180 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radymno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
315 000 zł |
| Cena za m² |
5 005 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,4 m² |
| Typowy przedział |
205 500 – 1 216 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radymna
Rozkład obliczony na podstawie 86 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
10,5% |
| 34 000 – 70 000 zł |
16,3% |
| 70 000 – 180 000 zł |
45,3% |
| 180 000 – 290 000 zł |
15,1% |
| Powyżej 290 000 zł |
12,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radymna
Rozkład ceny za m² na podstawie 86 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
10,5% |
| 1 000 – 2 100 zł/m² |
18,6% |
| 2 100 – 3 300 zł/m² |
39,5% |
| 3 300 – 4 900 zł/m² |
20,9% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radymna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 m² |
9,3% |
| 24 – 35 m² |
18,6% |
| 35 – 60 m² |
41,9% |
| 60 – 72 m² |
19,8% |
| Powyżej 72 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radymno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,5% |
35 000 zł |
1 828 zł/m² |
| 2 izby |
29,4% |
70 000 zł |
2 372 zł/m² |
| 3 izby |
25,9% |
119 000 zł |
2 709 zł/m² |
| 4 izby |
30,6% |
197 500 zł |
3 275 zł/m² |
| 5 izb |
3,5% |
150 000 zł |
2 058 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
7,1% |
185 000 zł |
4 905 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radymna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
206 |
8,1 zł/m² |
21 173 zł |
2 566 m² |
| Wszystkie działki |
242 |
8,6 zł/m² |
21 000 zł |
2 836 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radymna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
40 |
8 |
0 |
20 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
4 |
0 |
13 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
566 |
99 |
0 |
316 |
151 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Radymna zamyka się między 205 500 zł a 1 216 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,5% nieruchomości sprzedano poniżej 34 000 zł, a 12,8% powyżej 290 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Radymna — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radymna?
Nieruchomości na terenie Radymna kosztują średnio około 257 000 zł, czyli około 5 977 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Radymna?
Aktualna oferta to około 21 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 235 000 zł do 279 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Radymna?
Średnio mają około 43 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Radymna?
Średnio wychodzi około 5 977 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radymna?
Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.